Čína - Tibetské šperky Sečuánu

Náročnost 1 letecky bus hotel snidane


Úvod:

Čína - Tibetské šperky SečuánuHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. – 3. den letecký přesun do CHENGDU, socha Velkého Buddhy v LESHANU výjezd pod posvátnou horu EMEI SHAN a dále lanovkou na ZLATÝ VRCHOLEK (3 077 m), procházka ke svatyním BAOGUO a FUHU na úpatí hory.
  • 4. - 6. den: cesta do hor VÝCHODNÍHO TIBETU, horská vesnice MOXI, možnost relaxace v horkých pramenech, geologický park HAILUOGOU s ohromujícím ledovcem zakončeným ledopádem na úbočí hory GONGGA (7 556 m), nádherná scenerie ÚDOLÍ ČERVENÝCH KAMENŮ, výlet k vysokohorskému jezeru MUGECUO (3 700 m), procházka neporušenou přírodou k JEZERU SEDMI BAREV, ráj fotografů v okolí městečka XINDUQIAO.
  • 7. - 10. den: cesta přes tibetské město LITANG (4 014 m) a travnaté pláně MAOYA do DAOCHENGU, NÁRODNÍ PARK YADING, klášter CHONGGU, výstup k PERLOVÉMU JEZERU s fantastickým výhledem, výjezd na pastvinu LUORONG, pěší výstup k MLÉČNÉMU JEZERU (4 600 m) a JEZERU PĚTI BAREV (4 600 m), dechberoucí výhledy na tři posvátné hory YANGMAIYONG (5 958 m), XIANUADUOJI (5 958 m) a XIANNAIRI (6 032 m), návrat do XINDUQIAO s mnoha zastávkami na focení.
  • 11. - 12. den: návštěva tibetského kláštera TAGONG v malebném prostředí travnatých plání se zasněženou horou YALA v pozadí, scénická cesta do oblasti DANBA s unikátní tibetskou architekturou (desítky kamených pozorovacích věží diaolou ve vesnici Suopo, barevné usedlosti ve vesnicích Jiajiu a Zhonglu).
  • 13. - 15. den: ranní fotografování nádherného údolí JINCHUAN, prohlídka tradičního kameného paláce a domů ve vesnicích ZHUOKEJI a XISUO, řady tibetských čhortenů s tisíci modlitebních praporků u WAQIE TALIN, fascinující vyhlídka na první meandry ŽLUTÉ ŘEKY, mokřady RUOERGAI na tibetské náhorní plošině, procházka po lávkách k jezeru HUAHU, duchovní centrum LANGMUSI s několika buddhistickými kláštery.
  • 16. - 18. den: vstupní brána do TIBETU - historické město SONGPAN obehnané hradbami, NÁRODNÍ PARK HUANGLONG s tisíci barevnými travertinovými jezírky a horkými prameny, pohádková přírodní scenerie v údolí JIUZHAIGOU s vodopády a jezery obklopenými lesy a zasněženými vrcholky hor.
  • 19. - 22. den: přejezd do města DUJIANGYAN s fascinujícím zavlažovacím systémem ze 3. století, areál hory QINGCHENG označované za rodiště taoismu, výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol LAOXIAO (1260 m), metropole provincie SEČUÁN město CHENGDU (institut pro chov pandy velké, buddhistický klášter Wenshu, svatyně Wuhouci, park s chýší básníka Du Fu, moderní centrum, historická ulička Jinli), návrat do ČR.
  • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Chengdu vč. let. tax a poplatků cca 15 000 Kč, místní doprava (minibus, autobus), lanovka na horu Emei a Qingcheng, 19x ubytování v turistickém hotelu se snídaní, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
  • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
  • Příplatky: 1lůžkový pokoj 12 600 Kč, čínské vízum 2 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

TOPlist