Elba - Turistika 2019/2020 s CK PoznáníFotogalerie destinace ElbaFotogalerie destinace Elba
Zajímavé a užitečné informace o Elba
Zajímavá místa z destinace - Elba


ELBA. Pouhých deset kilometrů dělí Elbu od italské pevniny. Je největší z Toskánského souostroví, do něhož patří ještě ostrovy Giglio, Giannutri, Montecristo, Pianosa, Capraia a Gorgona. Za necelou hodinu nás trajekt převeze ze zakouřeného Piombina do jiného, podstatně příjemnějšího světa.
Elba je 27 km dlouhá, na nejširším místě 18 km a na nejužším 3,5 km široká. Na mapě má Elba tvar kaprovité ryby s hlavou na západě. Pobřežní linie měří 147 km, tvoří ji skalní útesy, přerušované delšími či kratšími písečnými i oblázkovými plážemi. Ostrov Elba je obklopen tyrkysovým mořem s dosud až neuvěřitelně čistou vodou. Na 225 km² najdeme přívětivá přímořská městečka a osady a několik vnitrozemských sídel, prozrazujících polohou a stavbami důvod jejich vzniku - snahu obyvatel o lepší ochranu před přepady z moře severoafrickými a později tureckými piráty.
Elbu proslavilo zejména vyhnanství Napoleona Bonaparta, který se i přes svůj krátký pobyt zde, snažil ostrov zvelebit a změnit k obrazu svému. Stopy jeho panování na ostrově jsou opravdu četné - a nejedná se jen o stavební památky, ale třeba i o vlajku ostrova se třemi zlatými včelami, kterou Napoleon sám osobně navrhl.

Elba - Turistika - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:

Elba - Turistika 2019/2020 s CK Poznání
Zájezdy v uplynulých termínech

TOPlist