Norsko, Island - Klenoty Norska a Islandu

letecky bus trajekt - lodní doprava hotel chatka penzion snidane turistika Novinka

Poznávací zájezd na Island a dva nezapomenutelné dny v norských fjordech. Aneb dovolená v Norsku a na Islandu s mnoha nej: nejkrásnější období roku, fjordy jako nejatraktivnější oblast Norska, nejznámější islandské gejzíry a vodopády a nejlepší poměr ceny zájezdu a navštívených lokalit v Norsku a na Islandu.


Úvod:

Poznávací zájezd na Island a dva nezapomenutelné dny v norských fjordech. Aneb dovolená v Norsku a na Islandu s mnoha nej: nejkrásnější období roku, fjordy jako nejatraktivnější oblast Norska, nejznámější islandské gejzíry a vodopády a nejlepší poměr ceny zájezdu a navštívených lokalit v Norsku a na Islandu. Dalšími plusy jsou přímý let z Prahy do nitra fjordů, nejkratší let na Island (z norského Bergenu let trvá pouze 2 hodiny) a zajímavý program. V Norsku spatříte mimo jiné nejdelší fjord světa Sognefjorden, nejdelší silniční tunel světa Lærdalstunnelen, úctyhodný ledovcový splaz Nigardsbreen a desítky mohutných vodopádů. Ubytování ve stylových hotelech nedaleko fjordů. Na Islandu se ubytujeme v chatách nebo penzionu s WC, sprchou, povlečením ve dvoulůžkových pokojích nedaleko známých míst, která postupně navštívíme. V termínu od 8.6. se zájezdu zúčastní známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: během dne odlet z Prahy do Bergenu. Přílet do Bergenu nad ledovci, jezery, fjordy, ostrovy a pobřežím s barevnými domky je jedním z nejhezčích na světě. Transfer na hotel.
 • 2. den: nejdelší fjord světa SOGNEFJORDEN přeplujeme trajektem. Při dnešní vyhlídkové jízdě krásnými místy norské přírody nejspíš pochopíte, proč mnozí označují Norsko za nejkrásnější zemi světa. Dostaneme se na dosah ledovcového splazu NIGARDSBREEN, který je jedním z nejlépe přístupných a nejatraktivnějších ledovců na světě. Cestu na ubytování nám zkrátí jízda nejdelším silničním tunelem světa LÆRDALSTUNNELEN, večeře.
 • 3. den: kolem poledne se vrátíme zpět do BERGENU. Procházka jeho turistickým středem s rybím trhem a uličkami mezi unikátními hanzovními domy na nábřeží BRYGGEN (UNESCO). Za návštěvu stojí i starodávná pevnost BERGENHUS, Mariánský kostel, pozemní lanovka Fløyen, obdobná té pražské na Petřín, případně akvárium, skanzen nebo kouzelné uličky s dřevěnými domky ve svazích nad přístavem, večeře.
 • 4. den: odjezd na letiště a odlet na Island, před polednem přílet do Keflavíku. Naším autobusem odjedeme do hlavního města Islandu - REYKJAVÍK. Prohlédneme si největší pamětihodnosti města: radnici, parlament a moderní kostel Hallgrímskirkja a zastavíme se také u vodojemu Perlan. Přejezd do města SELFOSS na ubytování (3 noci), večeře. Další večeře si sice můžete připravovat sami, avšak doporučujeme připlatit si večeře místní - patří k nejlepším na Islandu.
 • 5. den: cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku HEKLA a pod světoznámou sopkou EYJAFJALLAJÖKULL se projdeme u vodopádu SELJALANDSFOSS, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád GLJÚFRAFOSS a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu SKÓGAFOSS. Na nejjižnějším mysu Islandu DYRHÓLAEY budeme moci obdivovat skalní bránu a u městečka VÍK navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u splazu ledovce SÓLHEIMAJÖKULL.
 • 6. den: dnes nás čeká tzv. zlatý trojúhelník. Navštívíme sídlo biskupství v osadě SKÁLHOLT a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem STROKKUR, který každých 5 až 10 minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád GULLFOSS na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku ÞINGVELLIR (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska; zde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa - ALÞING.
 • 7. den: dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově REYKJANES, uvidíme geotermální pole KRÍSUVÍK, útesy u majáku Reykjanesvíti a horké prameny GUNNUHVER. Na závěr se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních MODRÁ LAGUNA (viz příplatek 1 900 Kč, nutno objednat při přihlášení) nebo v místním bazénu s termálními sedacími bazény (cena cca 150 Kč, platba na místě). Po půlnoci odlet: přímým letem do Prahy, do Vídně s přestupem.
 • 8. den: přílet do Prahy brzy ráno.
 • Poznámka I: změna programu v případě změn letových časů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.
 • Poznámka II: V termínu od 8.6. se zájezdu zúčastní známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba.
 • Cena zahrnuje: letenka z Prahy do Norska, na Island a zpět vč. let. tax a poplatků cca 14 000 Kč, doprava autobusem, místní trajekty, 3x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v Norsku v hotelech, 3x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím na Islandu (v červnu v chatách KOMFORT, v srpnu v penzionu KOMFORT), 6x snídaně, 3x večeře, 1x koupání ve vyhřívaném venkovním bazénu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné v Norsku minimální, na Islandu cca 3 000 ISK (tj. cca 25 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: vstup do Modré laguny (včetně ručníku a 1 nápoje) 1 900 Kč, 2x večeře na Islandu (2 chody) 2 000 Kč, 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč.
 • Stravování: 6x snídaně, 3x večeře.
 • Ubytování: 3x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v Norsku v hotelech, na Islandu v červnu v dobře vybavených 2lůžkových chatách KOMFORT, v srpnu v penzionu KOMFORT s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha).


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníkombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

TOPlist