Portugalsko, Azorské ostrovy - Zelený maják Atlantiku São Miguel

Náročnost 2 letecky bus hotel polopenze turistika


Úvod:

Nejzápadnější výspa Evropy v Atlantském oceánu - to jsou tajemné Azorské ostrovy. Osamoceně ležící v cestě Golfskému proudu poskytují po staletí azyl všem mořským vlkům. Pojďte se s námi vydat na největší a nejznámější z nich - ostrov São Miguel - mnohými považovaný za poslední výčnělek bájné Atlantidy. Uvnitř rozeklaných vulkanických masivů se ukrývají mohutné krátery s průzračnými jezery a svahy porostlými koberci hortenzií. Pravým opakem dramatické horské krajiny jsou pak poklidné rybářské vesničky a osamocené pláže na pobřeží, které přímo vybízí k odpočinku.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy nebo blízkého evropského letiště do PONTA DELGADY, ubytování v hotelu, večeře.
 • 2. den: prohlídka tohoto hlavního města celého souostroví i s jeho křivolakými uličkami, kostely, muzei, botanickými zahradami a parky. Ubytování a večeře v hotelu.
 • 3. den: snídaně, přesun do oblasti národního parku kaldery SETE CIDADAES, která je považována za jeden ze sedmi divů Portugalska. Túra (cca 3 hod., obtížnost 1-2) po hraně kráteru s úchvatnými výhledy na oceán i na nitro kráteru se smaragdovými a tyrkysovými jezery, koberci modrých hortenzií a stromových kapradin, a na malebné městečko stejného jména. Návrat do Ponta Delgady v odpoledních hodinách, relax, večeře v hotelu.
 • 4. den: snídaně, volný den na relax, fakultativně lze využít dostupné aktivity (kanoe . od 4 osob cca 24 EUR, pozorování velryb - od 4 osob cca 44 EURr, golf), večeře v hotelu.
 • 5. den: po snídani odjezd na celodenní výlet do stále živé vulkanické oblasti FURNAS. Túra (cca 3 hod., obtížnost 1-2) okolo jezera LAGOA DAS FURNAS. Návštěva místních velmi aktivních solfatarů. Prohlídka lázní Furnas, které jsou proslulé svými 22 horkými prameny. K obědu tradiční jídlo COZIDO NAS CALDEIRAS (směs z masa, ryb a zeleniny připravovaná přímo v horké sopečné půdě) a po té návštěva botanické zahrady TERRA NOSTRA s exotickou květenou, smaragdovými jezírky a mechem obrostlými sochami nymf. Návrat do Ponta Delgady v odpoledních hodinách, večeře v hotelu.
 • 6. den: po snídani odjezd na celodenní výlet. Pěší túra (cca 4,5 hod., náročnost 2) vede přírodní rezervací z části podél levády (uměle vybudované koryto vody sloužící k zavlažování). Pastviny i bujná vegetace s řadou endemitů, nádherné výhledy na jižní pobřeží S.Miguel (Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia). nás dovedou až na břehy kouzelného vulkanického jezera LAGOA DO FOGO (Ohnivé jezero), kde budeme moci pozorovat racky, kteří v době hnízdění (duben až květen) mohou svá hnízda nekompromisně bránit proti zvířecím i lidským vetřelcům. Návrat zpět, večeře v hotelu.
 • 7. den: relaxace a rozloučení s ostrovem, fakultativně po snídani odjezd na celodenní túru na PICO DA VARA (1 103 m n. m. - nejvyšší bod ostrova, cca 5 hod., obtížnost 2-3). Cesta přírodní rezervací lemovaná cedrovým porostem i travinami vede přes plošinu GRAMINHAIS a opět nás čekají nádherné výhledy na jižní pobřeží ostrova St. Miguel. Návrat, večeře v hotelu.
 • 8. den: odlet z Ponta Delgady do Prahy nebo blízkého evropského letiště.
 • Poznámka I: V případě odletu z blízkého evropského letiště je transfer na letiště i z letiště v ceně.
 • Poznámka II: CK Poznání si vyhrazuje právo na změnu programu v případě nepříznivých povětrnostních podmínek.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 12 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, transfery z a na letiště, 7x ubytování v hotelu s polopenzí,1x oběd, 3x obědový balíček, výlety dle programu, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, místní průvodce, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 100 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

TOPlist