Termíny - přidat do oblíbených
23.08.17- 27.08.1717PVF146745 990 KčPřidat
13.09.17- 17.09.1717PVF146755 990 KčPřidat
27.09.17- 01.10.1717PVF146415 990 KčPřidat
06.12.17- 10.12.1717PVF14671 *5 990 KčPřidat

Francie - Paříž a zámek Versailles

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel snidane

Poznávací zájezdy Francie - Paříž - Kouzlo města nad Seinou sílí již více než dva tisíce let a již více než dva tisíce let přidávají králové, císaři a prezidenti Francie klenoty do kulturní pokladnice jakou Paříž bezesporu je. Pojeďte s námi poznat tuto metropoli - římské posádkové město, město univerzitní, sídlo středověkých panovníků, město revoluce, císařství a republiky, město módy a elegance, klenotnice kultury a umění


Úvod:

Kouzlo města nad Seinou sílí již více než dva tisíce let a již více než dva tisíce let přidávají králové, císaři a prezidenti Francie, klenoty do kulturní pokladnice, jakou Paříž bezesporu je. Pojeďte s námi poznat římské posádkové město, město universitní, sídlo středověkých panovníků, město revoluce, císařství a republiky, město módy a elegance, klenotnici kultury a umění, ale také město Villonovo, Hugovo, Verlainovo, Šímovo, Kubínovo. Poznejte s námi Paříž, za jejíž krásou jezdí miliony turistů z celého světa.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: v odpoledních hodinách odjezd z ČR.
 • 2. den: ráno příjezd do PAŘÍŽE. Čeká nás pěší prohlídka na ostrově La Cité - katedrála Notre Dame - 800 let stará gotická katedrála, Prefektura, Justiční palác, dále mj. shlédneme Pařížskou radnici, centrum Pompidou, Les Halles, Královský palác a Louvre, čtvrť Opera s chrámem Madeleine. V podvečerních hodinách odjezd do hotelu. Večer individuální volno ve městě.
 • 3. den: dnešní den bude věnován prohlídce nejznámějšího symbolu francouzské renesanční architektury a královské moci VERSAILLES, královské rezidenci Ludvíka XIV. Symbol velikosti krále a vzor snad pro každého „zámeckého architekta“ Evropy - to jsou Versailles. Když se Ludvík XIV. (1638-1715) rozhodl, že přestaví malý lovecký zámeček svého otce ve Versailles 20 km západně od Paříže na nádherný palác, bylo králi Slunce právě 23 let. Od roku 1661 se Versailles staly rezidencí a sídlem vlády a absolutním mocenským centrem. Poté odjedeme na náměstí La Défense - moderní čtvrť třetího tisíciletí. Večerní Montmartre s krásnou bazilikou Sacré-Coeur, náměstí Pigalle, Moulin Rouge. Návrat na ubytování a individuální volno v Paříži.
 • 4. den: celodenní prohlídka pamětihodností města s průvodcem. Invalidovna, nejznámější monument města Eiffelova věž navržená architektem Gustavem Eiffelem na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889, náměstí Trocadero, Vítězný oblouk - 50 m vysoký Arc de Triomphe byl vystavěn na příkaz Napoleona, třída Champs Elysées, nábřeží Bukinistů atd. Podvečerní fakultativní projížďka lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky. Odjezd domů.
 • 5. den: příjezd do ČR v dopoledních hodinách.
 • Poznámka I: v termínu s * je program přizpůsoben vánoční atmosféře.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 2x ubytování v hotelu v centru Paříže - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x snídaně, pobytová taxa, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 590 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 150 Kč.
 • Stravování: 2x snídaně
 • Ubytování: hotel v centru Paříže ve čtvrti Montparnasse (alternativně Montmartre), poloha hotelu nám umožní kouzelné večerní procházky a vstřebání jedinečné atmosféry města.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 1 590 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 12 000 Kč (B) - 150 Kč
 • příplatek nástupní místo Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice - 500 Kč
 • příplatek nástupní místo Olomouc - 250 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Paříž Paříž
Francie Francie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha, svoz Ostrava, svoz Frýdek-Místek, svoz Nový Jičín, svoz Olomouc, Vysoké Mýto, Svitavy, Litomyšl, Holice, Poděbrady (dálnice ÖMV), svoz Hranice
Zájezdy do destinací
Paříž - zájezdy
Francie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist