Francie - Burgundsko, víno a gastronomie*

Náročnost 1 letecky hotel 3* snidane Novinka

Čekají nás překrásná města jako chablis, kde si pochutnáme na skleničce dobrého vína, nebo třeba beaune a lyon. Ochutnáme pravý francouzský sýr v místní sýrárně a nevynecháme ani historii. Vydáme se na zámek clos de vougeot a také na château de cormatin. Program je nenáročný, zaměřený na zážitky především gastronomické, propojené s historií dané oblasti.


Úvod:

Burgundsko je bezpochyby jeden z nejvyhlášenějších regionů, co se kvalitního vína týká. Jižněji ležící Lyon je považován za francouzské a světové centrum kvalitní gastronomie. Jste-li milovníky vína a zároveň chcete poznat tradiční, leč špičkovou gastronomii, náš zájezd je pro vás to pravé. Společně navštívíme vyhlášené sklepy a vinařství, ochutnáme skvělou lyonskou kuchyni založenou na tradici Lyonských matek, dopřejeme si burgundské šneky a výborné francouzské sýry. Nezapomeneme ani na krásné památky, jimiž je tento kraj doslova vyšperkován.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. den: odlet z Prahy do Lyonu, transfer a ubytování ve městě, považovaném za centrum francouzské a světové gastronomie. Pozdě odpolední prohlídka historického centra města na soutoku řek RHONY a SAONY. Večeře v jedné z vyhlášených „bouchon“ (bistro) jako například Le Comptoir Abel, které se proslavilo pro svoji autentickou a poctivou kuchyni, vycházející z tradice MERES LYONNAISES (Lyonských matek).
  • 2. den: snídaně, odjezd podél vrchoviny Beaujolais do městečka CLUNY, prohlídka starého románského opatství a poté zastávka na oběd v tradiční Auberge, obec SAINT ROMAIN, proslulá vysokou koncentrací vinic zařazených do kategorie Grand Cru, s návštěvou vinařství DOMAINE GERMAIN PERE ET FILS a ochutnávkou zdejšího vína. Odjezd do centra burgundského vinařství, města BEAUNE, prohlídka historického města, jedinečný gotický Hospic Hotel Dieu.
  • 3. den: snídaně, odjezd do oblasti COTE D´OR na návštěvu farmy manželů Rionových – ochutnávka vína (především Pinot Noire) a lanýžů, ukázka techniky hledání lanýžů pomocí psů, lehký oběd, návštěva SÝRÁRNY GAUGRY v Brochonu s ochutnávkou a prohlídkou renesančního zámku uprostřed vinic CLOS DE VOUGEOT a zároveň sídla společnosti „bratrstvo rytířů testovacího poháru“. Návrat do Lyonu, ubytování a večeře.
  • 4. den: snídaně, dokončení prohlídky Lyonu (vrch s katedrálou NOTRE DAME DE FOURVIERE, starý Lyon s mnoha pasážemi a renesančními dvory zvanými „Traboules“…) transfer na letiště a zpět do Prahy.
  • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.
  • Poznámka II: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Adventura.
  • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha – Lyon vč. let. tax a poplatků cca 8 000 Kč s kabinovým zavazadlem, doprava mikrobusem, 3x ubytování v ***/****hotelu se snídaní, 3x večeře, 2x oběd, návštěva farmy s ochutnávkou specialit z lanýžů, společné ochutnávky vína, návštěva sýrárny, vstupné do hotelu Dieu, zámku Clos de Vougeot a klášteru v Cluny, vedoucí zájezdu, informační materiály.
  • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
  • Příplatky: zavazadlo k odbavení 1300 Kč, 1lůžkový pokoj 8 800 Kč, neobsazení lůžko 8 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 140 Kč.
  • Stravování: Snídaně v hotelech, obědy a večeře v tradičních restauracích tzv. "bouchon" zaměřených v Lyonu na domácí "poctivou" gastronomii a v Burgundsku na tradiční pokrmy doplněné vínem a vyhlášeným sýrem z Epoisses.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist