Pohoda na Filipínách - Čokoládové hory a pláže Panglaa

Náročnost 1 letecky trajekt - lodní doprava hotel polopenze Novinka

Filipíny mají nesmírně rozmanitou faunu a flóru nejen pod modravou hladinou, je možné se o tom přesvědčit při pohodových výletech po blízkém okolí. Od scénických Čokoládových kopečků kuželovitého tvaru na Boholu se vydáme k nejmenším primátům světa tarsiérům a na pohodovou plavbou džunglí po řece za rytmu klapání bambusu a místního tance "tinikling". Ubytování v hotelu s polopenzí, kvalitním zázemím a bazénem.


Úvod:

Teplé tropické Filipíny tvoří neuvěřitelných 7 107 ostrovů, které vás přivítají svým pohodovým ostrovním tempem. Ať se vydáte kamkoliv, potkáte pohostinný a usměvavý lid, v jehož očích budete středem pozornosti. Z pobřeží našeho ostrova Panglao, na kterém se táhnou bělostné pláže omývané křišťálově čirým mořem, uvolněni filipínskou masáží a koktejlem se vydáme prozkoumat okolní ostrůvky, šnorchlovat s želvami či hledat delfíny nebo navštívit pověstné "butandingy" - míromilovné žraloky obrovské. Filipíny mají nesmírně rozmanitou faunu a flóru nejen pod modravou hladinou, je možné se o tom přesvědčit při pohodových výletech po blízkém okolí. Od scénických Čokoládových kopečků kuželovitého tvaru na Boholu se vydáme k nejmenším primátům světa tarsiérům a na pohodovou plavbou džunglí po řece za rytmu klapání bambusu a místního tance "tinikling". Ubytování v hotelu s polopenzí, kvalitním zázemím a bazénem.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy.
 • 2. den: přílet do MANILY a následný přelet do TAGBILARANU, hlavního města BOHOLU, které je nedaleko od našeho hotelu na PANGLAU, se kterým je Bohol přes moře spojen dvěma mosty. Seznámíme se s blízkým okolím. Večeře.
 • 3. den: celodenní odpočinek a aklimatizace, koupání na domácké pláži či v bazénu. Nákoupíme v okolních obchodech a večer vychutnáme plnými doušky zábavu večerní promenády. Večeře.
 • 4. den: celodenní výlet na sousední ostrov BOHOL, který se pyšní mnoha atrakcemi. Nejvýraznější z nich jsou Čokoládové kopečky, které se v tomto období sucha klasicky barví do hnědých odstínů. Zblízka si prohlédneme na stromech odpočívající mírumilovné tarsiéry, kteří jsou se svými 10 cm nejmenšími primáty na světě. Oběd si dáme na lodi plující džunlí po řece LOBOC za doprovodu filipínské hudby a tanečních lidových vystoupení s bambusovými tyčemi "tinikling". Možnost strhující jízdy v závěsu na laně nad malebným údolím na tzv. zipline. Dle času a zájmu zastavíme na motýlí farmě či v hadí ZOO. Poslední zastávkou je kostel BACLAYON, nově zrekonstruovaný po ničivém zemětřesení v roce 2013. Večeře.
 • 5. den: volný den. Relax při koupání na domácké či nedaleké poklidnější malebné pláži DUMALUAN s možností levných filipínských masáží. Fakultativně návštěva netopýří jeskyně s koupáním. Večeře.
 • 6. den: půldenní lodní výlet na korálový ostrůvek BALICASAG. Jedná se o perfektně kulatý ostrov obehnaný bělostnou písčitou pláží, blízkými masivními stěnami a korálovými útesy - jedna z předních potapěčských a šnorchlařských destinací. Obklopí nás tu hejna různobarevných ryb, zblízka prozkoumáme rozmanitost mořské fauny a flory. Mořské želvy nevyjímaje! Možnost zajížďky na PANENSKÝ OSTROV věhlasný svým bělostným pruhem písku vybíhajícím několik desítek metrů do moře. Večeře.
 • 7. den: volný den, koupání. Možnost zapůjčení skútrů k prozkoumání vzdálenějších zákoutí ostrova jako je třeba netopýří jeskyně HINDANGAN s jezírkem, kde si můžete i zaplavat. Večeře.
 • 8. den: fakultativní celodenní lodní výlet na sousední ostrov CEBU za "butandingy". Odplouváme ráno a vracíme se pozdě odpoledne obohaceni o celoživotní zážitek, kdy jsme ve volné přírodě plavali se žraloky obrovskými nebo-li velrybími. Tito kolem deseti metrů velcí drobečci se živí filtrováním drobných možských živočichů stejně jako kytovci, proto vás mnohé překvapí svou mírumilovností a pomalou grácií. Večeře.
 • 9. den: výlet na korálový ostrov PAMILACAN za malou ostrovní idylkou jako z románu, relax na pláži, procházka po ostrově či šnorchlování. Je pravděpodobné, že cestou uvidíme delfíny. Večeře
 • 10. den: volný den. Koupání, masáže. Fakultativně možnost večerního výletu na řeku ABATAN za hejny světlušek, které v hojném počtu obletují stromy. Večeře.
 • 11. den: odjezd do TAGBILARANU, přelet do MANILY a odlet zpět do ČR.
 • 12. den: přílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Manila, zpáteční letenka Manila-Tagbilaran vč. let. tax a poplatků cca 20 000 Kč, 9x nocleh s polopenzí v hotelu, výlet dodávkou na Bohol s obědem, lodní výlet na ostrov Balicasag, lodní výlet na ostrov Pamilacan, místní doprava v rámci výletů, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, do 80 000 Kč za 1 360 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

TOPlist