Egypt - Po vlnách Nilu - ve šlépějích faraonů

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel plná penze Novinka


Úvod:

Naberte energii u Rudého moře, jednoho z nekrásnějších, které je od nás vzdáleno jen čtyři hodiny letu, a poznávejte zemi faraonů a perly Egypta na pohodovém zájezdu. Budeme mít dostatek času prohlédnout si zblízka památky, ale i zažít neopakovatelnou a sluncem zalitou atmosféru Luxoru, Asuánu a dalších míst. Nahlédneme, alespoň částečně, i do života místních obyvatel. Uvidíme nejen známé chrámy, ale místa jako je Banánový ostrov v Luxoru, povozíme se na velbloudech i kočárech tažených koňmi, posedíme v lokálním “coffee shopu” a doslova “nasajeme” místní, pomalý a poklidný pulz života. Kdo bude mít zájem, může vzlétnout do výšin a pozorovat Luxor z ptačí perspektivy v koši horkovzdušného balónu. Tři noci strávíme na vlnách Nilu a poplujeme až do zeleného nádherného Asuánu. Na jaře a na podzim je počasí příjemně teplé, ne však drtivě horké jako v létě. Všechna turistická místa jsou chráněna policisty a vojáky tak, aby byla zaručena bezpečnost návštěvníků, kterých si místní obyvatelé váží.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR, přílet do HURGHADY, ubytování v *****hotelu u pláže s all inclusive, volný program.
 • 2. den: pobyt v HURGHADĚ, volný program, možnost užít si moře a slunce. Možnost fakultativně na výlet lodí s proskleným dnem s pozorováním podmořského světa nebo přímo výlet do hlubin ponorkou.
 • 3. den: po snídani odjezd autobusem do LUXORU. Zde se ubytujeme, poobědváme, poté vyrazíme poznávat místní život a krásy tohoto historického města s neopakovatelnou atmosférou starých časů. Posilněni místními specialitami si prohlédneme stáje a povozíme se na velbloudech. Odtud se vydáme k NILU a poplujeme na typické lodi “feluce” s obrovskou plachtou a vysokým stěžněm na BANÁNOVÝ OSTROV. Přitom zažijeme kouzelný západ slunce. Večeře v hotelu.
 • 4. den: v případě zájmu fakultativně vyhlídkový let balónem nad Luxorem, kdy uvidíme město v celé jeho kráse. Poté snídaně a přesun ke chrámu v KARNAKU a LUXORU. Po obědě odjezd do hotelu, chvilka na osvěžení. V podvečer projížďka v kočárech tažených koňmi po známých i méně známých zákoutích města s kratší zastávkou a nápojem dle vlastního výběru v místním “coffee shopu”. Potom odjezd zpět na hotel a večeře.
 • 5. den: snídaně, výlet na druhý břeh Luxoru, do ÚDOLÍ KRÁLŮ se zastávkou na prohlédnutí Memnonových kolosů. Krátce zastavíme před chrámem královny HATŠEPSUT, vyfotíme a navštívíme možná méně známý chrám HABU, který však má úžasně zachovalé výmalby. Odtud přesun a ubytování na lodi s obědem. Odplouváme směrem k ESNĚ. Po cestě uvidíme překrásné scenérie místní krajiny, která už dávno učarovala spoustě lidí před námi a inspirovala známou spisovatelku Agathu Christie k napsání jejich skvělých detektivek jako například “Smrt na Nilu”. Odpoledne je možné zpříjemnit si plavbu čajem “o páté”. Scenérie krajiny se bude střídat a měnit, kopce a písek, zeleň a a palmové háje, rybáři na bárkách atd.
 • 6. den: ráno snídaně na lodi, následně si v EDFU prohlédneme HORŮV CHRÁM, který se považuje za jeden z nejlépe zachovaných - byl odkryt z dun písku teprve v roce 1860. Oběd na lodi. Další zastávka nastane v KOMOMBO. Hned z lodi uvidíme menší chrámový komplex, který si prohlédneme, včetně Krokodýlího muzea, kde je vystavena spousta těchto mumifikovanych zvířat. Večeře. Plujeme dále a necháváme se okouzlit romantickou krajinou a hvězdami na obloze. Pozdě večer zakotvíme v ASUÁNU.
 • 7. den: v případě zájmu, ve velmi časných ranních hodinách, fakultativně odjezd autobusem ke chrámu ABU SIMBEL (UNESCO) a nacházejícím se téměř u súdánských hranic. Po návratu obědváme na lodi. Odpoledne se vydáme na motorové lodi na příjemný výlet. Navštívíme tradiční núbijskou vesnici, kde nahlédneme do jednoho z místních stále obývaných domů, kterému se zde přezdívá krokodýlí dům. Proč krokodýlí? To uvidíte sami. Poslední večeře a noc na lodi.
 • 8. den: snídaně, autobusem se přesuneme k nedokončenému obelisku a k Asuánské přehradě. Odjezd autobusem zpět do LUXORU, kde přespíme.
 • 9. den: ráno se nasnídáme a odjedeme zpět do HURGHADY. Pohoda u moře.
 • 10. den: volný den a prostor pro relaxaci.
 • 11. den: odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Hurghada vč. let. tax a poplatků cca 9 000 Kč, 10x (4x ****hotel v Hurghadě s all inclusive, 3x rodinný hotel v Luxoru s polopenzí, 3x ubytování na lodi při plavbě s plnou penzí), obědy během výletů, doprava klimatizovaným autobusem, výlety dle programu vč. vstupného, jízda na velbloudech, vedoucí zájezdu, místní průvodce, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: let balonem, výlet na Abu Simbel, fakultativní výlety, bakšišné, egyptské vízum (cca 25 USD, platí se po příletu do Egypta) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 407 Kč, pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů 750 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníhotel
Stravaall inclusive
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

TOPlist