Island - Velký okruh Islandem s lehkou turistikou - chatka

Náročnost 1 letecky bus chatka vlastni strava turistika Novinka


Úvod:

Poznejte s námi Island, zemi nádherných přírodních scenérií. Zemi činných sopek, kdy budete mít pod nohama pomalu chladnoucí lávu, zemi s množstvím různobarevných skvrn a bublajících tůněk. Zemi, kde se odsouvající zemské desky dostávají až k povrchu a vy se můžete procházet mezi dvěma kontinenty. Zemi tajících ledovců, které napájí množství řek a říček s tisíci vodopády a mnoha jezery. Zemi horkých pramenů, bílých letních nocí či komických papuchalků. Zemi rybářů, ručně pletených svetrů, zemi svérázné kultury a hrdých obyvatel. Zemi, kde ještě před pár desítkami let lidé žili i v drnových domcích a dnes neplatí jinak než kreditní kartou. Poznejte klidnou ale magickou atmosférou této malé ale jedinečné země na hranici polárního kruhu. Provází L. Drastichová.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR nebo Německa do KEFLAVÍKU, přílet v nočních hodinách, odjezd na ubytování.
 • 2. den: pěší túra kolem nejvyššího, 190 m vysokého vodopádu GLYMUR s broděním v jeho horní části, pokračování k vodopádům HRAUNFOSSAR a BARNAFOS, kde řeka HVÍTÁ vytéká zpod rozsáhlého lávového pole, zastávka u horkého vřídla DEIDALTUNGUHVER a městečka REYKHOLT, bývalého kulturního centra. Na závěr dne se projdeme po kráteru GRABROK s výhledy do širokého okolí, odjezd na nocleh.
 • 3. den: přejezd na sever se zastávkou u skanzenu GLAUMBAER, projdeme se po obou březích okolí vodopádu GODAFOS, zastavíme v krásné severní metropoli AKUREYRI a dojedeme až k jezeru MÝVATN, které je rájem ptactva a v jehož okolí najdeme nejrůznější projevy geotermální činnosti Islandu.
 • 4. den: krátký turistický okruh v okolí sopky KRAFLA a smaragdového jezírka VÍTÍ, pokračovat budeme v překrásně zbarveném sedle NÁMAFJÁL, kde uvidíme různé fumarolya solfatary. Odpolední turistika od jeskyně GRJOTAGJÁ ke kráteru HVERFELL a okruh skalním městem DIMMUBORGIR nebo HOFDI, večer fakultativně koupání v místní wellness laguně, nocleh.
 • 5. den: procházky mezi nejmohutnějším vodopádem Islandu DETIFOSSEM a jeho soused HAFRAGILFOSSEM a SELLFOSSEM, skalní město HLJODAKLETTAR, závěrem seznámení s podkovovitou soutěskou ASBYRGI a výstup na skalní výběžek EYJAN. Nocleh u Mývatnu.
 • 6. den: přejezd kolem nejvýše položené farmy MODRUDALUR k městečku EGILSTADIR, krátká túra k vodopádu HENGIFOSS, přejezd až na jižní pobřeží, v okolí městečka HOFN nocleh.
 • 7. den: navštívíme ledovou zátoka JOKULSARLON, zátoku s plouvoucími krami, po které se pořádají vyjížďky na obojživelných vozidlech. Turistika v NP SKAFTAFELL - výstup na vyhlídku SJONARPÍNA nebo KRISTINARTINDAR - dle počasí a časových možností, sestup kolem vodopádu SVARTIFOSS, nocleh.
 • 8. den: pokračování cesty jižním pobřežím přes městečko VÍK a černé pláže v jeho blízkosti - BLACK BEACH a DYRHOLAY až k vodopádu SKOGAFOSS - krátká túra proti proudu kolem řeky a jejích kaskád. Na závěr dne podejdeme vodopád SELJALANDSFOS.
 • 9. den: NP FJALLABAK, terénním busem podnikneme výlet do DUHOVÝCH HOR, střediska LANDMANALAUGAR, odkud se nabízí několik možných túr po okolních ryolitových a obsidiánových kopcích s možností koupání v přírodním teplém jezírku. Neuvěřitelná paleta barev a pastva pro oči, ráj pro fotografy.
 • 10. den: projdeme se po nejnavštěvovanějších místech Islandu - po posvátném místě nejdéle fungujícího parlamentu v NP THINGVELLIR, uvidíme rozestupující se zemské desky v soutěsce ALMANAGJÁ, navštívíme oblast GEYSIRU a jeho mladšího bratra jménem STROKKUR a projdeme se po březích obrovského zlatého vodopádu GULLFOSS. Krátkou zastávkou ve SKÁLHOLTU si připomeneme jeho dávnou slávu a význam.
 • 11. den: prohlídka REYKJAVÍKU - Perlan - vodárna nad městem, místo s výhledem na celý Reykjavík, katedrála Hallgrimskirkja s prvky čedičových sloupů, hlavní třída Laugavegur, vila Hofdi - místo prvního setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa - nejnovější architektonický klenot města, přístav - možnost výletu lodí s pozorováním velryb, v podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní Modrá laguna postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny, přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách do Prahy nebo do Německa.
 • 12. den: přílet do ČR nebo do Německa.
 • Poznámka I: v případě odletu z Německa je zajištěna doprava klientů z ČR do Německa a zpět.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků cca 11 400 Kč, transfery z a na letiště, 10x nocleh ve vícelůžkových chatkách a hostelech s možností vaření, místní doprava dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: vstup do Modré laguny 1 600 Kč, vstupné do ledové zátoky 1 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 444 Kč, do 60 000 Kč za 840 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníchatky/hostel
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

TOPlist