Termíny - přidat do oblíbených
19.07.18- 30.07.1818KHT0106311 990 KčPřidat

Francie - Korsika a horská turistika

Náročnost 3 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika


Úvod:

Pojďte s námi zdolat nejvyšší vrcholky korsických hor, toulat se údolími a přitom vnímat vůni divokých bylin a vzácných květin, naslouchat šumění bystřin a vodopádů, kochat se pohledy na zajímavé přírodní scenérie či se koupat v horských bystřinách s přírodními skluzavkami. Poznejte historická městečka uprostřed hor, městečka na skalnatých útesech, kulturu a pohostinnost místních obyvatel nebo jen úžasnou korsickou kuchyni, založenou na místních produktech. Nechte se unést kouzlem tohoto ostrova, jeho krásou…

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
19.07.18- 30.07.18 18KHT01063 11 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: z ČR do Itálie, trajektem do Bastie. V závislosti na časech trajektu, odpočinek a relaxace u moře, přejezd do kempu ve vnitrozemí (3 noci na stejném místě).
 • 3. den: pěšky do vesničky CANAGLIE (720m) přes salaše Tolla k nádherným kaskádám MANGANELLO /cca 1200m, celkem 15km, 6hod. túra s převýšením 791m/, koupání a dovádění na přírodních skluzavkách, pro nejzdatnější zájemce výstup na horskou chatu PIETRA PIANA (1800m) na úpatí Monte Rotondo (2622m). **možnost individuálního dvoudenního přechodu s výstupem na Monte ´D Oro a sestupem kolem jezer Lac de Melo a Capitelo do překrásného kaňonu RESTONICA, Restonicou do Corte, kde se 5.den obě skupiny spojí.
 • 4. den: pro zájemce 9 hod. celodenní okružní túra s převýšením 1954m z VIZZAVONY (915m) na dominantu Korsiky – vrchol Monte D´Oro (2389m), pro pohodáře lehká túra s koupáním /převýšení 200m/ v překrásných Anglických kaskádách, které přímo vybízejí k relaxaci, pozdně odpolední příjezd do kempu.
 • 5. den: přejezd do CORTE, odtud 4 hodinová túra kaňonem řeky Tavignana, přejezd divokým kaňonem Scala di Santa Regina podél řeky Golo do horského střediska Calacuccia a vesničky LOZZI (1040m), kemp (2 noci na stejném místě).
 • 6. den: 8 hod. celodenní túra z kempu k jezeru LAC DU CINTO (2300m) nebo pohodová 4 hod. túra jen k chatě Refuge de L´Ercu (1667m) a zpět nebo 10 hod. túra pro nejzdatnější zájemce - výstup s převýšením 1931m na nejvyšší vrchol Korsiky MONTE CINTO (2706m), pod vrcholem nejištěné lezení, náročný sestup suťovým pásem k jezeru LAC DU CINTO (2300m), zpět do kempu.
 • 7. den: odpočinková túra - soutěska SPELUNCA /pozvolný 600m sestup/, jedna z nejznámějších atrakcí ostrova, možnost koupání v kaskádách, krátká zastávka v malebném PORTU, putování bizarní skalnatou barevnou krajinou Calanche (UNESCO), při dostatku času zastávka u rodného domu Napoleona AJACCIO, malebný záliv Valinco u města Propriana, 4 noci v kempu u moře s překrásnou pláží.
 • 8. den: brzy ráno odjezd do sedla COL DE ST-EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou nad údolím Tarava na MONTE SAN PETRU /1440 m, celkem tam i zpět 3-4 hodiny/. Půjdete krajinou, která ve vás vyvolá nadšení. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na veže Bavella a na záliv Valinco. Odpoledne bude možnost se vykoupat v moři.
 • 9. den: pro zájemce jedna z nejkrásnějších túr Korsiky v oblasti skalních věží BAVELLA. Ze sedla Bavella /1218m, 6.hod. okruh kolem skalních věží s převýšením 850m/ a zpět do sedla nebo jen 4hod. túra k III věži PUNTA DI A VACCA /1611m, s převýšením 667m/, cestou zpět zastávka v „nejkorsičtějším“ městě SARTENE, ostatní pobyt a relaxace u moře v blízkosti kempu.
 • 10. den: BONIFACIO - jeden z divů Evropy s překrásnou pobřežní túrou (cca 7 km) vápencovými skalisky, prohlídka města, pro zájemce projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 17 EUR), pozdě odpoledne se stihneme vykoupat v moři.
 • 11. - 12. den: přesun do přístavního města BASTIE, prohlídka města, trajektem do Itálie, noční přesun do Rakouska, návrat do ČR odpoledne.
 • Poznámka I: Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných meteorologických podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí, nebo nepříznivého stavu horských silnic. Jízdní řády trajektů na sezónu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.
 • Poznámka II: Zájezd je kombinován se zájezdy - Srdcem Korsiky na kole a Smaragdový ostrov Korsika.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na turistiku a storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (3 900 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 9x kempovné ve vlastních stanech, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, jízdné vláčkem, fakultativní lodní výlet a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 8x česká polopenze začíná 3. den snídaní a končící 10. den večeří 2 240 Kč.
 • Stravování: bez stravy. Stravování za příplatek: česká polopenze začíná 3. den snídaní a končící 10. den večeří 2 240 Kč.
 • Ubytování: Noclehy: vlastní stany, celkem 3 různé kempy (4x u moře u Propriana, 3x ve vnitrozemí u Canaglie, 2x pod Monte Cintem).

Příplatky a slevy


 • 8x česká polopenze - 2 240 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Korsika Korsika
Vizzavona Vizzavona
Spelunca Spelunca
Pietra Piana Pietra Piana
Monte Cinto Monte Cinto
Manganello Manganello
Lozzi Lozzi
Corte Corte
Canaglia Canaglia
Bonifacio Bonifacio
Bastie Bastie
Ajaccio Ajaccio
Francie Francie
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájezdy do destinací
Korsika - zájezdy
Vizzavona - zájezdy
Spelunca - zájezdy
Pietra Piana - zájezdy
Monte Cinto - zájezdy
Manganello - zájezdy
Lozzi - zájezdy
Corte - zájezdy
Canaglia - zájezdy
Bonifacio - zájezdy
Bastie - zájezdy
Ajaccio - zájezdy
Francie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist