Argentina - Divukrásnou Patagonií

letecky klimatizovaný autobus hotel snidane Novinka Náročnost 1.5

Úvod:

Nezapomenutelnou road movie připomíná tento zájezd napříč celou Patagonií po legendární silnici Ruta Nacional 40. Právem je Patagonie považována za jeden z největších magnetů jihoamerického kontinentu, neboť málokde na světě vás ohromí uhrančivá krása sopečných vrcholů And odrážejících se v zářivě čistých hladinách jezer. Putování zahájíme na severu Patagonie v kraji vína a dinosaurů v měsíční krajině u Neuquénu. Cestou na jih navštívíme nejvyhlášenější národní parky, slavná vysokohorská střediska i osady indiánského kmene Mapuche. Vyvrcholením naší road movie však bude ledovec Perito Moreno, majestání horský masiv Fitz Roy a cíle dosáhneme přímo na konci světa, a to po přeplutí Magalhãesova průlivu mezi tučňáky a divokou krajinou v Ohňové zemi. Provází Kamil Hanák.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy.
 • 2. den: v ranních hodinách přiletíme do BUENOS AIRES a přeletíme do města NEUQUÉN v PATAGONII do krajiny lemované vinicemi, ropnými věžemi a působivými rudými skalisky. Večer si při návštěvě místního vinařství vychutnáme vyhlášená argentinská vína nejjižnějšího vinařského regionu na světě.
 • 3. den: dopoledne navštívíme v měsíční scenérii na březích jezera LAGO BARREALES světově jedinečné PALEONTOLOGICKÉ CENTRUM s vykopávkami dinosaurů a ve městě VILLA EL COCHÓN si prohlédneme i kostru GIGANTOSAURA, největšího masožravého tvora, který kdy kráčel po naší planetě. Odpoledne se vydáme na cestu PATAGONSKOU POUŠTÍ až k úpatí jižních masivů AND.
 • 4. den: v národním parku PARQUE NACIONAL LANÍN podnikneme plavbu na jezeře HUECHULAFQUEN s výhledy na jižní stranu VULKÁNU LANÍN (3 776 m). Odpoledně v osadě JUNÍN DE LOS ANDES navštívíme Muzeum indiánského kmene MAPUCHE i slavný soubor soch na VIA CHRISTI. Na nocleh se přesuneme přes letovisko SAN MARTÍN DE LOS ANDES na březích jezera LAGO LÁCAR do PARQUE NACIONAL NAHUEL HUAPI.
 • 5. den: z letoviska VILLA LA ANGOSTURA zamíříme na poloostrov QUETRIHUÉ s chráněným myrtovým lesem PARQUE NACIONAL LOS ARRAYANES. Po jezeře NAHUEL HUAPI se přesuneme do největšího patagonského turistického střediska BARILOCHE. Ubytujeme se v letovisku EL BOLSÓN a večer posedíme v místním vyhlášeném pivovaru.
 • 6. den: na samotě ESTANCIA LELEQUE si prohlédneme muzeální farmu rodiny Benetton a podél trasy andské železnice se přesuneme do městečka ESQUEL, odkud se vydáme historickým vláčkem PATAGONSKÉHO EXPRESU do mapučské osady NAHUEL PAN. Nocovat budeme ve městě TREVELIN založeném přistěhovalci z Walesu.
 • 7. den: ráno se ještě projdeme k blízkým vodopádům NANT Y FALL a pak se vydáme na celodenní přejezd do letoviska LOS ANTIGUOS na březích jezera LAGO BUENOS AIRES v provincii SANTA CRUZ na jihu PATAGONIE.
 • 8. den: dopoledne nás přivítá magický CAÑADÓN DEL RÍO PINTURAS Indiány zvaný CHARKAMAK, který ukrývá nejslavnější argentinskou jeskyni s prehistorickými malbami CUEVA DE LAS MANOS (UNESCO). Pak se přesuneme na břeh jezera LAGO POSADAS a k nedalekým skalním malbám v CERRO DE LOS INDIOS. Nocleh v BAJO CARACOLES.
 • 9. den: v ranních hodinách vyrazíme na cestu dále na jih. Cestou se zastavíme v GOBERNADOR GREGORES a u rybáři vyhlášeného jezera LAGO CARDIEL. V horském středisku EL CHALTÉN strávíme dvě noci.
 • 10. den: celodenní turistika v severní části PARQUE NACIONAL LOS GLACIARES (UNESCO). Panoramatická túra z EL CHALTÉNU kolem jezera LAGUNA CAPRI a horské bystřiny RÍO BLANCO až k jezeru LAGUNA DE LOS TRES s úžasnými výhledy na famózní MONTE FITZ ROY (3 405 m), zvaným v mapučském jazyce CHALTÉN (Kouřící hora). Návrat do EL CHALTÉNU.
 • 11. den: dopoledne se přesuneme do jižní části PARQUE NACIONAL LOS GLACIARES k jezeru LAGO ARGENTINO. Nejprve se přesuneme na vyhlídkovou plošinu s výhledem na ledovec GLACIAR PERITO MORENO a následně ponikneme lodní výlet ke stěnám tohoto ledovce. Nocovat budeme v horském středisku EL CALAFATE.
 • 12. den: první část dne nás čeká přejezd patagonskou stepí až k ATLANTIKU. Odpoledne podnikneme lehkou turistiku po PARQUE NACIONAL MONTE LEÓN k malebnému skalnímu útvaru LA OLLA (Hrnec) a masivu MONTE LEÓN. Cestou možná shlédneme stáda lam guanaco či hejna kormoránů, lachtanů nebo tučňáků. Dvě noci strávíme v RÍO GALLEGOS.
 • 13. den: po prohlídce naftařského městečka RÍO GALLEGOS se vydáme na mys CABO VÍRGENES, kde si prohlédneme maják, muzeum, nedalekou rezervaci s kolonií tučňáků i ovčí farmu ESTANCIA MONTE DINERO s vyhlídkou na Magalhãesův průliv.
 • 14. den: v ranních hodinách opustíme Río Gallegos a vydáme se na hranici s CHILE. Trajektem přeplujeme Magalhãesův průliv a vstoupíme na území OHŇOVÉ ZEMĚ. Po krátké zastávce v chilské osadě CERRO SOMBRERO se opět přesuneme na území Argentiny. Další zastávkou bude RÍO GRANDE, největší město na ostrově, kde rovněž budeme nocovat.
 • 15. den: po ranní prohlídce SALESIÁNSKÉ MISIE v RÍO GRANDE se skvělým muzeem se přes osadu TOLHUIN na břehu jezera LAGO FAGNANO přesuneme na jižní břeh Ohňové země, jenž omývá CANAL BEAGLE. Z rodinného přístavu ESTANCIE HARBERTON podnikneme plavbu na ostrov ISLA MARTILO s přírodní rezervací obývané rozsáhlou kolonií tučňáků. Cestou do města USHUAIA se ještě stavíme v lyžařském středisku CERRO CASTOR. Dvě noci v Ushuaia.
 • 16. den: v bývalé trestanecké kolonii USHUAIA na konci světa se s Ohňovou zemí rozloučíme výstupem na GLACIAR MARTIAL s překrásnými výhledy na CANAL BEAGLE a vyhlídkovou jízdou turistickým vláčkem do PARQUE NACIONAL TIERRA DEL FUEGO. Neopomineme ani návštěvu jedinečného muzea na konci světa MUSEO DEL FIN DEL MUNDO.
 • 17. den: v ranních hodinách přeletíme do BUENOS AIRES a v odpoledních hodinách odletíme do Evropy.
 • 18. den: návrat do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Buenos Aires a vnitrostátní letenky Buenos Aires-Neuquén a Ushuaia-Buenos Aires vč. let. tax a poplatků cca 33 000 Kč, 15x ubytování v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 990 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 60 000 Kč za 1 620 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

TOPlist