Termíny - přidat do oblíbených
10.11.19 - 24.11.1919MAY0540253 990 KčPřidat
15.03.20 - 29.03.2020MAY0540453 990 KčPřidat

Guatemala, Belize, Honduras - Po stopách starých Mayů

letecky bus hotel vlastni strava

Úvod:

Guatemala, Belize, Honduras - Po stopách starých MayůHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: letecký přesun do Guatemala City, bývalá středoamerická metropole Antigua UNESCO zničená v 18. století zemětřesením (ruiny historických kostelů, klášterů a paláců), možnost výstupu na sopku Pacaya (2 250 m)
 • 3. - 4. den: cesta do vesnice Panajachel na břehu magického jezera Atitlán obklopeného činnými sopkami San Pedro, Tolimán a Atitlán, vyhlídka Sololá s nádhernými pohledy na jezero, celodenní plavba do indiánských komunit Santiago Atitlán (dům s mayským bohem Maximónem, koloniální kostel) a San Juan
 • 5. - 7. den: poutní vesnice Chichicastenango (největší tradiční mayské trhy, kostel sv. Tomáše s rituálními obřady, indiánská svatyně Pascal Abaj), cesta do řídce osídlených horských oblastí střední Guatemaly - regionu Alta Verapaz (kávové a kardamomové plantáže), impozantní 300 m dlouhý přírodní vápencový most Semuc Champey na řece Cahabon (průzračná tyrkysová jezírka s možností koupání, dobrodružná prohlídka jeskyně), přesun do malebného ostrovního městečka Flores na jezeře Petén Itzá
 • 8. – 9. den slavné mayské město TIKAL ukryté v hloubi PETÉNSKÉHO PRALESA (70 m vysoké chrámy, Templo IV s vyhlídkou nad korunami husté vegetace, zbytky obřadních staveb z dob před Kristem), přesun do sousedního BELIZE (bývalý Britský Honduras), návštěva mayských ruin CAHAL PECH, cesta přes hlavní město BELMOPAN až na pobřeží Karibiku.
 • 10. - 11. den: odpočinek a koupání ve vyhlášeném letovisku Placencia (možnost šnorchlování nebo potápění na nedalekých korálových útesech a ostrůvcích, plavby na katamaránu, rybaření nebo výletu mezi mangrovy v laguně Placencia), cesta podél pobřeží do přístavu Punta Gorda, plavba zpět do Guatemaly přes zátoku Amatique do černošského městečka Livingston (setkání s etnikem Garifuna, potomky otroků z ostrova San Vicente)
 • 12. - 15. den: vyhlídková plavba motorovým člunem soutěskou řeky Dulce, přes rozlehlé El Golfete až k jezeru Izabal a pevnosti San Felipe u městečka Río Dulce, cesta do hor na guatemalsko-honduraské pomezí, přechod hranic do pitoreskní vesnice Copán Ruinas, prohlídka slavného mayského města Copán UNESCO (jaguáří schodiště, východní Akropolis, muzeum skulptur, chrám Rosalila), poslední nákupy, odjezd do Guatemaly, návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Guatemala City vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč (v létě 26 000 Kč), místní doprava (mikrobus, autobus, loď), 11x ubytování v turistickém hotelu, 2x chata, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupní a výstupní poplatky do Guatemaly, Belize a Hondurasu (celkem cca 30 USD), vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 600 Kč, registrace ESTA 450 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 600 Kč
 • registrace ESTA - 450 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 600 Kč
 • zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 600 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Honduras Honduras
Guatemala Guatemala
Belize Belize
Ubytováníturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Honduras - zájezdy
Guatemala - zájezdy
Belize - zájezdyQrCode image

TOPlist