Termíny - přidat do oblíbených
11.08.18- 17.08.1818KHL0165928 150 KčPřidat

Korsika - Historie, hory a kaskády v srdci Korsiky - letecky

letecky hotel vlastni strava turistika Novinka Náročnost 1.5


Úvod:

Užijte si pravou, typickou a nefalšovanou Korsiku. Uvítá vás drsná krása horských vesniček v samém srdci ostrova, starobylá města s pohnutou historií, vůně bylin z macchie. Zažijete putování horskou přírodou plnou zurčících kaskád. Ubytováni budeme v samém srdci Korsiky, přímo ve starobylém městě Corte s úzkými uličkami a citadelou, jež se hrdě tyčí pod štíty horských velikánů. Budete tak moci vychutnat večerní atmosféru tohoto výjimečného místa naplno. Město s bohatou historií ležící na soutoku řek Tavignana a Restonica je výchozím bodem několika překrásných túr.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
11.08.18- 17.08.18 18KHL01659 28 150 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy/Vídně do Bastie. Večer příjezd na hotel v Corte, v samém srdci Korsiky. Kdysi hlavní město Korsiky se pyšní starobylou citadelou, jež se hrdě tyčí mezi horskými velikány. Večerní prohlídka města.
 • 2. den: ráno autobusem na nádraží, koupání v nádherných Anglických kaskádách, pro zájemce náročnější výstup na nejkrásnější horu Korsiky MONTE D´ORO a sestup přes kaskády.
 • 3. den: výlet autobusem do korsického přístavního města L`LLLE ROUSSE, které založil Pascal Paoli, nazývaný Korsičany otcem vlasti, jako protipól k přístavu CALVI, jež patřilo tehdejším vládcům nad ostrovem - Janovanům, prohlídka obou přístavních měst, koupání na nádherných korsických plážích, večer návrat do hotelu v Corte.
 • 4. den: výlet do soutěsky RESTONICA, výstup k nádherným horským jezerům MELO a CAPITELLO, koupání v řece, nebo 2. varianta horským údolím na MANGANELLO kaskády a salaše Tolla – možnost výběru.
 • 5. den: návštěva typické korsické horské vesnice Morosaglia s rodným domem Pascala Paoliho, kde prožijete atmosféru drsné korsické minulosti při putování oblastí Castagniccia se starobylými vesničkami a kaštanovníkovými sady, odpoledne koupání v řece Tavignano v Corte.
 • 6. den: přejezd přes horské sedlo COL DE VIZZAVONA, porostlé hustými borovými lesy, silnice se zde šplhá po úbočích kopců podél horské úzkokolejky, dál na sedlo Col de Verde, výstup kolem jezera BASTANI na další korsickou dvoutisícovku MONTE RENOSO s nádhernými výhledy na jih Korsiky, večer návrat do hotelu.
 • 7. den: návštěva starobylého přístavu ALÉRIA – za římské nadvlády hlavního města Korsiky, kde přistál se svou delegací jediný korsický král v celé historii ostrova, nejrozsáhlejší římské vykopávky na ostrově, ochutnávka vína, přejezd do přístavního města BASTIA, prohlídka starého přístavu a pevnosti, poslední nákupy, odlet z Bastie do Prahy/Vídně.
 • Poznámka I: v případě nepříznivého letového řádu může být přílet do Prahy až 8. den.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 14 000 Kč, 6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 6x snídaně v místních restauracích, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, dopravu mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, 6x večeře v místních restauracích 1 840 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 245 Kč.

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • 6x večeře - 1 840 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Korsika Korsika
Francie Francie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravabeze stravy
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha/Vídeň
Zájezdy do destinací
Korsika - zájezdy
Francie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

 

TOPlist