Bulharsko - Pohodový týden - Rila a Pirin - střecha Balkánu - bus

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika

Úvod:

Po právu nese Rila a Pirin označení „střecha Balkánu“. Dvě pohoří sousedící vedle sebe a přitom tak odlišné. „Muss Allaha“ - Aláhův trůn, tak zněl původní název nejvyšší hory Balkánu, zatímco sousední Vihren byl pro staré Slovany sídlem boha Peruna. Obě pohoří nabízí vše, po čem touží vášnivý i sváteční turista nenáročné i středně těžké túry s možností relaxace u křišťálových jezer pod skalnatými štíty hor či výstupy na majestátné vrcholy s dechberoucími výhledy. Za dobré viditelnosti je vidět až na Olymp. Rila a Pirin není jenom o přírodě, ale i o poznávání kulturních tradic Bulharů. Ubytováni budete v příjemných ***hotelech s polopenzí, kde při některém z večerů můžete okusit tradiční balkánské speciality včetně místní lidové hudby a tance.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Bulharsko - Rila a Pirin - program zájezdu

 • 1. den: po poledni odjezd z ČR, přes Slovensko a Maďarsko, noční průjezd Srbskem do Bulharska.
 • 2. den: dojezd do turistického městečka BOROVEC, spojení s leteckou skupinou, od odpoledne již stejný program obou skupin až do 8. dne, večeře (3 noci na stejném místě).
 • 3. den: snídaně, základní varianta )náročnost 2 z 5, 5 hod.,↑550 m, ↓550 m): z BOROVCE lanovkou na JESTREBEC (2 300 m n. m.), příjemnou cestou dojdeme k Musalským plesům se stejnojmennou chatou s výhledem na nejvyšší vrchol Bulharska. Po značené cestě začneme stoupat na nejvýše položené a zároveň nejhlubší jezero Rily ALEKO a dále až na vrchol MUSALA (2 925 m n. m.) s meteorologickou stanicí a krásnými panoramatickými výhledy, zpět stejnou cestou. Lehčí varianta (1 z 5, 3 hod., ↑120 m, ↓120 m): túra k jezeru a zpět stejnou cestou, večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd do západní oblasti RILY připomínající slovenské Roháče. Základní varianta (2,5 z 5, 8 hod., ↑450 m, ↓450 m): Od horské chaty podél potoka pod rozeklané skalnaté zuby MALJOVICKÉ RILY. Nenáročný výstup kolem překrásných ELENSKÝCH PLES na vrchol MALJOVITSA (2 730 m n. m.). Zpět k autobusu s možností okružní cesty podél Maljovických jezírek a jezera JONČEVO. Těžší varianta (3 z 5, 8 hod., ↑900 m, ↓900 m): pro turistické nadšence možnost výstupu na vrchol ORLOVEC (2 685 m n. m.) s naprosto fantastickým pohledem do kolmých a temných stěn okolních vrcholů. Odjezd na ubytování, večeře.
 • 5. den: snídaně, základní varianta (1 z 5, 4 hod., ↑250 m, ↓250 m): přesun z RILY do pohoří PIRIN se zastávkou u jedinečného RILSKÉHO MANASTIRU (UNESCO), návštěva klášterního komplexu. Nenáročná túra od kláštera ke kostelíkům SV. LUKA a SV. IVAN RILSKI s možností návštěvy poustevny sv. Ivana. Odpolední odjezd do horského střediska BANSKO, ubytování, večeře (3 noci na stejném místě).
 • 6. den: snídaně, základní varianta (3 z 5, 7 hod., ↑950 m, ↓1 000 m): transferem do nitra PIRINU pod majestátný mramorový jehlan VIHREN (2 914 m n. m.). Od stejnojmenné chaty se vydáme okružní cestou na nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Staří Slované věřili, že na Vihrenu je sídlo boha bouří a blesků - Peruna. Sestup do sedla pod hřeben KONČETO a dále sestupovou cestou mezi Vihrenem a KUTELEM k chatě BANDERICA, odjezd transferem do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně, základní varianta (2,5 z 5, 7 hod., ↑800 m, ↓1000 m): opět pod majestátný VIHREN, ale tentokrát opačným směrem okolo BANDERIŠSKÝCH PLES s výstupem do sedla a dále přes vrchol MALKA TODORKA (2 706 m n. m.) na pyramidu TODORINA VRCHU (2 746 m n. m.) s nejkrásnějším rozhledem přes celý Pirin, zpět stejnou cestou nebo okružním sestupem kolem horských ples do údolí, lehčí varianta (2 z 5, 6 hod., ↑450 m, ↓600 m): turistika kolem BANDERIŠSKÝCH PLES, odjezd na ubytování, večeře.
 • 8. den: snídaně, základní varianta (1,5 z 5, 5 hod., ↑500 m, ↓500 m): odjezd do SOFIE, pohodová turistika v NP VITOŠA. Místním MHD do centra, prohlídka města a podvečerní odjezd z Bulharska.
 • 9. den: příjezd do ČR večer.
 • Poznámka I: Možnost prodloužení zájezdu do Melnických pyramid – vinařský kraj v podhůří Pirinu.
 • Poznámka II: V případě uzavření některé z lanovek, možnost změny programu nebo záměna vypsaných dnů.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (cca 3 200 km), 6x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, 1x bulharská večeře s hudbou, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 270 Kč.
 • Stravování: polopenze. Při některém z večerů okusíte tradiční balkánské speciality včetně místní lidové hudby a tance.
 • Ubytování: v příjemných *** hotelech ve 2lůžkových pokojích se sprchou/WC.

Bulharsko - Rila a Pirin
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav

Mapa zájezdu


QrCode image

TOPlist