Irsko - Nejkrásnější místa Irska pěšky - stan

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika


Úvod:

Během našeho putování navštívíme Severní Irsko a Irskou republiku. Projdeme se po severním pobřeží, uvidíme slavný Giant’s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme po stolové hoře Ben Bulben, po pěšinách v národním parku Wicklow Mountains, vystoupáme na poutní horu Croagh Patrick. Naší snahou je maximum času strávit ve volné přírodě. Uvidíme řadu historických památek. Prohlédneme si hlavní město Irské republiky Dublin. Cestou přes Británii navštívíme metropoli Londýn.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR odpoledne, noční přesun do Francie. Kolem poledne příjezd do CHERBOURGU (dle časových možností krátká prohlídka s výhledem na přístav), večerní plavba trajektem do Irska (18 hod.), nocleh v kajutách.
 • 3. den: přejezd podél pobřeží k severu, výšlap na vyhlídkovou horu GREAT SUGAR LOAF, křemencový kužel, který je výrazným symbolem dublinského regionu. Přejezd na nocleh.
 • 4. den: cesta na sever. Vyhlídka z provazového mostu CARRICK-A-REDE, pěší túra po pobřeží severního Irska nás vede podél útesů s dramatickými scenériemi, dojdeme k světoznámému GIANT’S CAUSEWAY - Obrovu chodníku. Procházka po krásném pobřeží po Portballintrea Village. Přejezd k DUNLUCE CASTLE, variantní trasy 12 a 24 km dle chuti a sil, ubytování.
 • 5. den: odjezd do Irské republiky, návštěva města Londonderry, přejezd přes DONEGAL, turistika v NP Glenveagh, odjezd do místa ubytování.
 • 6. den: po snídani prohlídka keltského kříže na hřbitově v DRUMCLIFF, pěší trasa po stolové hoře BEN BULBEN s dalekými výhledy (vrchol 527 m n. m., trasa 18 km), prohlídka významného irského prehistorického pohřebiště v CARROWMORE, návrat do místa ubytování.
 • 7. den: po snídani přejezd k Westportu, výstup na poutní horu Irska CROAGH PATRICK (stoupáme od hladiny moře, vrchol 764 m n. m., trasa 5 km), za dobrého počasí krásné výhledy na WESTPORT BAY, alternativně procházka v parcích Westport House, přejezd přes přírodní park CONNEMARA NATIONAL PARK, zastávka v Kylemore Abbey, ubytování.
 • 8. den: po snídani přejezd na pobřeží k nádherné vyhlídce z 205 m vysokých útesů CLIFFS OF MOHER. Túra po značené Burren Way jedinečnou krasovou oblastí BURREN z BALLYVAUGHAN VALLEY až k BALLYNALACKAN CASTLE (20 km s malým stoupáním), přejezd do místa ubytování.
 • 9. den: po snídani odjezd na východ, zastávka v Tullamore, procházka kolem jezer v národním parku WICKLOW MOUNTAINS (varianty 16 km a 6 km). Východištěm je GLENDALOUGH, jedno z nejdůležitějších raně křesťanských míst v Irsku. Je spojeno se jménem svatého Kevina. Procházka vede od návštěvnického centra k dolnímu a hornímu jezeru přes Giants’s Cut a hřbitůvek s kostelíky, válcovou věží a keltskými kříži. Túra vede po hřebeni nad horním jezerem. Ubytování.
 • 10. den: po snídani odjezd do centra DUBLINU, prohlídka hl. města Irska, možná návštěva muzea světoznámého pivovaru Guinness nebo Jameson Distilerry, pro zájemce prohlídka TRINITY COLLEGE, ve které jsou uloženy staré manuskripty (Book of Kells), procházka čtvrtí Temple Bar, individuální volno, noční trajekt do Walesu, cca čtyřhodinový noční odpočinek na lodi.
 • 11. den: ráno přejezd do LONDÝNA, individuální program, večer trajektem nebo Eurotunelem na pevninu.
 • 12. den: noční přejezd přes Německo do ČR, příjezd odpoledne.
 • Fakultativní výlety: zájezd je realizován společně s hotelovou variantou.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 500 km), trajekt z Francie do Irska, trajekt z Irska do Anglie, trajekt (Eurotunel) z Anglie, 6x nocleh ve vlastních stanech v kempech, 1x nocleh v hostelu ve vícelůžkových pokojích s kontinentální snídaní, 1x nocleh v 4lůžkové kajutě, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, vstupy, v některých kempech se sprchy spouští žetony za 1 EUR, dohromady cca 10 EUR (žetony jsou k dispozici v recepci kempu) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: zvýšení pojištění storna do 30 000 Kč za 144 Kč.
 • Stravování: vlastní.
 • Ubytování: 6x nocleh ve vlastních stanech v kempech, 1x nocleh v hostelu ve vícelůžkových pokojích s kontinentální snídaní, 1x nocleh v 4lůžkové kajutě


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz BratislavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist