Termíny - přidat do oblíbených
17.07.19- 25.07.1919PLK0180418 990 KčPřidat

Velká Británie, Francie - Z Londýna do Paříže na kole

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel penzion snidane cyklistika


Úvod:

Avenue Verte/Green Way, neboli zelená cesta je anglo-francouzský projekt za podpory Evropské unie, který propojuje hlavní města Velké Británie - Londýn a Francie - Paříž. V Anglii, mezi Londýnem a jižním pobřežím, vede po národní cyklotrase Route 21, v hrabství East Sussex zahrnuje stávající trasy po Cuckoo Trail a Forest Way. Přes Lamanšský průliv na pevninu je doprava zajištěna trajekty. Na francouzské straně probíhá stezka po bývalé železnici a úchvatným francouzským venkovem po nefrekventovaných silničkách. Vyvrcholení celého putování je v samém centru Paříže pod Eiffelovou věží. Tuto unikátní 400 km dlouhou trasu projedeme nalehko a náš autobus nám bude převážet zavazadla z místa na místo, do jednotlivých míst ubytování.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
17.07.19- 25.07.19 19PLK01804 18 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR.
 • 2. den: příjezd do Londýna v ranních hodinách. Propleteme se centrem LONDÝNA podél River Thames (Temže) kolem úchvatných skvostů, jako je například Tower of London, katedrála Svatého Pavla a WESTMINSTER ABBEY. Zelenými parky dojedeme na okraj města a dále nás vedlejší silničky povedou přes Carshalton a Coulsdon do Reigate (trasa Londýn - Reigate 45 km).
 • 3. den: po snídani všichni vyrazíme do moderního města CRAWLEY. Odtud nádhernou lesní cyklostezkou přes East Grinstead a podél River Medway do CROWBOROUGH (trasa Reigate - Crowborough 50 km).
 • 4. den: přes Mayfiel a Heatfield nás čeká cesta k pobřeží. Cyklostezkou do POLEGATE dojedeme po tělese dnes již zrušené legendární železnice COCKOO RAILWAY. V přístavním městečku Newhaven zakončíme naše putování po britském ostrově (trasa Crowborough - Newhaven 60 km).
 • 5. den: z Newhaven ráno odplujeme trajektem přes Lamanšský průliv na pevninu do přístavu DIEPPE, oblíbeného místa mnoha impresionistických malířů. Nádhernou krajinou, která je poseta zemědělskými farmami, po zbrusu nové cyklostezce proti proudu řeky La Bethune pojedeme do NEUFCHATEL EN- BRAY (trasa Dieppe - Neufchatel En-Bay 40 km).
 • 6. den: cyklostezka nás povede dál do francouzského vnitrozemí. Projedeme lázeňským městečkem FORGES-LES-EAUX proslaveném věhlasným kasinem. Dále nás místní nefrekventované silničky povedou typickou krajinou pro francouzský venkov. Projedeme přes Gournay-en-Bray až do GISORS (trasa Neufchatel En-Bray - Gisors 65 km).
 • 7. den: dnešní den vyrazíme na kolech proti proudu řeky EPTE, která uchvátí nejen nás, ale taktéž uchvátila nejznámějšího impresionistického malíře Claude Moneta. Cyklostezkou srdcem krásného regionálního přírodního parku VEXIN pojedeme kolem pohádkového zámků Domaine de Villarceaux a Théméricourt (trasa Gisors - Cergy 60 km).
 • 8. den: závěr našeho putování patří hlavnímu městu Francie - PAŘÍŽI. Řeka Seina nás bude na naši cestě doprovázet do samého srdce metropole pod nejznámější pařížskou dominantu EIFFELOVU VĚŽ. Po cestě si budeme moci prohlédnout a vyfotit architektonické skvosty Paříže jako jsou Arc de Triomphe, Louvre a NOTRE DAME, nebo se projedeme po světoznámém bulváru Avenue des Champs-Élysées. Večer naložíme kola do cyklovleku a odjedeme zpět do ČR (trasa Cergy – Paříž 40 až 65 km).
 • 9. den: dopolední příjezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, trajekt, 6x nocleh se snídaní v hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 315 Kč.
 • Stravování: snídaně.
 • Ubytování: 6x nocleh se snídaní v hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích s vl. soc. zařízením.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Velká Británie Velká Británie
Francie Francie
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Ubytováníkombinované
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha
Zájezdy do destinací
Velká Británie - zájezdy
Francie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist