Termíny - přidat do oblíbených
28.06.19- 07.07.1919IDM290137 980 KčPřidat

Itálie - Italské Dolomity s dobrou partou - ferraty

klimatizovaný autobus stan vlastni strava turistika Náročnost 3.5:


Úvod:

Itálie - Italské Dolomity s dobrou partou - ferraty

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
28.06.19- 07.07.19 19IDM29013 7 980 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Italské Dolomity - program zájezdu

 • 1. den: večer odjezd z ČR, tranzit přes Německo a Rakousko do Itálie.
 • 2. den: příjezd do oblasti Sextenských Dolomit (Dolomiti di Sesto), ubytování na čtyři noci v kempu u Cortiny d´Ampezzo, úvodní nenáročný výšlap k mohutným vodopádům na potoce Fanes, lehčí via ferraty Cengia de Mattia a Giovanni Barbara v romantické soutěsce a k vodopádu (turisté mohou obejít)
 • 3. den: oblast chaty Auronzo, zajištěnou cestou Leiternsteig (Žebříková cesta) na vrchol Toblinger Knoten (2 617 m), cestou uvidíme historické dřevěné žebříky i železné skoby z roku 1917, z vrcholu pohled na symbol Dolomit Tre Cime (tři skalní štíty), sestup zajištěnou cestou Feldkurat-Hosp-Steig pojmenovanou podle rakouského polního kuráta Hospa, jenž se za války zasloužil o vybudování prvních pozorovatelen a bojových postavení na tomto vrcholu
 • 4. den: výjezd kabinovou lanovkou ze sedla PASSO FALZAREGO (2 105 m) k chatě Rifugio Lagazuoi (2 756 m), muzeum první světové války pod chatou (expozice opevnění a stavby tunelů). FERRATY - oblast hory KLEINER LAGAZUOI (2 778 m), zajištěný průchod 1 100 m dlouhým skalním tunelem Galleria del Lagazuoi.
 • 5. den: náročnou via ferratou GIOVANNI LIPELLA, na které nás čeká 800 metrů dlouhá štola, stoupání po skalních pásech a policích i průchod přírodní jeskyní, na vrchol TOFANA DI ROZES (3 225 m), z vrcholu spatříme další velikány Dolomit jako Sorapiss, Monte Cristallo nebo nejvyšší vrchol Marmoladu.
 • 6. den: odpočinkový den. Návštěva olympijského města z roku 1956 CORTINA D´AMPEZZO – neoficiální hlavní město Dolomit, vesnice ALLEGHE položená na břehu jezera vytvořeného kamennou lavinou a pod horou Monte Civetto, tři noci ve stejném kempu.
 • 7. den: přejezd do skupiny Sella. Odvážně vedená zajištěná cesta BRIGATA TRIDENTINA jednou z nejdivočejších a nejromantičtějších stěn na severní straně masívu Sella k Rifugio al Pisciadù (2 585 m), bonbónkem v závěru je visutý most.
 • 8. den: via FERRATA DELLE TRINCEE po starých válečných chodnících na vrchol LA MESOLA (2 727 m) - strmý nástup následuje pohodlnější hřeben s fotogenickým mostem a nádhernými výhledy na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu.
 • 9. den: via FERRATA DEI FINANZIERI na vrchol Il Collaz (2 715 m) - výjezd lanovkou a výstup bez únavné přístupové cesty.
 • 10. den: příjezd do ČR v ranních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, mýto za výjezd k chatě Auronzo, 7x ubytování v kempu ve vlastním stanu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: lístky na lanovky (cca 33 €), stravování a vše co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 550 Kč.
 • Stravování: Je vaší individuální záležitostí, vezměte si tedy svůj vařič. Budete mít také příležitosti k nákupu potravin. Ceny v obchodech a restauracích jsou vyšší než v České republice, ne však dramaticky.
 • Ubytování: Budeme ubytovaní ve dvou kempech, první leží nedaleko městečka Mareson (čtyři noci), druhý v oblasti Pozza di Fassa (tři noci). Potřebujete tedy vlastní stan, spacák a karimatku. V obou kempech je k dispozici menší obchod, ve druhém je také restaurace.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-sport-Evropa - 550 Kč

Italské Dolomity
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Italské Alpy Italské Alpy
Itálie Itálie
Dolomity Dolomity
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Hradec Králové, Plzeň
Zájezdy do destinací
Italské Alpy - zájezdy
Itálie - zájezdy
Dolomity - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist