Černá Hora - Toulky v NP Durmitor s mořem za super cenu - stan **

Náročnost 3 klimatizovaný autobus stan vlastni strava turistika


Úvod:

V tohtoročnej sezóne možnosť doplatku miestnej čiernohorskej polpenzia za 1 666 Kč. Stredne ťažká vysokohorská turistika s ťažkými alebo ľahšími jednodňovými výstupy s ubytovaním do chatiek alebo pod stan. Perla pôvodnej prírody, pohoria Durmitor, má 27 vrcholov vyšších ako 2 200 m, 48 vrcholov vyšších ako 2 000 m, 5 kaňonov, 18 jazier, 748 prameňov bystrej horskej vody, lesy, v ktorých sú niektoré kmene staré i pol storočia. Na cca 40 000 ha sa rozprestiera národný park, ktorého polovica patrí pod UNESCO. Z 2 522 m vysokej hory Bobotov Kuk je Čierna Hora vidieť ako na dlani. Turistiku zakončíme príjemným osviežením v mori na záver zájazdu. Využijeme k tomu novo dokončenú skratku priamo z Durmitoru.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory.
 • 2. den: ráno příjezd do horského střediska v NP DURMITOR, ubytování ve stanech v kempu. Po zbytek dne seznámení s okolím. Nenáročná turistika k ledovcovému CRNO JEZERU, které je zároveň vstupní branou do pohoří. Okružní trasa kolem jezera poblíž TITOVY JESKYNĚ pod majestátným hřebenem MEDED. V případě sil a chuti podél potoka se starými mlýny k jezeru ZMINJE. Zpět na ubytování.
 • 3. den: odjezd busem do sedla, okružní trasa v oblasti „durmitorského Matterhornu“ kolem horského plesa ZELENI VIR a dále kolem jedinečné ukázky geologické činnosti ŠERENI PASOVI na cestu vedoucí k autobusu. Alternativně lze vystoupat na osamělý vrchol SEDLENA GREDA (350 m) s jedinečným výhledem na Durmitor a černohorsko-bosenské pohraniční pohoří. Pro zdatné výstup na nejvyšší vrchol pohoří BOBOTOV KUK (2 523 m n. m.), odkud budete mít celý Durmitor jako na dlani. Zpět stejnou cestou nebo okruhem okolo ŠERENI PASOVI. Odjezd na ubytování.
 • 4. den: lanovkou na SAVIN KUK (2 313 m n. m.). Sestup po značené cestě k salaším s možností ochutnávky a koupě sýrů. Zpět na ubytování příjemnou cestou přes obec RAZVRŠJE, kde ochutnáme místní pálenku. Pro zdatné turisty navíc možnost výstupu ze SAVINA KUKU přes jištěnou „tatranskou“ cestu na vyhlídku ISTOČNY VRH (2 445 m n. m.), sestup po značené cestě do střední části lanovky a pokračování v trase na ubytování.
 • 5. den: odpočinkový den nás zavede (možnost využití místních taxíků) na krásnou vyhlídku ČUROVAC s neopakovatelným výhledem do nitra největšího kaňonu Evropy TARA se stejnojmennou řekou. Zpět do ŽABLJAKU, po zbytek dne možnost relaxace. Pro zájemce možnost raftingu na řece Tara (30-45 EUR, podle délky trasy).
 • 6. den: pohodlnou cestou do jednoho z horských údolí - LOKVICE se salaší (možnost nákupu ovčích sýrů) s alternativní turistikou a možností návštěvy jedinečné LEDOVÉ JESKYNĚ s krápníky a ledovými stalagmity nebo (náročnější varianta) výstup na skalnatou hradbu MEDED s velkým počtem vyhlídek. Obě okružní trasy nás vždy zavedou k jezeru, poté zpět na ubytování.
 • 7. den: pěší výlet okolo jezer BARNE a JABLANIČKO JEZERO s možností relaxace a dále na severní náhorní plošiny Durmitoru CRVENA GREDA s pěknými výhledy. Zpět stejnou cestou (opět možnost zkrácení trasy taxíky) nebo okružní trasou přes místní lyžařské středisko na ubytování. Večerní posezení u pečeného jehněte nebo ryby s vínem, pivkem a rakijí (cca 10 EUR).
 • 8. den: přejezd nově postavenou zkratkou (cca 2 hodiny) k moři do historického města HERCEG NOVI, koupání, relaxace na pláži, prohlídka města. Večer odjezd z Černé Hory do ČR.
 • 9. den: příjezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (3 100 km), ubytování: 6x ve vlastních stanech v kempu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, vstup do NP, místní transfery, lanovky, taxíky (cca 50 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: místní černohorská polopenze 1 666 Kč.
 • Stravování: možnost dokoupení místní polopenze, strava začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. Polopenze bude podávaná přímo v kempu.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, BřeclavQrCode image

 

TOPlist