Termíny - přidat do oblíbených
06.09.19 - 15.09.1919VIS1413413 690 KčPřidat

Chorvatsko - Ostrov Vis - poklad střední Dalmácie

Náročnost 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze

Úvod:

Požádáte-li Chorvata, aby vám jmenoval tři nejhezčí ostrovy své vlasti, ve výčtu nebude pravděpodobně chybět Vis. Přírodní krásy ostrova, příchuť zapovězeného – pro veřejnost nepřístupný do roku 1989, členité pobřeží s množstvím zátok, jeskyní a nejednou nádhernou skrytou pláží, mediteránská městečka místo rozlehlých rekreačních center, subtropická vegetace, historické a kulturní bohatství a průzračné vody Jaderského moře zvou ke strávení krásné a klidné dovolené. Poznejte dosud nepoznané, zpomalte a vychutnejte si tento ostrov, ostrov rybářů a vinařů, kde život plyne doposud neuspěchaným tempem.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
06.09.19 - 15.09.19 19VIS14134 VYPRODÁNO 13 690 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: v odpoledních hodinách odjezd z ČR.
 • 2. den: ráno příjezd do SPLITU. Před naloděním na trajekt individuální prohlídka města. Následuje téměř 3hod. plavba trajektem Jaderským mořem kolem ostrovů Šolta, Brač a Hvar. Vylodění na OSTROVĚ Vis, ve stejnojmenném městečku. Odjezd na ubytování do starobylé Komiži, ležící na úpatí nejvyššího vrcholu ostrova, 587 m vysoké hory Hum. Ubytování v hotelu přímo na pláži, individuální volno, odpočinek, koupání, večeře.
 • 3. den: pobyt u moře. Seznámení s podmanivým typicky středomořským městečkem KOMIŽA, benediktinský klášter sv. Mikuláše, úzké uličky lemované tmavohnědými domky ze 17. a 18. stol. semknuté kolem přístavu, přístavu dominuje renesanční pevnost s Rybářským muzeem. Komiža je považována za kolébku rybářství na Jadranu a už v minulých stoletích byli komižští rybáři známí ve všech středomořských přístavech jako vynikající znalci svého řemesla. Odpočineme si v romantických zákoutích na pobřežní promenádě. Milovníkům ryb a zvláště humrů, doporučujeme navštívit KONOBU JASTOŽERA, kde zvládnou připravit tyto lahodné klepetáče naprosto bezchybně. Jde o jedinečnou restauraci, kde se můžete najíst rovnou nad vodou.
 • 4. den: fakultativní lodní výlet na nejvzdálenější chorvatský osídlený ostrov BIŠEVO, všudypřítomná rozmarýna a především fantastická Modrá jeskyně, od r. 1951 chráněna jako geomorfologická památka přírody. Její krásy předčí i světoznámou jeskyni na ostrově Capri, vzácný příklad přírodní krásy. Jeskyně je dlouhá 31 m a široká okolo 18 m. Skalním otvorem v moři do jeskyně proniká sluneční světlo a díky lomu světla vzniká nádherná hra barev (od modrošedé až po stříbřitou).
 • 5. den: pobyt u moře, individuální volno
 • 6. den: výlet do Titovy jeskyně (Titova špilja) v hoře Hum, z níž Tito koordinoval vojenské a diplomatické kroky. Navštívíme prastaré městečko VIS se zbytky řeckého hřbitova, římských lázní, pobřežní promenáda od Luky do Kuta s letními sídly a paláci např. Česká vila, kaštel, archeologické muzeum.
 • 7. den: pobyt u moře, individuální volno, bohaté možnosti fakultativních výletů – ostrůvek Ravnik, krásné zátoky na jižním pobřeží – přírodní památka Stiniva, pláž Srebrena, zátoka Stončica, potápěčská centra.
 • 8. den: panoramatická jízda ostrovem, na jehož svazích se pěstují známá vína Vugava a Plavac. Říká se, že první vinnou révu v Dalmácii zasadili staří Řekové a že byla zasazena právě na Višském poli. Již antický spisovatel AGATARHIDES hovořil, že víno z Visu je ve srovnání s jinými lepší. Ochutnávka místních specialit - likérů, vín a tradičních pokrmů na zdejší usedlosti. Překrásné přírodní scenérie, malebné zátoky, jeskyně, pláže, koupání.
 • 9. den: dopoledne odjezd na trajekt, plavba Jaderským mořem do Splitu a odjezd do ČR.
 • 10. den: návrat do ČR v dopoledních hodinách.
 • Poznámka I: CK je oprávněna změnit nástupní místo na svozové místo! Nástupní místa se odvíjejí podle počtu přihlášení klientů. V termínu 21. 6. - 30. 6. 2019, pokoj s balkonem na moře a na park NA OVĚŘENÍ!
 • Cena zahrnuje: doprava klim. busem, zpáteční trajekt Split – Vis, 7x ubytování v hotelu - 2lůžk.pokoje s klim. a příslušenstvím, 7x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře výběr z menu + salátový bufet), pobytová taxa, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžk. pokoj 2800 Kč (počet 1lůžk. pokojů je velmi omezen), pokoj s balkonem na mořskou stranu 750 Kč/os., pokoj s balkonem 400 Kč/os., pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 350 Kč.
 • Ubytování: Hotel Biševo, se nachází přímo u oblázkové pláže ve stínu borovic a pinií, v historickém městečku Komiža na ostrově Vis, který přitahuje turisty krásnými plážemi a atmosférou..

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 800 Kč
 • příplatek nástupní místo Olomouc - 250 Kč
 • pokoj s balkonem na mořskou stranu/os - 750 Kč
 • pokoj s balkonem/os - 400 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 350 Kč
 • příplatek nástupní místo Havířov, Ostrava, Hranice na Moravě, Zábřeh na Moravě na osobu - 500 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Chorvatsko Chorvatsko
Typ zájezduPOBYTOVĚ POZNÁVACÍ
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, Vysoké Mýto, Svitavy, Mikulov, Hranice na Moravě, Litomyšl, Holice, Ostrava, Boskovice
Zájezdy do destinací
Chorvatsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist