Národní parky a moře Černé Hory za super cenu ** - privátní dům

Náročnost 2 klimatizovaný autobus apartmán vlastni strava turistika TIP CK Poznání

Černá Hora - dovolená- Během putování poznáte čtyři národní parky, rozeklané štíty Durmitoru, překrásná pobřeží, historická města, panenskou přírodu černohorsko-albánského pomezí v okolí Skadarského jezera …


Úvod:

Poznávací zájezd s pěší turistikou s několika variantami obtížnosti. Tento program se stal v minulých sezónách HITEM č. 1. Přes Srbsko jsou již silnice dávno opravené, a tak se můžeme mnohem jednodušeji podívat do země, která se již před lety stala rezervací UNESCO. Až ji spatříte, přesvědčíte se, že Černá Hora je nejkrásnější částí Jadranu. Během putování poznáte čtyři národní parky, rozeklané štíty Durmitoru, překrásná pobřeží, historická města, panenskou přírodu černohorsko - albánského pomezí v okolí Skadarského jezera...Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Černá Hora - Durmitor - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR dopoledne, noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Černé Hory. Setkání s orientem v černohorském městě PLJEVLJA. GAZI HUSEIN PAŠOVA MEŠITA s nejvyšším minaretem bývalé Jugoslávie, procházka k unikátnímu pravoslavnému klášteru Svaté trojice ze 12. století. Přejezd do pohoří DURMITOR přes monumentální most v kaňonu řeky TARY. Nocleh v privátních domech v horském středisku ŽABLJAK nedaleko východiště túr do hor, 3 noci na stejném místě.
 • 3. den: DURMITOR - výběr túr dle individuálních schopností, od nejjednodušší túry k jezerům až po výstupy k některým ze 48 vrcholů nad 2 000 m, možnost raftingu na řece TARA (cca 45 EUR vč. pikniku). Túra s průvodcem kolem CRNEHO a ZMINJEHO JEZERA na CRVENOU GREDU (2 164 m).
 • 4. den: pro zdatné výstup s průvodcem na kamennou pyramidu BOTOV KUK (2 522 m) nad kouzelným jezerem ZELENI VIR (ostatní jen do sedla), odkud je vidět Černá Hora jako na dlani, při zpáteční cestě ještě možnost návštěvy LEDOVÉ JESKYNĚ. Jeden ze dnů (3. nebo 4. den) možnost společné fakultativní večeře - jehně nebo pstruh, salát, víno, rakije (cca 13 EUR).
 • 5. den: ráno kaňon řeky TARA - pastva pro oči. Průjezd nejdelším a nejhlubším kaňonem Evropy (až 1 300 m hluboký, pod ochranou UNESCA). Krátký přejezd do NP BIOGRADSKA GORA se stejnojmenným jezerem ve výšce 1 094 m, které je považováno za nejkrásnější jezero na Balkáně. V okolí jezera se nachází jeden ze tří největších pralesů Evropy. Možnost okruhu kolem jezera nebo turistických vycházek v okolí jezera. Přejezd k moři divokým kaňonem řeky MORAČA. Ubytování v kempu/privátních domech v oblasti Budvanské riviéry, 4 noci na stejném místě. Večer prohlídka historického centra BUDVY s hradbami z 15. stol., poté noční život v Budvě, návrat pozdě večer.
 • 6. den: půldenní výlet do kaňonu řeky CIJEVNY, pěšky podél kaňonu, koupání v řece, krátký přejezd do NP SKADARSKÉ JEZERO, které je obklopené vysokými horami na černohorsko-albánském pomezí (rezervace vodního ptactva - pelikán, kormorán, čajka, atd., desítek druhů ryb). Fakultativně možnost projížďky po jezeře s koupáním a ochutnávka vynikajících pečených ryb v originální rybí krčmě na skále.
 • 7. den: cesta autobusem desítkami serpentin a množstvím panoramatických vyhlídek na celou BOKU KOTORSKOU, která je jediným opravdovým fjordem Balkánu. Zastávka v NJEGUŠI (rodný dům černohorského vladyky Njegoše s muzeem), sušárna vyhlášeného njegušského pršutu (šunky), pro zájemce za příplatek ochutnávka vynikajícího sýra a vína. Dále přes pohoří NP LOVĆEN do slavné CETINJE, města, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost hlavním městem Černé Hory a centrem náboženského života. Možnost výjezdu pod Jezerský vrch s návštěvou mauzolea slavného černohorského vladyky Petra II. Petroviće Njegoše.
 • 8. den: dopoledne návštěva KOTORU (UNESCO), jednoho z nejlépe zachovaných středověkých měst s dobovou středomořskou atmosférou, možnost výstupu po hradbách, po 1426 starých schodech, až k pevnosti sv. Ivana do výšky 260 m s úchvatnými výhledy na město a Kotorský záliv. Odpoledne koupání a relaxace u moře.
 • 9. den: ráno odjezd do TIVATU, pro zájemce fakultativní lodní výlet po BOCE KOTORSKÉ, výstup na ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA, prohlídka starodávného městečka PRČANJ s možností koupání, poté lodí do kdysi slavného města námořníků PERASTU, plavba celou BOKOU KOTORSKOU do rybářského městečka ROSE s možností koupání a fish-piknikem, poté plavba kolem nejzelenějšího města na Jadranu HERCEG NOVI se středověkými pevnostmi. Odjezd z IGALA přes Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko do ČR.
 • 10. den: příjezd do ČR v podvečerních hodinách.
 • Poznámka I: ubytování v privátních domech označených ** je za super cenu. U okrajových termínů při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet. CK si vyhrazuje právo na záměnu jednotlivých dnů programu v případě nepříznivého počasí.
 • Cena zahrnuje: 7x ve 2-4lůžkových pokojích v privátních domech v Žabljaku a u moře s vlastní stravou (za příplatek 1 222 Kč/os. 2lůžkový pokoj po celou dobu pobytu), pobytová taxa, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, vstupy, lodní a fakultativní výlety, 1x společná večeře v horách v kempu: porce pečeného jehněte nebo pstruh se salátem, víno a rakije (zároveň je také součástí polopenze při jejím doplacení) cca 13 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: místní černohorská polopenze ve stravovacích zařízeních (večeře - tradiční balkánská jídla) 2 299 Kč (polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní), garance 2lůžkového pokoje 1 222 Kč/os.
 • Stravování: bez stravy. Ceny potravin a jídel jsou v Černé Hoře velmi příznivé, není třeba s sebou vozit velké zásoby potravin, možnost stravování je v okolí každého nocležiště.
 • Ubytování: 7x ve 2-4lůžkových pokojích v privátních domech v Žabljaku a u moře, za příplatek 1 222Kč/os. 2lůžkový pokoj po celou dobu pobytu.

Černá Hora - Durmitor
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytováníprivátní dům
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Břeclav, svoz LiberecQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist