Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Saalbach - kouzelné údolí v Taurech s kartou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Děti vítány sauna bazén Joker Card Saalbach

Rakouské Alpy - podrobně poznáte celé údolí ze všech možných koutů, projdete se po vyhlášené Pinzgaurské stezce či po Saalbachtelské vysokohorské panoramatické cestě

Úvod:

Turistické středisko Saalbach Hinterglemm se nachází v 30 km dlouhém údolí Glemmtal mezi Kitzbühlem a Zell am See. V zimě se to zde hemží lyžaři, v létě je zde více než 400 km turistických značených cest. Trasa vede i po úzkých pěšinách na hřebenech a skýtá jedinečný výhled do údolí. My vám nabízíme jedinečnou možnost turistické varianty, kde podrobně poznáte celé údolí, projdete se po vyhlášené Pinzgaurské stezce či po Saalbachtelské vysokohorské panoramatické cestě, svezete se údolním vláčkem na salaš Lindlingalm atd. To vše za pomocí slevové karty Joker Card, kterou obdržíte na místě a opravňuje vás k bezplatnému využívání všech pěti lanovek v údolí, v ceně je také jízda údolním vláčkem, využívání údolního busu, vstup do muzea, venkovní bazén atd. Celkový dojem určitě ještě umocní ubytování v ***hotelu s perfektním zázemím (pokoje s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, telefonem, rádiem i fénem) a relaxační zónou (finská sauna, infrasauna a vířivka). Poloha hotelu na pěší zóně kouzelného městečka Saalbach nabízí možnost procházek či koupání v krásném venkovním bazénu s tobogánem, jen 5 min pěšky od hotelu (vstup zdarma). V ceně budete mít kromě snídaně formou švédského stolu a večeře o 3 chodech (3x během pobytu i salátový bufet), také již zmíněnou kartu JOKER CARD. Majitelé pro nás také připravili kulinářské zážitky ve formě grilování a masového fondue.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR ve velmi pozdních večerních hodinách.
 • 2. den: příjezd do SAALBACHU (1 050 m) dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, odpoledne jízda údolním vláčkem na salaš LINDLINGALM (1 300 m). Základní varianta (náročnost 1,5 z 5 možných, 4 hod.,↓ 250 m): první seznámení s údolím GLEMMTAL, zpět na hotel pěšky pohodlnou údolní cestou. Těžší varianta (1,5 z 5; 4 hod.,↑ 200 m,↓ 450 m): cestou přes SAALALM, FORSTHOFALM (1 510 m) místním busem do hotelu, večeře.
 • 3. den: snídaně, busem k lanovce, vyjedeme na ZWÖLFERKOGEL (1 983 m), základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓500 m): přes HOHE PENHAB (2 113 m) na STOFFENNIEDER, sestup k ELLMAUALM (1 506 m), odtud je to už kousek ke střední části lanovky WINKLERHOF (1 550 m), sjezd dolů lanovkou. Těžší varinata (2,5 z 5; 7 hod., ↑250 m, ↓700 m): možnost prodloužení trasy o výstup na MANLITZKOGEL (2 247 m), večeře formou grilování.
 • 4. den: snídaně, busem odjezd do LEOGANGU, výjezd lanovkou na ASITZ (1 752 m). Základní varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑ 200 m, ↓ 150 m): poměrně pohodlnou túrou kolem jezera na GR. ASITZ (1 914 m), po hřebeni s báječným výhledem na salaš pod WILDENKARKOGEL (1 910 m) a dále k horní stanici lanovky KOHLMAISKOPF (1 794 m), kterou sjedeme do SAALBACHU, do hotelu pěšky nebo místním busem. Těžší varianta (2 z 5; 6 hod., ↑ 200 m, ↓ 850 m): možnost prodloužení túry od horní stanice lanovky, kde pokračujeme po hřebeni až k chatě BARNKOGELALM (1 709 m) a malým údolím do SAALBACHU, večeře.
 • 5. den: snídaně, výjezd lanovkou na SCHATTBERG do výšky 2 018 m n. m. Základní varianta (2 z 5; 7 hod., ↑ 300 m, ↓ 300 m): od horní stanice lanovky po jedné z nejkrásnějších horských cest východních Alp přes vrcholy STEMMERKOGEL (2 123 m), SAALBACHKOGEL (2 092 m) až pod MEDALKOGEL (2 123 m) a zpět okružní cestou přes HACKELBERGERALM (1 746 m) k horní stanici lanovky a sjezd dolů do Saalbachu, pěšky do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑ 200 m, ↓ 200 m): jen krátká okružní túra a zpět lanovkou do údolí. Těžší varianta (2,5 z 5; 8 hod., ↑ 400 m, ↓ 400 m): prodloužení o výstup na HOCHKOGEL (2 249 m) s jedinečnými výhledy na svět ledovců nad Kaprunem, večeře.
 • 6. den: snídaně, výjezd lanovkou k chatě WIESERALM (1 480m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑ 200 m, ↓ 200 m): přes ROSSWALDHÜTTE (1 550 m) a vrchol WETTERKREUTZ (1 663 m) až k chatě REITERALM (1 544 m), kde můžete poznat až 120 druhů alpských květin a bylin na cestě ALPENBLUMENWEG. Touto cestou se dostaneme až k horní stanici lanovky a sjezd dolů lanovkou. Lehčí varianta (1,5 z 5; 5 hod., ↑ 100 m, ↓ 100 m): cestou Alpenblumenweg a malým údolím do hotelu nebo zpět k horní stanici lanovky a také zpátky lanovkou, večeře - fondue.
 • 7. den: snídaně, odjezd do ČR.Příjezd v pozdních odpoledních hodinách.
 • Poznámka I: Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 3x večeře, 1x grilování, 1x fondue, karta JOKER CARD, vstup do relaxační zóny, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 1500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: V ceně budete mít kromě snídaně formou švédského stolu a večeře o 3 chodech (3x během pobytu i salátový bufet), také již zmíněnou kartu Joker Card. Majitelé pro nás také připravili kulinářské zážitky ve formě grilování a masového fondue.
 • Ubytování: ubytování v ***hotelu s perfektním zázemím (pokoje s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, telefonem, rádiem i fénem) a relaxační zónou (finská sauna, infrasauna a vířivka). Poloha hotelu na pěší zóně kouzelného městečka Saalbach nabízí možnost procházek či koupání v krásném venkovním bazénu s tobogánem, jen 5 min pěšky od hotelu (vstup zdarma).


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Jihlava

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist