Francie - Provence na kole v pohodě *

klimatizovaný autobus chatka polopenze cyklistika Náročnost 1.5

Francie, Provence - cyklozájezdy, aktivní dovolená na kole


Úvod:

Pobyty u moře v městečku Palavas-les-Flots jsou stálicí v naší nabídce. Na celé léto si zde pronajímáme část kempu s mobilhomy jako celosezonní základnu. Kemp **** leží přímo na pobřeží, 100 m od písečné pláže, vhodné ke koupání i pro děti, vstup do vody je mírný. Z tohoto příjemného místa vyrážíme s podporou autobusu na půldenní nebo celodenní (cyklo)výlety do širokého okolí. Blízkost moře samozřejmě využijeme k rannímu a podvečernímu koupání a během odpočinkového dne (nebo ve dnech, kdy vynecháte některý z programů) i k celodennímu lenošení na pláži. Kromě hlavní náplně – převážně poznávací a cyklistické – mají některé pobytové termíny navíc tematické programové zaměření, kterému se pouze částečně přizpůsobuje itinerář dne. Jsou to termíny s kreativním programem vedeným odborným lektorem. Cyklistické výlety jsou připraveny tak, že jejich kratší varianty zvládnou i zdatnější děti od 7 let (ne vždy jsou trasy po cyklostezkách). Program každého dne lze absolvovat i bez kola, aniž byste přišli o nějakou zajímavost (autobus slouží jako doprovodné vozidlo). Výlety uvedené v následujícím itineráři mohou být nabízeny (případně kombinovány) i v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Provence na kole - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie, ráno příjezd do PALAVAS-LES-FLOTS, ubytování, odpočinek a koupání, cyklovýlet podél přírodních pláží ke KATEDRÁLE MAGUELONE (0-15 km).
 • 3. den: ST. RÉMY a blázinec, kde van Gogh strávil poslední část života, římské město GLANUM, skalní město LES BAUX DE PROVENCE a audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu Cathedrale d´Images (15/35 km).
 • 4. den: papežské město AVIGNON a podél Rhôny přes klášter St. Michel de Frigolet do TARASCONU (do 30 km).
 • 5. den: kaňonem řeky Hérault: monumentální krasová jeskyně GROTTE DES DEMOISELLES, skalní vesnice St. Guilhem le Désert s nejstarším platanem Francie (poutní místo na Svatojakubské cestě), koupání v řece Hérault pod "Ďáblovým mostem" (asi 30-40 km).
 • 6. den: volný den u moře, odpočinek a koupání, fakultativní výlet do MONTPELLIER: zahrady, vodotrysky a fontány nebo akvárium Mare et Nostrum atd.
 • 7. den: malebné UZÈS, odtud po cyklostezce krajem vinic na PONT DU GARD, nejnavštěvovanější památku Provence (asi 25 km), koupání přímo pod mostem.
 • 8. den: ARLES: město umělců Charlese Gounoda, Georgese Bizeta a Vincenta van Gogha, město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem, nekropole Alyscamps z 6. století, známý van Goghův most (výlet bez kol).
 • 9. den: deltou RHÔNY: přímořské letovisko SAINTES-MARIES-DE-LA-MER, planiny a jezera NP CAMARGUE - černí býci, bílí koně a růžoví plameňáci, ptačí rezervace, opevněné město AIGUES MORTES (20/40 km).
 • 10. - 11. den: rozloučení s mořem, odpoledne odjezd domů, příjezd do ČR další den kolem poledne.
 • Poznámka I: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Adventura.
 • Poznámka II: od 22.6. Doplňkový kreativní program pro děti i dospělé Kreativní program je dobrovolný a je veden odborným lektorem, který vás seznámí s některými výtvarnými technikami, čímž podpoří vaši tvořivost a fantazii. Jedná se o program nejen pro děti, ale i pro dospělé.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, 8x (7x termíny s *) ubytování v mobilhomu se snídaní, 7x (6x termín s*) večeře, všechny výlety uvedené v programu (s výjimkou výletu do Montpellier), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: zpáteční jízdenka do Montpellier (cca 7 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 850 Kč.
 • Ubytování: Bydlet budeme v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech – což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování, stravování, ukázku kreativního programu, městečka Palavas-les-Flots. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (s sebou vlastní povlečení); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.); společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.). S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat. Vybavenost kempu: 2 bazény (vyhřívaný dětský, pro dospělé, 4 skluzavky, 2 vířivky), obchůdek, restaurace, kavárna, hřiště (dětské, basketbal, tenis, pétanque, volejbal), dětská diskotéka aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 300 m.
 • Příplatek 1lůžkový pokoj 5 450 Kč.

Provence na kole
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
UbytováníMobilhome
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Plzeň, Praha

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist