Francie - Verdon - kaňony a skalní trůny Provensálských Alp - letadlo

Náročnost 2 letecky klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika Novinka


Úvod:

Provensálské Alpy zahrnují nejen na severu bíle zasněžené alpské vrcholky a na jihu vyprahlé pohoří Estérel nebo lesnaté Maures podél pobřeží, ale i Přírodní park Luberon a Přírodní park Verdon. Posledně jmenovaný je proslule známý svým Gorges du Verdon, mohutným, největším evropským kaňonem, kterým protéká smaragdově zelená říčka Verdon. Nad ní se tyčí až do výšky 700 m vápencové útesy. Charakteristické pro tuto krajinu jsou nejen hluboce zaříznuté soutěsky se skalnatými štíty, ale i mírně zvlněná krajina s typickými středověkými městečky na kopcích. Nechybí ani rozsáhlá levandulová pole na plošině Valensole. Mírné klima, vůně bylinek, výtečná provensálská kuchyně doplněná dobrým vínem, to vše sem láká milovníky a obdivovatele přírody i historie. Při našich toulkách přírodním parkem a jeho okolím projdeme několikrát divoké soutěsky, budeme mít možnost užít si piknik na jedné z malých pláží a ochladit se v průzračných vodách Verdonu. Dostaneme se i na místa se širokým rozhledem, budeme se kochat výhledy nejen do kaňonů, ale při dobrém počasí uvidíme i zasněžené vrcholky francouzských Alp. Projdeme i část slavné turistické GR4 po Martelově stezce. Neopomeneme navštívit typický provensálský trh, zastavíme se i v městečkách, zejména v Moustiers, jednom z nejhezčích francouzských městeček, které leží pod dvěmi vysokými vápencovými útesy a které je proslaveném výrobou fajáns již od 17. stol. Na řece Verdon je vybudováno několik přehradních jezer. Budeme ubytováni v hotelu nedaleko jednoho z nich, Lac St. Croix. Toto třetí největší jezero ve Francii (12 km délka, přes 2 km šířka), je známé nejen provozováním vodních sportů, ale i svou čistou vodou. Osvěžení v jezeře můžeme využít po túrách během našeho pobytu. Provází E. Červená.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. den: odlet z Prahy do Nice, příjezd do hotelu, ubytování, večeře.
  • 2. den: po snídani odjezd busem na parkoviště u začátku okružní túry po stezce SENTIER DE PECHEURS (Cesta rybářů), částečně po úbočí kaňonu, část i podél Verdonu, cestou pěkné výhledy na kaňon, vodopád, malé pláže. Základní varianta (náročnost 2 z 5, 4,5-5 hod., ↑↓350 m).
  • 3. den: po snídani odjezd busem do městečka AIGUINES, odtud po GR99 na vrchol GRAND MARGES nad kaňonem Verdon. Cestou nádherné výhledy do soutěsky, na jezero Lac St. Croix, pohoří Luberon a Mont Ventoux. Z vrcholu úžasné panoramatické rozhledy do dalekého okolí. Základní varianta (2,5-3 z 5, 5,5-6 hod., ↑↓800 m). Možnost zvolit kratší variantu - výstup na první nebo druhý vrchol (↑↓ 500 nebo 620 m).
  • 4. den: odpočinkový den, po snídani společná návštěva půvabného městečka MOUSTIERS známého výrobou dekorativního fajáns, výstup až k románské kapli NOTRE DOME DE BEAUVOIR a ke středověkým hradbám. Fakultativně možnosti návštěvy ateliérů nebo krátké procházky do okolí (botanická, římská stezka apod.)
  • 5. den: po snídani busem do městečka CASTELLANE, návštěva provensálského trhu, pak busem na sedlo COL DE LEQUES (1 146 m), odtud okružní túra na skalní trůn CADIÉRES DE BRANDIS. Částečně borovým a později bukovým lesem, pak divokou skalnatou krajinou přes několik vrcholků s dalekými rozhledy (s nejvyšším bodem cca 1 600 m). Základní varianta (2,5 z 5, 4,5 hod., ↑↓450 m). Zpět na sedlo a busem na ubytování.
  • 6. den: po snídani busem na parkoviště LA MALINE, odtud velkolepou soutěskou Verdonu, tzv. MARTELOVOU STEZKOU (14 km). Sestup od chaty La Maline na dno kaňonu, cestou možnost osvěžení v chladivých tůňkách. Putujeme nahoru i dolů, částečně i po železných schodech a dvěma tunely ve skále a necháváme se okouzlit nevšední krásou kaňonu. Základní varianta (2,5-3 z 5, 6 hod., ↑↓600 m).
  • 7. den: po snídani odjezd na letiště, odlet z Nice do Prahy.
  • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 5 800 Kč, transfery z/na letiště, doprava českým autobusem dle programu, 6x nocleh v hotelu, 6x polopenze, vedoucí zájezdu, informační materiály.
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
  • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 259 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

TOPlist