Francie - Korsika, turistika a relaxace

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan turistika bazén


Úvod:

12denní zájezdy s pohodovou turistikou a relaxací s polopenzí na Korsice. Tento zájezd je pro všechny, kteří mají rádi pohyb v krásné přírodě, ale také příjemné lenošení u moře. Každý den lze volit mezi výlety nebo relaxací u moře. Všechny autokarové výlety jsou v ceně a stojí určitě za to! Na tomto zájezdu poznáte průřez tím nejkrásnějším, co dělá Korsiku Korsikou. Hory, moře, pláže, kaskády, úžasná městečka včetně neskutečného Bonifacia, megality ve Filitose a lahodné místní kulinářské speciality….to je to, oč na Korsice běží.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR (upřesnění času odjezdu v závislosti na novém jízdním řádu trajektů), trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány (tato zastávka platí pro zájezdy s nočním trajektem). Prohlídka přístavního města BASTIE (platí pro zájezdy s denním trajektem). Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok Valinco u městečka Propriano, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice. Ubytování v kempu.
 • 3. den: PROPRIANA je vyhlášena svými plážemi, ale není přeplněná barevnými slunečníky s těly “smažících” se turistů. Dlouhá písčitá pláž, na jedné straně zakončená stejnojmenným městečkem a na druhé skalisky s janovskou věží, skýtá každému, co žádá. Dopoledne plážová turistika k ústí řeky TARAVO, nebo k janovské věži TOUR DE LA CALANCA, pozdě odpoledne seznámení s městem Propriano.
 • 4. den: pro zájemce brzy ráno celodenní výlet. Navštívíme bizarní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, pokračujeme do nedalekého PORTA, další perly Korsiky. Pro zájemce místo koupání v moři soutěska SPELUNCA - z Evisy (805 m), příjemný pozvolný sestup do Oty (334 m), cca 2-3 hod. - jedna z nejznámějších atrakcí ostrova, cestou možnost osvěžujícího koupání v kaskádách. Pozdě odpoledne navštívíme největší město Korsiky AJACCIO, vydáme se po stopách nejvýznamnějšího Korsičana NAPOLEONA BONAPARTA (rodný dům, památníky).
 • 5. den: koupání a pobyt u moře, pozdě odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry, večerní a noční život v „nejkorsičtějším“ městě SARTENE. Z úzkých romantických a křivolakých uliček Sartene na nás dýchne duch minulosti vendety a pirátských výprav.
 • 6. den: ráno pohodová turistikaí ze sedla Col de Bavela (1218 m), pod siluetou nádherných skalních věží BAVELLA pěšky ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE (1 290 m), pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1 483 m), s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Pozdě odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 7. den: výlet do perly Korsiky BONIFACIA s nejmalebnější pobřežní túrou na ostrově (pohodová turistika na pobřežních útesech s opřekrásnými výhledy na město na skalách, na písčitou pláž u ostrůvku ST. ANTOINE - cca 3,5 hod i s koupáním u majáku), prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce místo turistiky nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR na osobu). Návrat večer.
 • 8. den: brzy ráno odjezd do sedla COL DE ST-EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou nad údolím Tarava na MONTE SAN PETRU (1 440 m, celkem tam i zpět 3-4 hodiny). Půjdete krajinou, která ve vás vyvolá nadšení. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na veže Bavella a na záliv Valinco. Odpoledne budete mít dostatek času se rozloučit s mořem.
 • 9. den: ráno pro zájemce odjezd na nejkrásnější kaskády Korsiky POLISCHELLU, lehká příjemná pěší túra s koupáním, která přímo vybízí k relaxaci a pikniku, odpoledne zpět do kempu.
 • 10. den: ráno pro zájemce krátký přejezd na nádhernou bílou pláž ROCCAPINA se skalními útvary zvanými Lví kameny (Rocher du Lion) s možností nenáročné pěší túry okouzlující skalní krajinou na Plage d’Erbaju (obě patří mezi 10 „nej“ pláží Korsiky) s malými písečnými dunami, odpoledne zpět na ubytování.
 • 11. den: odjezd do BASTIE. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 12. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vhodné i pro kolektivy (možnost speciálních slev).
 • Poznámka II: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2016 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů. Svozy (do Brna od 4 osob): Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Prostějov. Svoz (do Pardubic od 4 osob): Svitavy, Vysoké Mýto, Litomyšl. Vhodné i pro kolektivy (možnost speciálních slev).
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně turistiky a připojištění storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 9x ubytování ve vlastních stanech v kempu u moře v zátoce Valinco, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 8x večeře, 9x snídaně 2 050,- Kč , ubytování v bungalovu na vyžádání (počet je omezen).
 • Stravování: za příplatek


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav, svoz do Brna: Ostrava, svoz do Brna: Frýdek-Místek, svoz do Brna: Nový Jičín, svoz do Brna: Lipník nad Bečvou, svoz do Brna: Olomouc, svoz do Brna: ProstějovQrCode image

 

TOPlist