Alpy aktivní dovolená a zájezdy 2018/2019Fotogalerie destinace AlpyFotogalerie destinace Alpy
Zajímavé a užitečné informace o Alpy
Zajímavá místa z destinace - Alpy


Alpy – Přestože zaujímají pouze dvě procenta povrchu Evropy, jsou největším a nejmohutnějším horským systémem Evropy, v délce 1200 km a šířce 130–260 kilometrů prostupují sedmi státy od Janovského zálivu v Ligurském moři, kde se orograficky (česky bychom řekli horopisně) dotýkají Apenin až po údolí Dunaje kdesi u Vídně – jejich cesta vede jihovýchodní Francií, severní Itálií, Švýcarskem, Lichtenštejnskem, jihozápadním Německem, většinou Slovinska a Rakouska. Údaje o ploše kolísají mezi 180–220 tisíci km2; přibližně 4 000 km2 plochy Alp je zaledněno (čtyři průměrné české okresy). Řeka Rýn na švýcarsko-rakouských (a lichtenštejnských) hranicích a spojnice Lichtenštejnska s italským letoviskem Como rozdělují Alpy na dva základní podcelky Západní a Východní Alpy.
Název pochází pravděpodobně z keltského výrazu alp - vysoké pohoří, případně latinského albus (bílý) nebo altus (vysoký).
Celému kontinentu jasně dominují svou výškou - Mont Blanc se zvedá do výšky 4 810 m, jako důsledek mohutného alpínského vrásnění. I když jsou Alpy jednou z nejmladších stavebních jednotek evropského povrchu, mají za sebou poměrně dlouhý a pestrý geologický vývoj - zjednodušeně se odehrál podle následujícího scénáře: větší část Evropy pokrývá mělké teplé moře Tethys, na jeho dně se usazují vrstvy měkkých hornin, od konce druhohor začíná kolize africké litosférické desky s evropskou, srážka vyvolala vyzdvižení a následné vyvrásnění těchto mohutných vrstev mořských usazenin (tzv. alpínská orogeneze). A pozor – Alpy nám neustále rostou, naměřené hodnoty kolísají v rozmezí 1–8 mm za rok. Podle směru nasunutí a charakteru hornin dnes dělíme pohoří na vlastní Alpy (byly sunuty na sever a severozápad) a na jižní vápencové dinaridy, kde nasunutí četných příkrovů proběhlo naopak od severu k jihu.
Dnešní tvář Alp je ovšem do značné strany výsledkem čtvrtohorního zaledňování, Alpy několikrát na delší dobu zcela zmizely pod mrazivou pokrývkou. Dnes nám z této doby zbyly nejen ostré skalní hřebeny, skalní prahy či visutá údolí, ale i množství krásných jezer, nemnoho ledovců a četné ledovcové kary. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpya Dolomity.
Italské Alpy - zájezdy
Rakouské Alpy - zájezdy
Julské Alpy - zájezdy
Francouzské Alpy - zájezdy
A kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru

Alpy - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:
 • Rakousko, Itálie - Pohodový týden v Alpách - Ötztalské údolí s kartou a termály
  VYPRODÁNO
  POHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH

  Tento zájezd nás zavede do údolí Ötztal, pár kilometrů za Innsbruckem. Údolí dlouhé 60 kilometrů nabízí nepřeberné množství možností. Celý horský masiv má kolem 250 třítisícovek, 60 z nich je vyšších než 3 400 m. Poznáme kouzlo horské přírody, ale také se zúčastníme cesty do dávných časů, do života před 5 000 lety. Ve vesnici Ötzi-Dorf vystoupáme kolem nejvyššího vodopádu Tyrolska, který se řítí do hloubky 159 metrů, vyjedeme lanovkou do výšky 3 058 m n. m., kde se otevírá 360-stupňové panorama, projdeme se pod ledovci u nejvýše položené vesnice v Tyrolsku. Vykoupeme se v nejmodernějších termálech Tyrolska.

  Navštívené destinace:Rakousko Rakousko

  Termín:24. 8. - 30. 8. 2019

  Délka:7 dní

  klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna Öetztal Premium Card Náročnost 2.5

  Běžná cena 14 890 Kč

  LAST MINUTE cena 13 890


 • Pohodový týden v Alpách - Itálie, Švýcarsko - Italský Tibet - Livigno
  VYPRODÁNO
  POHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH

  Během tohoto zájezdu poznáte výjimečný kraj - tzv. Italský Tibet, který se rozkládá v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Hned při příjezdu poznáte, proč údolí dostalo tento název. Nádherné údolí obklopené velkým množstvím „třítisícovek“ a ukončené romantickým jezerem Lago di Livigno vás nadchne. Náš hotel leží v srdci kouzelného údolí, ve městečku Livigno, které je obklopené z jedné strany italskými třítisícovkami a na straně druhé švýcarskými velikány. Nacházejí se zde 2-3 lanovky, které využijeme k výjezdu na hřeben hor, odkud podnikneme túry s možností výstupu až do výšky přes 3 000 m n. m. Téměř samozřejmostí je i cesta vlakem Bernina Express ze švýcarské Pontrasiny do Poschiava, během které uvidíte nádherné panorama Gruppo di Bernina. Dále máme ještě túru na švýcarské straně, a to výstup na vrchol Mont Pers 3 207 m n. m. s pomocí kabinkové lanovky z Berniny.

  Navštívené destinace:Italské Alpy Italské Alpy

  Termín:24. 8. - 31. 8. 2019

  Délka:8 dní

  Náročnost 2 vlak klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén

  Běžná cena 13 290


 • Slovinsko - Putování a relaxace v Julských Alpách
  POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

  Julské Aply s turistikou a poznáváním

  Navštívené destinace:Slovinsko Slovinsko

  Termín:24. 8. - 31. 8. 2019

  Délka:8 dní

  Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

  Běžná cena 12 690


 • Rakousko - Po rovině napříč Alpami "KLASIK" *
  UZAVŘENO
  CYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE

  Rakouské Alpy - Unikátní zážitek: jedeme téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp

  Navštívené destinace:Rakousko Rakousko

  Termín:12. 9. - 15. 9. 2019

  Délka:4 dní

  klimatizovaný autobus turistická ubytovna penzion polopenze cyklistika sauna Náročnost 1.5

  Běžná cena 6 650


 • Naše novinky
  Rakousko - K alpským termálům na kolech *
  CYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE

  Nově pojatý zájezd po vybraných trasách objevujících nejvyhlášenější rakouské alpské lázně. Po alpské předehře u jezer Solné komory nás čeká rovinatá trasa v Národním parku Vysoké Taury, dále Tauernská cyklostezka s prohlídkou Salcburku a na závěr návštěva lázní Therme Amadé na Enžské cyklostezce.

  Navštívené destinace:Rakousko Rakousko

  Termín:15. 9. - 18. 9. 2019

  Délka:4 dní

  klimatizovaný autobus penzion polopenze cyklistika

  Běžná cena 7 250


Alpy aktivní dovolená a zájezdy 2018/2019
Zájezdy v uplynulých termínech

TOPlist