Termíny - přidat do oblíbených
20.07.19 - 28.07.1919PPP0470812 990 KčPřidat

Francie - Přírodní parky a památky Provence

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel vlastni strava

Francie, Provence - poznávací zájezdy s lehkou turistikou. Provence, to jsou přírodní parky Lubéron a Camargue, slunce a pestré barvy, vzpomínky na van Gogha, Gauguina a Cézanna, ale také plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavu Marseille


Úvod:

Provence, to jsou přírodní parky Lubéron a Camargue, slunce a pestré barvy, vzpomínky na van Gogha, Gauguina a Cézanna, ale také plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavu Marseille, města UNESCO – antické město Orange, papežský Avignon, římské město Arles, vůně tymiánu a levandule, a hlavně příjemná turistika a kouzelné moře… a v letních termínech prodlouženo o provensálskou pohodu a koupání na písečných plážích. Ne nadarmo se říká, že Provence je krajina zalitá sluncem a provoněná levandulí.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
20.07.19 - 28.07.19 19PPP04708 VYPRODÁNO 12 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Francie, Provence - program zájezdu

 • 1. den: odpoledne odjezd z ČR přes Německo do Francie.
 • 2. den: antické město ORANGE (UNESCO), vítězný oblouk, antické divadlo, papežský AVIGNON (UNESCO), most ST-BÉNÉZET, katedrála, Papežský palác Palais des Papes, provensálské uličky, fakult. lodí po Rhôně, výhledy na VILLENEUVE-LES-AVIGNON a na středověký most, jistě ochutnáte i specialitu čokoládové koule papaline d´Avignon i víno Côte du Rhône. V červencových termínech je ve městě mezinárodní divadelní festival s úžasnou atmosférou.
 • 3. den: přírodní park LUBÉRON, cesta s vyhlídkami, kouzelné kamenné městečko BONNIEUX, romantický kamenný římský most, "červené město" ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami, naleziště malířských hlinek, gastronomické překvapení, FONTAINE-DE-VAUCLUSE (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna s vodním kolem na ruční papír, levandulová pole (v červenci), fakult. ochutnávka vína ve vinařské oblasti LACOSTE s možností nákupu, pozdní návrat.
 • 4. den: kamenná vesnice BORIES, pohoří Alpilles s olivovými háji, SAINT-RÉMY, římské město GLANUM nebo van Goghův klášter se zahradami, město uměleckých řemesel a nákupní ráj LES BAUX-DE-PROVENCE s hradem nad Val d´Enfer (Pekelné údolí), indiv. ochutnávka místních specialit, fakult. provensálská večeře v centru AVIGNONU.
 • 5. den: van Goghovo ARLES (UNESCO), aréna, římské a románské památky, klášter ST-TROPHIME, Goghova nemocnice, cryptoporticus, kavárna a most známý z obrazů van Gogha, románský klášter ABBAYE DE MONTMAJOUR z 12. st., římský most PONT-DU-GARD (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, koupání, podvečerní pevnost TARASCON, strážný hrad na Rhôně s příběhem bájné příšery, večerní ARLES, individ. večeře.
 • 6. den: cesta k moři, přírodní park CAMARGUE (UNESCO) s bílými koňmi, černými býky a plameňáky, možnost projížďky na koni (od 25EUR), rozsáhlý ornitologický park, poutní městečko STES-MARIES-DE-LA-MER, dvoupatrová poutní katedrála, vyhlídky ze střechy, fakult. ochutnávka místních písečných vín a především polodenní koupání na písečných plážích.
 • 7. den: výhledy na pohoří MONTAGNE STE-VICTOIRE, pověstná „Cézannova“ hora, CASSIS, oblíbené výletní místo Marseillanů, CALANQUES, středomořské „fjordy“, koupání, turistika po útesech nebo lodí podél pobřeží a fjordů, AIX-EN-PROVENCE, katedrála, Cours Mirabeau a boulevardy s proslulými kašnami, individ. Cézannův ateliér a zahrada, možnost večeře.
 • 8. den: MARSEILLE, starý přístav, bazilika St-Victor, tržnice, chrám NOTRE-DAME-DE-LA-GARDE, moderní MUCEM - muzeum civilizací Evropy a Středomoří, fakult. lodní výlet lodí kolem ostrova If hraběte Monte Christa na Frioulské ostrovy s koupáním, fakult. večeře v rybí restauraci, pozdě večer odjezd do ČR.
 • 9. den: návrat do ČR odpoledne.
 • Poznámka I: v termínu s * v květnovém termínu je program kratší o 1 den. 5.-6. den sloučen a zkrácen o koupání. CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v přírodních parcích.
 • Poznámka II: Svoz od 4 osob: Hradec Králové, Pardubice, Brno.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, *5x/6x hotel (2lůž. pokoje), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, fakultativní služby, příp. pobytové taxy, lodě, vstupné (cca 115 €) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůž. pokoj *3 600 Kč/ 4 300 Kč, *5x/ 6x hotel typu Campanilla/Kyriad (cena na osobu za ubytování ve 2lůž. pokoji) *4 800 Kč/ 5.900 Kč, *5x/ 6x snídaní * 840 Kč/ 1 000 Kč, 1x večeři v Marseille 650 Kč, 1x večeři v Avignonu 600 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za *280 Kč/315 Kč.
 • Stravování: Není zahrnuto v ceně zájezdu. Snídaně za příplatek předem formou bufetu francouzského typu (džus, výběr teplých nápojů, několik marmelád, med, slané a sladké máslo, 1-2 druhy bagety, sladký rohlík, sladká bagetka nebo magdaléna, někdy výběr přesnídávka nebo jogurt, občas pudink), podávají se vždy v hotelu. Velmi doporučujeme mít zajištěné snídaně (v hotelích je velmi přísně pod pokutou zakázáno užívání jakýchkoli varných konvic a vařičů a hotely jsou situovány na okrajích měst a ráno se ve Francii nedá snídaně sehnat ani v blízkosti těch, které jsou blízko centra a program je bohatý - ráno nemají řidiči možnost teplých nápojů). Večeře: 2x večeře fakultativně za příplatek v českých korunách v Avignonu a v Marseille (rybí restaurace). Doporučujeme! Je potřeba je objednat předem. Další stravování se řeší v rámci programu, popřípadě na doporučení průvodce.
 • Ubytování: v hotelích typu Première Classe (2lůžkové pokoje a palanda, příslušenství na pokoji, TV), případně Ibis Budget. Na pokoji je většinou francouzská postel pro 2 osoby a někde bývá nad ní palanda pro ev. přistýlku – doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé. 3x je ubytování v oblasti Avignonu a 2x v oblasti Salon de Provence . V hotelu se podává snídaně.
 • Program zájezdu Orientační ceny vstupného AVIGNON : most St. Bénézet 5,50 €, Papežský palác 12 €, kombinace palác + most – 15, plavba lodí 12 € ST-RÉMY, klášter St. Paul de Mausole: 5 € ROUSSILLON , lom: od 2.50 € ochutnávka vína: 9 € Borries: 6 € GLANUM: 7 € LES-BAUX-DE- PROVENCE : hrad 10 €, projekce Carrières des Lumières 12,5 €, společný vstup s hradem 18 € Pont du Gard: 4,5 € ARLES : amfiteátr - 8 €, křížová chodba St. Trophime – 5,50 €, Cryptoportiques - 3,50 €, nekropole Les Alyscamps – 5 € Camargue : ornitologická rezervace – 7.50 €, projížďka na koních – 25 € / 1 hod. SAINTES-MARIES-DE-LA-MER - střecha kostela - 3 € AIX-EN-PROVENCE : Cézannův ateliér – 5,50 € MARSEILLE : městský vyhlídkový vláček (bazilika St. Victor, Notre Dame de la Garde) 9 €, plavba lodí na Frioulské ostrovy – dle aktuální situace 10-16 € Kapesné doporučujeme min. celkové kapesné 220 €, z toho cca 120 € na vstupné. Předpokládá se návštěva placených objektů uvedených v programu, uvedené ceny jsou orientační podle minulého roku. Často lze uplatnit skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze někdy získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře. Orientační ceny ve Francii: bageta malá 1 €, velká 1,50 €, plněný rohlík 1,50€, mléko 1,90 €, sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 5-10 €, balená voda 1,5l 0,50 €, pivo 3,50 €, limo 1,90 €, zmrzlina 2 €, obložená bageta nebo kus pizzy 4,50 - 7 €, ovoce, rajčata od 3 €/kg, menu v restauraci od 18 €, káva 2,50-4,50 €; pohlednice od 0,50 €, známka 0,80 €, WC 0,50 € Výlety Všechny uvedené výlety jsou v ceně zájezdu. V případě nezájmu o delší turistiku je připraven náhradní program. Samostatní cestovatelé mají v rámci možností svůj program dle rad průvodce.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 300 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 300 Kč
 • 6x snídaně - 1 000 Kč
 • 1x večeře Avignon - 600 Kč
 • 1x večeře v Marseille - 650 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč
 • 6x hotel typu Campanilla/Kyriad (cena na osobu za ubytování ve 2lůžk. pokoji - 5 900 Kč

Francie, Provence
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Provence Provence
Francie Francie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Plzeň, svoz Brno, svoz Hradec Králové, svoz Pardubice
Zájezdy do destinací
Provence - zájezdy
Francie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist