Termíny - přidat do oblíbených
02.11.19 - 13.11.1919DMV0167666 990 KčPřidat

Dominikánská republika - velký okruh národními parky

letecky hotel chatka polopenze

Úvod:

Ostrov Hispaniola objevil Kryštof Kolumbus již v roce 1492 a nazval ho rájem na zemi. Velkou část území zaujímá Dominikánská republika, což je úžasná horská krajina kombinovaná s jedinečnými plážemi a ještě nedotčenou krajinou na jihozápadě ostrova. Náš okruh začíná na jihu prohlídkou hlavního města Santo Domingo, budeme pokračovat prohlídkou národního parku Del Este. Nezapomeneme ani na návštěvu úžasného ostrova Saona či na pozorování varanů na slaném jezeře Enriquillo. Po přesunu z jihozápadu do středu země budeme obdivovat vodopády Jimenoa, dojedeme i do národního parku Los Haitises.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
02.11.19 - 13.11.19 19DMV01676 66 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: přílet na letiště v Dominikánské republice, transfer do hotelu v blízkosti hlavního města SANTO DOMINGO, ubytování s večeří, nádherná hotelová karibská pláž, kde poprvé můžete vychutnávat karibskou atmosféru u moře. Součástí hotelu je i bazén s lehátky.
 • 2. den: celodenní výlet na ostrov SAONA. Po snídani se přesuneme transferem do přístavu BAYAHIBE. Po nalodění se vydáme na rychlém člunu podél pobřeží národního parku DEL ESTE až k ostrovu SAONA. Cestou je zastávka na koupání v mělké azurové laguně, kde si můžeme vychutnat vodní hrátky a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Na ostrově nás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také oběd na grilu formou bufetu. Po obědě máme zhruba 2 hodiny na lenošení a koupání. Jedna cesta se absolvuje na katamaránu s hudbou a tancem. Nocleh ve stejném karibském hotelu.
 • 3. den: po snídani odjezd do SANTA DOMINGA, hlavního města Dominikánské republiky. První zastávkou jsou jeskyně LOS TRES OJOS se třemi kouzelnými jezírky a bohatou flórou a faunou. Dále již pokračujeme v historické části Zona Colonial, kde nás čekají nejstarší památky v Novém světě. Zde pocítíme atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíme, co všechno zde po sobě zanechali. Projdeme nejstarší ulici Ameriky Calle de las Damas, Kolumbův dům, Národní Panteon, první katedrálu Ameriky a mnoho dalších zajímavostí. Navštívíme muzeum jantaru a obchod se suvenýry, kde se dají výhodně nakoupit dárky. Zážitkem je i oběd v barevné dominikánské restauraci ATRAZANA umístěné v historické budově bývalé zbrojnice. Odpoledne přejezd do oblasti BARAHONY, ubytování na ranči, večeře.
 • 4. den: po snídani se vydáme na celodenní výlet k největšímu karibskému slanému jezeru LAGO ENRIQUILLO ležícímu 40 m pod hladinou moře. Během plavby na ostrov CABRITOS budeme pozorovat plameňáky, volavky a racky, možná zahlédneme i americké krokodýly. Hlavní atrakcí na pouštním ostrůvku jsou metroví leguáni žijící ve zdejší kaktusové džungli, které si můžete zkusit nakrmit banány. Vystoupáme také k jeskyni s rytinami původních obyvatel, odkud je krásný výhled na jezero a okolní krajinu, zpět na ubytování na ranči, večeře.
 • 5. den: po snídani pojedeme na jih poloostrova, na panenskou pláž BAHIA DE LAS AQUILAS. Cestou se zastavíme v přírodním koupališti u ústí řeky LOS PATOS. Pak už pokračujeme až na jih krajinou s červenou zemí, ke CABO ROJO. Prohlédneme si útesy s vyhlídkou a po obědě v přístavní restauraci se nalodíme a doplujeme na krásnou 15kilometrovou pláž s průzračnou vodou a korály. Možnost šnorchlování. Přejezd zpět na ubytování, večeře.
 • 6. den: snídaně, přejezd do oblasti JARABACOA, cestou se stavíme na obědě a odpoledne ještě zbyde krátký čas na prohlídku úžasného středu ostrova v blízkosti ranče. Ubytování na ranči, večeře.
 • 7. den: snídaně, dopolední relax v kouzelném rančovém parku, odjezd na výlet k vodopádu SALTO JIMENOA s barevnými skálami a s možností koupání. Sama stezka s tropickou vegetací k vodopádu je zážitkem. Odpoledne návštěva kávové plantáže s výkladem, zpět na ubytování, večeře.
 • 8. den: po snídani přejezd na poloostrov SAMANA, cestou uvidíme plantáže afrických palem, rýžová pole a prohlédneme si městečko francouzských osadníků LAS TERRENA. Odpoledne ubytování v hotelu, večeře.
 • 9. den: po snídani nás čeká výlet do nádherné přírody národního parku LOS HAITISES. Po transferu do městečka SANCHEZ se nalodíme na motorový člun a vydáme se do největších mangrovových lagun Karibiku na protější straně zálivu. Budeme proplouvat kolem ostrůvků obležených spoustou ptactva, nejčastěji pelikány a volavkami, a navštívíme jeskyně, které skrývají malby původních obyvatel ostrova Hispaniola - Tainů. Zpět na hotel, večeře.
 • 10. den: snídaně, půldenní výlet k vodopádu EL LIMON, pro odvážnější na koni (každý kůň má svého vodiče), ostatní mohou cestu absolvovat pěšky (cca 1 hod.). U vodopádu je možnost koupání. Cestou deštným lesem uvidíte bujnou vegetaci včetně divoké kávy, kakaa atd. Odpoledne volno u hotelu, večeře.
 • 11. - 12. den: transfer na letiště, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 26 000 Kč, transfer z/na letiště, místní doprava dle programu, vstupy do národních parků, lodní doprava dle programu, 10x ubytování v hotelu nebo ranči, 7x polopenze, 4x plná penze, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, do 80 000 Kč za 1 260 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč.
 • Umístění: Santo Domingo a okolí, Saona, Samana, Los Haitises

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 000 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 750 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 660 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 260 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Dominikánská republika Dominikánská republika
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníkombinované
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Dominikánská republika - zájezdyQrCode image

TOPlist