Francie - Provence - Válečka s výlety za super cenu **

Náročnost 1 klimatizovaný autobus stan bazén Novinka

Úvod:

Tento zájezd je určen všem, kteří mají rádi písečné pláže, průzračné moře, hodně slunce a občas rádi poznávají něco nového. Kdo by chtěl poznávat více, může si přikoupit výlety s českým průvodcem. Na výlety pojede společně s účastníky zájezdu Provence ve stylu Korsiky. Na výletech ochutnáte místní vyhlášené víno i světově proslulou provensálskou kuchyni. Dýchne na vás kouzlo středověkých městeček i římských památek. Načerpáte energii a plně vychutnáte atmosféru prosluněné krajiny plné vůně koření, polí slunečnic i levandule, vinic i olivových hájů. Ubytování je v pěkném kempu se sportovišti a bazénem u pláže. Pobyt si můžete zpříjemnit přikoupením české polopenze.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR do Francie. Ráno zastávka v soutěsce řeky ARDECHE u skalního oblouku LE PONT D‘ARC, dále autobusem po panoramatické cestě nad kaňonem s vyhlídkami na vápencové skalní útvary. Odpočinek na pláži v městečku SAUZE spojený s koupáním, návštěva středověkého Aigueze na protějším břehu nebo procházka podél řeky do St. Martin d‘Ardeche, výstup k dolmenu Ranc des Banastes a na vyhlídku nad řekou, zpět do Sauze /převýšení přes 150 m, čas chůze 2-3 hod/. V podvečer přejezd na ubytování k moři.
 • 3. den: seznámení s městečkem LES SAINTES MARIES DE MER a jeho pamětihodnostmi, koupání a pobyt u moře. V podvečer fakultativně (250 Kč) výlet do ARLES, aréna, kde se pořádají ještě dnes býčí zápasy, římské divadlo a románský klášterní komplex ST. TROPHIME. Večer návrat do kempu.
 • 4. den: koupání a relaxace na pláži. Fakultativně (700 Kč) výlet do městečka SAINT RÉMY, archeologické naleziště GLANUM s galořímskými památkami, přes vápencové LES ALPILLES s nádhernými výhledy do krajiny. Zastávka u Daudetova mlýna, procházka v okolí. Přejezd do středověkého městečka na skále LES BAUX DE PROVENCE - jedna z nejnavštěvovanějších památek Francie, prohlídka.
 • 5. den: koupání a relaxace na pláži. Fakultativně (800 Kč) ráno výlet do NP LUBERON, pěší výlet nejužší soutěskou Provence GORGES DE REGALON. V případě zákazu vstupu, pěší výlet unikátním cedrovým lesem. Při přejezdu do tzv. provensálského COLORADA zastávka v jednom z nejhezčích kamenných městeček na kopci, tzv. orlích hnízd - LACOSTE. Odpoledne procházka v bývalých okrových dolech mezi bizarními skalními útvary hýřícími všemi odstíny žluté barvy až k červené.
 • 6. den: koupání a relaxace u moře. V podvečer fakultativně (250 kč) návštěva opevněného městečka AIGUES-MORTES, procházka po hradbách a možnost ochutnávky místních specialit v jedné z hospůdek. Zastávka v blízkém unikátním vinném sklepu na ochutnávku.
 • 7. den: koupání a relaxace na pláži. Fakultativně (1500 Kč) ráno výlet do jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst Provence - AVIGNONU a okolí. Zastávka u řeky GARDON v historickém městečku COLLIAS s krátkou pěší procházkou podél kaňonu (cca 2 hod.) s možností koupání, přejezd k římskému akvaduktu PONT DU GARD UNESCO z počátku našeho letopočtu, možnost koupání. Odpoledne přejezd do AVIGNONU, návštěva historického opevněného centra, zejména papežského paláce, největší gotické stavby v Evropě, slavného mostu ST. BÉNÉZET známého z písničky „Sur le pont d‘Avignon“ a skalní vyhlídky Rocher des Doms.
 • 8. den: koupání a relaxace na pláži.
 • 9. den: brzy ráno přejezd do oblasti LES CALANQUES u městečka CASSIS, kratší pěší výlet většinou po skalnatých útesech okolo zálivu Port-Miou a Port Pin s možností koupání ve druhém zálivu. Eventuálně projížďka lodí podél zálivů a koupání na městské pláži Bestouan. V podvečer prohlídka městečka CASSIS rozloženého na svazích s vinicemi, někdy přirovnávaného ke slavnému St. Tropez. Večer odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (3 500 km), 7x ubytování ve vlastních stanech s vlastní stravou v kempu u moře s bazénem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné při fakultativních výletech a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 6x česká polopenze 1 300 Kč (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 300 Kč.
 • Stravování: bez stravy, možnost přikoupit 6x česká polopenze 1 300 Kč (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří)
 • Ubytování: 7x ubytování ve vlastních stanech s vlastní stravou v kempu u moře s bazénem


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOBYTOVĚ POZNÁVACÍ
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist