Termíny - přidat do oblíbených
07.09.19 - 15.09.1919GRB0108834 990 KčPřidat

Gruzie - Gruzínská Tushetie s pohodovou turistikou

Náročnost 1 letecky bus hotel polopenze turistika

Poznávací zájezd s příjemnou turistikou do Gruzie s ubytováním v hotelu s polopenzí.

Úvod:

Po proslulé Svanetii jsme se rozhodli pro vás odkrýt i další nádherné kouty gruzínského Velkého Kavkazu. Hlavním současným průchodem hradbou hor na sever je dnes pro Gruzii tzv. „gruzínská vojenská cesta“, která spojuje přes Křížový průsmyk údolí řek Aragvi a Tegri. Překvapí vás malebnost vedlejších údolí a opuštěnost ospalých vesnic. Zázemím nám bude vyhlášené středisko Gudauri. V druhé části výpravy se přesuneme do oblasti Tušetie, která je tak odříznutá od okolního světa, že na zimu ji radši opouští i většina místních obyvatel. Nicméně i zde již vzniká zázemí pro turisty, které tu má příjemně lidský rozměr. Provází M. Mitáš.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
07.09.19 - 15.09.19 19GRB01088 34 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR do TBILISI.
 • 2. den: přílet do TBILISI, po zastávce v centru hlavního města přesun do střediska GUDAURI (2 000 m).
 • 3. den: sjedeme do údolí řeky Tegri a ze STEPANCMINDI vystoupáme ke kostelíku Sv. Trojice, který je jedním ze symbolů Gruzie, a po travnatých stráních a srázech budeme šplhat i mnohem výše pod dohledem majestátní hory KAZBEK (5 033 M).
 • 4. den: navštívíme údolí TRUSO. To skrývá nespočet minerálních pramenů, které vytvářejí travertinové náteky a hráze a jejich barevná koryta protkávají široké údolí. Jezírko Abano, probublávané podzemními plyny, upomíná na sopečnou aktivitu v kraji. Dalšími cíli našeho pohodového dne mohou být odlehlý klášter ABANO, rozpadlé vodní mlýnky ve vsi KETRISI, pobořená pevnost ZAKAGORI a pohraniční posádka dávající tušit blízkost osetínské hranice.
 • 5. den: přesuneme se z oblasti KAZBEKU do TUŠETIE. Cestou do vinařské KACHETIE navštívíme pevnost ANANURI u ŽINVALSKÉ PŘEHRADY. Vyměníme dopravní prostředek a jednou z nejdivočejších cest světa se přes sedlo ABANO (2 926 m) dopravíme do OMALA (2 071 M).
 • 6. den: ze sedla nad Omalem vyrazíme na turu po hřebeni Pirikita turistickou stezkou s nádhernými výhledy na hraniční hřebeny s ledovci, s leteckým pohledem do údolí na vesnici Dartlo zpět přes nejvýše ležící gruzínskou osadu BOCHORNA. V případě méně příznivého počasí se dovezeme k vesnici DARTLO. Vyšplháme k osadě KVAVLO a před vesnicí DANO se údolím PIRIKITA vrátíme zpět do DARTLA.
 • 7. den: přes ostře zaříznuté údolí řeky PIRIKITA dojedeme ke vsi SHENAKO s kostelem sv. Jiří. Pěšky se pozvolnou cestou dostaneme až k odlehlé vsi DIKLO a k rozpadlé pevnosti DZVELI DIKLO. Odměnou nám budou pohledy do údolí řeky ANDI KOISU a na hranici s DAGESTÁNEM.
 • 8. den: návrat do KACHETIE jedinou přístupovou cestou, klášter ALAVERDY a přesun na krátký nocleh do TBILISI. Pokud bude cesta přes hory dobře průjezdná, ušetřený čas vyplníme zajížďkou ke skalnímu klášteru DAVID GAREDŽA na ázerbájdžánské hranici.
 • 9. den: odlet z TBILISI a návrat do ČR.
 • Poznámka I: zájezd je možné spojit se zájezdem Proslulá Svanetie obklopená Kavkazem, který naleznete na str. 68.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-Tbilisi vč. let. tax a poplatků cca 7 500 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 8x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 7x večeře, 7x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 2 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 495 Kč.
 • Umístění: Tbilisi a okolí, Gudauri a okolí, Kazbek a okolí, Kachetie a okolí

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 2 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 495 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 750 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Gruzie Gruzie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Gruzie - zájezdyQrCode image

TOPlist