Termíny - přidat do oblíbených
01.05.19- 08.05.1919BRD0461912 490 KčPřidat
14.07.19- 21.07.1919BRD0464712 490 KčPřidat

Francie - Bretaň, tajemná místa, přírodní parky a megality

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel vlastni strava


Úvod:

Cesta Bretaní vede kouzelným krajem měst s kamennými domy, drsnou přírodou, s útesy na pobřeží Atlantiku porostlými kručinkou a hlodáši, mezi megalitickými stavbami Carnacu, farními ohradami, Armorickým národním parkem a romantickými přístavy až na slavné poutní místo Mont-St-Michel. Zažijete turistiku po útesech nad mořem, kouzlo rázovitých městeček, ochutnáte místní speciality. Bretaň nezapře náladu knihy Františka Kožíka „Bretaň, dcera oceánu“ či obrazů Jana Zrzavého.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách.
 • 2. den: CHARTRES (UNESCO), gotická katedrála s krásnými vitrážemi, fascinující sochařskou výzdobou, a tajemným labyrintem, krypta s druidskou studnou, kouzlo města nad řekou Eure, večerní opevněné středověké město LE MANS s katedrálou.
 • 3. den: napříč Bretaní: VITRÉ, zachovalé středověké městečko s úzkými uličkami plnými hrázděných domů, hrad původně z 11. století, kdysi obrana Bretonců proti Francouzům, kostel v plaménkové gotice s kazatelnou na fasádě, zastávka ve středověkém městečku GUERCHE DE BRETAGNE, gotická bazilika, v červenci tradiční středověký trh, procházka kaštanovým lesem a megalit LA-ROCHE-AUX-FÉES (tzv. Kámen víl), jeden z největších dolmenů Francie (14 m dlouhý, vytvořený 3 500 let př. n. l.), tajemný BROCELIANDSKÝ LES (zde čaroval kouzelník Merlin, víla Vivianna a zlá Morgana, je sem částečně umístěn příběh svatého grálu a rytířů kulatého stolu), hrad JOSSELIN, rodové sídlo Rohanů s krásným podhradím, nádherné roubené domy, výhled z věže gotické baziliky, večerní VANNES, starý jihobretaňský přístav v Morbihanské zátoce, hrázděné domy opředené pověstmi, hradby a zahrady pod nimi, středověká prádelna ze 13. století, kouzlo přístavu.
 • 4. den: tajemný CARNAC, megalitická kultura: menhirové řady (přes 5 000 menhirů), tumulus SAINT-MICHEL, návrat do doby před 7.000 lety, kdy menhirové řady vznikaly, výlet na poloostrov QUIBERON, turistika po žulových útesech a v létě koupání v Atlantiku, AURAY, staré město a významný vnitrozemský přístav na řece Loche, renesanční kostel Saint-Gildas, PONT AVEN, město Paula Gauguina a jeho slavného „Žlutého Krista“, ale i město sardinek, variantně opevněné kamenné městečko CONCARNEAU.
 • 5. den: útesy a místa bretonských tradic: QUIMPER, nádherná gotická katedrála sv. Correntina a stará městská čtvrť z hrázděných domů a kouzelných zákoutí, proslulá tržnice, socha krále Gradlona - vládce zmizelého města, malovaná keramika, bretaňská fajáns, cesta na samý konec Evropy - mys POINTE-DU-RAZ, oblast Armorického národního parku v blízkosti nejvyššího vrcholu Bretaně, útesy a divoký příboj, nekončící porosty kvetoucího vřesovce, hasivky a kručinky, šedivé žulové skály a zpěněné moře, socha ochránkyně námořníků, výhled na místa zmizelého města YS a na „ostrov mrtvých“ ÎLE-DE-SEIN, kamenné městečko LOCRONAN, domy jako pevnosti s kamennými kříži, všudypřítomné hortenzie, suvenýry, výhled na nejvyšší horu Bretaně, renesanční farní ohrady: PLEYBEN či GUIMILLIAU (kostel, kalvárie, pohřební kaple a hřbitov, kamenná nádhera zkamenělá v čase), ochutnávka čokolády s možností nákupu, cesta do ST. BRIEUC.
 • 6. den: cesta severní Bretaní na mys CAP FRÉHEL, CÔTE D´EMERAUDE, Smaragdové pobřeží, divoká skaliska, maják, nezkrocená příroda, pobřeží plné skal a vln, výlet po útesech k pevnosti LA LATTE s nádhernými výhledy na La Manche, DINAN, pohádkové středověké bretaňské město, věž TOUR DE L´HORLOGE, románsko-gotická bazilika Saint-Sauveur, klášter františkánů, kostel SAINT-MALO, městské hradby dlouhé 2 600 metrů, procházka podél řeky Rance s největší přílivovou elektrárnou, technická památka, klášter a opatství MONT-ST-MICHEL (UNESCO), původně benediktinské opatství z 8. století, několikrát přestavěno, nejznámější poutní místo Francie, moře přicházející a odcházející do dálek s přílivem a odlivem, pirátské město St-MALO s přístavem, pevností a katedrálou, hradby, které vítaly francouzské korzáry, možná ochutnáte i ústřice.
 • 7. den: PAŘÍŽ (UNESCO), 9 h prohlídka centra s průvodcem s využitím místní dopravy, možnost návštěvy galerií, muzeí, fakult. projížďka po Seině nebo společná večeře na rozloučenou v Latinské čtvrti, MONTMARTRE, odjezd večer.
 • 8. den: návrat do ČR ráno.
 • Poznámka I: Svozy od 4 osob: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Brno za 400 Kč.
 • Poznámka II: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 5x hotel (2lůž. pokoje), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, lodní výlety, příp. pobytové taxy, vstupné (cca 70€) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, 5x snídaně 850 Kč, 1x večeře 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 30 000 Kč za 280 Kč.
 • Stravování: není zahrnuto v ceně zájezdu. Snídaně: za příplatek předem formou bufetu francouzského typu (džus, výběr teplých nápojů, několik marmelád, med, slané a sladké máslo, 1-2 druhy bagety, topinka, sladký rohlík, sladká bagetka nebo magdaléna, někdy výběr přesnídávka nebo jogurt, občas pudink), podávají se vždy v hotelu. Velmi doporučujeme mít zajištěné snídaně (v hotelích je velmi přísně pod pokutou zakázáno užívání jakýchkoli varných konvic a vařičů a hotely jsou situovány na okrajích měst a ráno se ve Francii nedá snídaně sehnat ani v blízkosti těch, které jsou blízko centra a program je bohatý - ráno nemají řidiči možnost teplých nápojů). Večeře: V hotelích většinou nelze zajistit večeře, někdy ubytování umožňuje v blízkosti stravování nebo nákup v supermarketu, večeře v restauracích se dá pořídit od 20 €, menu od 25 €, ale až od 19. hodiny. tedy v době odjezdu k hotelu, 1x je večeře zajištěna fakultativně v Paříži francouzská kuchyně 3 chodové menu. 1-2x zařadí průvodce do programu čas na večeři nebo oběd a umožní nákup v supermarketu, kde ceny jsou srovnatelné s našimi. Dopřejte si stravu v zemi gastronomie. Orientační ceny ve Francii: bageta malá od 0,75 €, velká 1,50 €, plněný rohlík 1,50€, mléko 1,90 €, sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 2,50 -15 €, balená voda 1,5l 0,50 €, pivo 3,50 €, limo 1,90 €, zmrzlina 2 €, obložená bageta od 4,50 €, ovoce, rajčata od 2,5 €/kg, menu v restauraci od 18 €, káva 1,50-3 €; pohlednice od 0,50 €, známka 1,20 €, WC 0,70 €
 • Ubytování: 5x hotely v blízkosti měst Le Mans, Vannes, Quimper, St. Brieuc a Saint Malo, hotely typu Première Classe a Ibis Budget (2lůžkové pokoje některé s palandou jako 3. lůžkem, příslušenství na pokoji, TV, jedná se většinou o francouzskou postel pro 2 osoby a někde bývá nad ní palanda pro ev. přistýlku – třílůžkové pokoje doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – jsou poměrně malé). Upozorňujeme, že zájezd vzhledem k programu využívá každý den jiný hotel. Ušetříte tak dlouhé cesty busem.
 • Program zájezdu Orientační ceny vstupného CHARTRES : věž 7,50 € LE MANS, doprava tramvají: jedna jízda 1,50 €, zpáteční 3 € VITRÉ , hrad 7 € hrad Josselin: 9,20 € (interiéry a zahrady ) QUIMPER : muzeum Bretaně 5 €, ochutnávka ústřic 8 € ST-MALO : 6,50 € DINAN , hodinová věž 4 € maják Cap Fréhel: 2,50 € klášter a opatství Mont-St-Michel : základní vstup 10 €, historické muzeum 4 € a vstupenka do 4 muzeí 9 € PAŘÍŽ: projížďka po Seině 15 €, muzea v Paříži: 8-12 €, Louvre, jednotná vstupenka (výstava Vermeera ): 15 € Na mnoha místech lze získat slevy pro skupiny. Ceny jsou orientační a jsou závislé na počtu zájemců. V některých případech nemusejí být ceny uváděné na oficiálních stránkách už aktuální. Pokud jste držitelem karty ISIC či ITIC určitě vezměte s sebou, zvláště při individuálních vstupech můžete využít. Kapesné doporučujeme minimální kapesné 100 € z toho 70 € na vstupy.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 3 500 Kč
 • 5x snídaně - 850 Kč
 • 1x večeře - 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč
 • svoz Brno - 400 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Francie Francie
Bretaň Bretaň
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPlzeň, Praha, svoz Brno, svoz Hradec Králové, svoz Pardubice, svoz Poděbrady
Zájezdy do destinací
Francie - zájezdy
Bretaň - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist