Belgie - památky Unesco a květinový koberec

klimatizovaný autobus hotel snidane Novinka

Úvod:

Belgie je země středověkých památek, obchodníků, umělců a architektů, měšťanských domů, zemi pulzující rušným životem a zemí piva a pralinek. Rájem turistů je severní Belgie - Flandry a hlavní město Belgie – Brusel, centrum EU právě v čase položení slavného květinového koberce na hlavním náměstí.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd přes Německo do Flander.
 • 2. den: cesta provincií Limburg, největší belgický skanzen BOKRIJK (věnovaný životu na vlámském venkově, několik osad, na 100 stavení, dobové oděvy, tradiční řemesla), ANTVERPY, historické centrum města, katedrála Panny Marie - jedna z největších evropských katedrál (Rubensovy obrazy), Rubenshuis (domov a ateliér Pietera Paula Rubense), hlavní tržiště Grote Markt, fontána, renesanční radnice s cechovními domy, muzeum broušení diamantů, výborné vlámské hranolky.
 • 3. den: středověký GENT, kouzelné město Flander na soutoku Šeldy a Leie, ve středověku po Paříži nejbohatší město Evropy, středověké domy, idylické vodní kanály, muzea ukrývající umělecké perly, impozantní rezidence flanderských hrabat Het Gravensteen (z 12. století), exteriér, věž Belford, katedrála sv. Bavona s oltářem bratří Eyckových „Klanění beránku“, nábřeží Granslei s cechovními domy, kavárničkami i obchůdky, slavné belgické pivo Kvak, středověké BRUGGY (UNESCO), nazývané „Benátky severu“, bývalé sídlo burgundských vévodů na řece Reie, centrum provincie Západní Flandry, středověké historické jádro na ostrově (UNESCO), náměstí s radnicí Stadhuis, výhledy z věže, bazilika Svaté Krve (nejposvátnější relikvie Evropy - ampule s kapkami Ježíšovy krve), gotický kostel Panny Marie (Michelangelovo sousoší Madony s dítětem), Gruuthuse Museum či Groeninge Museum (sbírky vlámských a holandských mistrů) nebo Museum čokolády s ochutnávkou, prodejny s krajkami a s belgickou čokoládou, belgické pralinky, sladké gaufres de Liege a hospůdky s výběrem belgických piv, podvečerní fakultativní projížďka výletní lodí po kanálech, pozdní návrat na ubytování.
 • 4. den: slavné evropské bojišťě WATERLOO (r. 1815 vojska Napoleona a vévody z Wellingtonu), lví pahorek, panoráma bitvy. Celodenní prohlídka BRUSELU, náměstí Grand Place (UNESCO), květinový koberec z 600 000 různobarevných begónií, historické centrum města s gotickou radnicí, socha „čůrajícího chlapečka“, cechovní domy, galerie sv. Huberta, nejstarší nákupní pasáž Evropy, postavená v roce 1845, katedrála sv. Michala a Guduly, královský palác, parlamentní čtvrť, individuální volno k návštěvě světoznámých muzeií (Rubens, Cranach, Breugel, Rembrandt), belgické pivo a pralinky či posezení v kavárničkách úzkých uliček města, individuálně Atomium, možnost večeře na rozloučenou v rybí restauraci, odjezd večer do ČR.
 • 5. den: návrat do ČR dopoledne.
 • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.
 • Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x hotel (2lůžkové pokoje), 2x snídani, průvodce.
 • Cena nezahrnuje: cesty lodí a metrem, ochutnávky a vstupné do objektů (60 €) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 600 Kč, 1x večeře 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 150Kč, záloha na vstup na balkón radnice (možnost fotit koberec) 150 Kč.
 • Stravování: 2x snídani
 • Ubytování: 2x hotel (2lůžkové pokoje),


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha, svoz Brno, svoz Hradec Králové, svoz PardubiceQrCode image

TOPlist