Irsko - Nejkrásnější místa Irska pěšky - hotel - letecky

Náročnost 2 letecky klimatizovaný autobus hotel snidane turistika

Irsko, Severní Irsko - poznávací zájezdy s turistikou Projdeme se po severním pobřeží Irska, uvidíme slavný Giant‘s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme po stolové hoře Ben Bulbin, po pěšinách v národním parku Wicklow Mountains, vystoupáme na poutní horu Croagh Patrick....


Úvod:

Během našeho putování navštívíme Severní Irsko a Irskou republiku. Projdeme se po severním pobřeží, uvidíme slavný Giant’s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme po stolové hoře Ben Bulben, po pěšinách v národním parku Wicklow Mountains, vystoupáme na poutní horu Croagh Patrick. Naší snahou je maximum času strávit ve volné přírodě. Uvidíme řadu historických památek. Prohlédneme si hlavní město Irské republiky Dublin.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Praha, přílet do Dublinu, přejezd na ubytování, spojení s autokarovou skupinou.
 • 2. den: cesta na sever. Vyhlídka z provazového mostu CARRICK-A-REDE, pěší túra po pobřeží severního Irska nás vede podél útesů s dramatickými scenériemi, dojdeme k světoznámému GIANT’S CAUSEWAY - Obrovu chodníku. Procházka po krásném pobřeží po Portballintrea Village. Přejezd k DUNLUCE CASTLE, variantní trasy 12 a 24 km dle chuti a sil, ubytování.
 • 3. den: odjezd do Irské republiky, návštěva města Londonderry, přejezd přes DONEGAL, turistika v NP Glenveagh, odjezd do místa ubytování.
 • 4. den: po snídani prohlídka keltského kříže na hřbitově v DRUMCLIFF, pěší trasa po stolové hoře BEN BULBEN s dalekými výhledy, (vrchol 527 m n. m., trasa 18 km), prohlídka významného irského prehistorického pohřebiště v CARROWMORE, návrat do místa ubytování.
 • 5. den: po snídani přejezd k Westportu, výstup na poutní horu Irska CROAGH PATRICK (stoupáme od hladiny moře, vrchol 764 m n. m., trasa 5 km), za dobrého počasí krásné výhledy na WESTPORT BAY, alternativně procházka v parcích Westport House, přejezd přes přírodní park CONNEMARA NATIONAL PARK, zastávka v Kylemore Abbey, ubytování.
 • 6. den: po snídani přejezd na pobřeží k nádherné vyhlídce z 205 m vysokých útesů CLIFFS OF MOHER. Túra po značené Burren Way jedinečnou krasovou oblastí BURREN z BALLYVAUGHAN VALLEY až k BALLYNALACKAN CASTLE (20 km s malým stoupáním), přejezd do místa ubytování.
 • 7. den: po snídani odjezd na východ, zastávka v Tullamore, procházka kolem jezer v národním parku WICKLOW MOUNTAINS (varianty 16 a 6 km). Východištěm je GLENDALOUGH, jedno z nejdůležitějších raně křesťanských míst v Irsku. Je spojeno se jménem svatého Kevina. Procházka vede od návštěvnického centra k dolnímu a hornímu jezeru přes Giants’s Cut a hřbitůvek s kostelíky, válcovou věží a keltskými kříži. Túra vede po hřebeni nad horním jezerem. Ubytování.
 • 8. den: po snídani odjezd do centra DUBLINU, prohlídka hl. města Irska, možná návštěva muzea světoznámého pivovaru Guinness nebo Jameson Distilerry, pro zájemce prohlídka TRINITY COLLEGE, ve které jsou uloženy staré manuskripty (Book of Kells), procházka čtvrtí Temple Bar, individuální volno. Nocleh.
 • 9. den: odlet do ČR
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, transfery z/na letiště, 8x nocleh v 2lůžkových pokojích v hotelu se snídaní, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj v hotelu 5 900 Kč, 6x večeře 3 600 Kč, zvýšení pojištění storna do 30 000 Kč za 108 Kč.
 • Stravování: snídaně. Možnost přikoupení večeří.
 • Ubytování: 8x nocleh v 2lůžkových pokojích v hotelu se snídaní.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

 

TOPlist