Provence - Kaňony a skalní utvary Provensálských Alp - Verdon - mobilhome

Náročnost 2 klimatizovaný autobus bungalov vlastni strava turistika Novinka


Úvod:

Provensálské Alpy zahrnují nejen na severu bíle zasněžené alpské vrcholky a na jihu vyprahlé pohoří Estérel nebo lesnaté Maures podél pobřeží, ale i Přírodní park Luberon a Přírodní park Verdon. Posledně jmenovaný je proslule známý svým Gorges du Verdon, mohutným, největším evropským kaňonem, kterým protéká smaragdově zelená říčka Verdon. Nad ní se tyčí až do výšky 700 m vápencové útesy. Charakteristické pro tuto krajinu jsou nejen hluboce zaříznuté soutěsky se skalnatými štíty, ale i mírně zvlněná krajina s typickými středověkými městečky na kopcích. Nechybí ani rozsáhlá levandulová pole na plošině Valensole. Mírné klima, vůně bylinek, výtečná provensálská kuchyně doplněná dobrým vínem, to vše sem láká milovníky a obdivovatele přírody i historie. Při našich toulkách přírodním parkem a jeho okolím projdeme několikrát divoké soutěsky, budeme mít možnost užít si piknik na jedné z malých pláží a ochladit se v průzračných vodách Verdonu. Dostaneme se i na místa se širokým rozhledem, budeme se kochat výhledy nejen do kaňonů, ale při dobrém počasí uvidíme i zasněžené vrcholky francouzských Alp. Projdeme i část slavné turistické GR4 po Martelově stezce. Neopomeneme navštívit typický provensálský trh, zastavíme se i v městečkách, zejména v Moustiers, jednom z nejhezčích francouzských městeček, které leží pod dvěmi vysokými vápencovými útesy a které je proslavené výrobou fajáns již od 17. stol. Na řece Verdon je vybudováno několik přehradních jezer. Budeme ubytováni v hotelu nedaleko jednoho z nich, Lac St. Croix. Toto třetí největší jezero ve Francii (12 km délka, přes 2 km šířka), je známé nejen provozováním vodních sportů, ale i svou čistou vodou. Osvěžení v jezeře můžeme využít po túrách během našeho pobytu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách.
 • 2. den: příjezd do přírodního parku VERDON, ubytování.
 • 3. den: odjezd busem na parkoviště u začátku okružní túry po stezce SENTIER DE PECHEURS (Cesta rybářů), částečně po úbočí kaňonu, část i podél Verdonu, cestou pěkné výhledy na kaňon, vodopád, malé pláže. Základní varianta (náročnost 2 z 5,;4,5-5 hod.,↑↓350 m).
 • 4. den: odjezd busem do městečka AIGUINES, odtud po GR99 na vrchol GRAND MARGES nad kaňonem Verdon. Cestou nádherné výhledy do soutěsky, na jezero Lac St. Croix, pohoří Luberon a Mont Ventoux. Z vrcholu úžasné panoramatické rozhledy do dalekého okolí. Základní varianta (2,5-3 z 5; 5,5-6 hod.,↑↓800 m). Možnost zvolit kratší variantu - výstup na první nebo druhý vrchol (↑↓ 500 nebo 620 m).
 • 5. den: odpočinkový den, společná návštěva půvabného městečka MOUSTIERS známého výrobou dekorativního fajáns, výstup až k románské kapli NOTRE DOME DE BEAUVOIR a ke středověkým hradbám. Fakultativně možnosti návštěvy ateliérů nebo krátké procházky do okolí (botanická, římská stezka apod.).
 • 6. den: busem do městečka CASTELLANE, návštěva provensálského trhu, pak busem na sedlo COL DE LEQUES (1 146 m), odtud okružní túra na skalní trůn CADIÉRES DE BRANDIS. Částečně borovým a později bukovým lesem, pak divokou skalnatou krajinou přes několik vrcholků s dalekými rozhledy (s nejvyšším bodem cca 1 600 m). Základní varianta (2,5 z 5; 4,5 hod., ↑↓450 m). Zpět na sedlo a busem na ubytování.
 • 7. den: busem na parkoviště LA MALINE, odtud velkolepou soutěskou Verdonu, tzv. MARTELOVOU STEZKOU (14 km). Sestup od chaty La Maline na dno kaňonu, cestou možnost osvěžení v chladivých tůňkách. Putujeme nahoru i dolů, částečně i po železných schodech a dvěma tunely ve skále a necháváme se okouzlit nevšední krásou kaňonu. Základní varianta (2,5-3 z 5; 6 hod., ↑↓600 m).
 • 8. den: odjezd z Francie.
 • 9. den: příjezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 6x nocleh ve 4 lůžkových mobilehomech, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 6x česká polopenze 1 500 Kč, neobsazené lůžko 3200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 270 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
UbytováníMobilhome
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist