Termíny - přidat do oblíbených
10.10.17- 15.10.1717RIM14691*7 490 KčPřidat

Itálie - Řím - věčné město

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel polopenze

Řím - 5-ti denní autobusový poznávací zájezd


Úvod:

Vydejte se s námi na cestu za velkými památkami do města turistů, do Říma. Přesto, že již dávno není Caput Mundi (hlavní město světa), stále zůstává tím nejúžasnějším městem světa. Seznámíme se s velkolepým dědictvím minulosti z dob antického Říma, z dob papežského státu i z doby, kdy se stal kvetoucím evropským velkoměstem. V říjnovém termínu je zájezd navíc prodloužen o jeden den, užijeme si atmosféru jedinečné čtvrti Trastevere.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
10.10.17- 15.10.17 17RIM14691* 7 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Řím - poznávací - program zájezdu

 • 1. den: v poledních hodinách odjedeme z ČR do Itálie.
 • 2. den: ráno příjezd do Říma - celodenní prohlídka VATIKÁNU - náměstí sv. Petra s obrovskými kolonádami z dórských sloupů, majestátní bazilika sv. Petra na jejíž výzdobě se podíleli Raffael, Michelangelo a další - možnost výstupu na kopuli baziliky s omračujícím výhledem na celý Řím. Mohutná vznešenost sv. Petra naše očekávání nezklame - Michelangelova Pietà, Stolec sv. Petra od Berniniho, velkolepá Vatikánská muzea s úchvatnými skvosty a sbírkami antického umění, nenecháme si ujít Raffaelovy Stanze, Pinakotéku a Sixtinskou kaplí s nejslavnějším uměleckým dílem na světě - Michelangelovy fresky a Poslední soud. V oblasti mezi Vatikánem a Tiberou navštívíme Andělský hrad – uvnitř hradu je několik působivých komnat a z terasy, kterou učinila nesmrtelnou Pucciniho opera Tosca, je překrásný výhled na Řím.
 • 3. den: návštěva TIVOLI (UNESCO) populární letovisko Římanů v období renesance. Extravagantní palác Villa d´Este, pozdně renesanční vila a propracovaná zahrada s vodními chrliči a velkolepými fontánami - letní sídlo kardinála Ippolita d´Este variantně komplex Hadriánovy vily - antické sídlo a zahrady císaře. Odpoledne přejezd do ŘÍMA - antické město. Procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská - Koloseum – symbol města, Forum Romanum - s pozůstatky budov, chrámů i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1. - 4. stol., císařská fóra, Pantheon - nejlépe dochovaná stavba z dob římské antiky, Santa Maria in Cosmedin...
 • 4. den: dokončení prohlídky ŘÍMA - nejznámější a nejhezčí památky. Kapitol - náměstí navržené Michelangelem s nádhernými paláci se vzácnými sbírkami soch i obrazů, kašnou a jezdeckou sochou Marca Aurelia z 2. stol., Piazza Navona, obrovské oválné náměstí obklopené kavárničkami s Berniniho fontánou čtyř řek, Piazza di Spagna se Španělskými schody, Fontána di Trevi – největší římská fontána je díky Felliniho filmu „La Dolce Vita“ známá po celém světě, Piazza del Popolo s barokními kostely, zahrady Borghese variantně Villa Borghese s nejlepší galerií výtvarného umění na světě - Pinakotéka s díly od Botticelliho, Raffaela, Rubense, Tiziana, Carvaggia aj. (pro zájemce nutná rezervace předem v CK), atmosféra uliček a kolorit města. Ve večerních hodinách odjezd do republiky.
 • 5. den: předpokládaný návrat do ČR v odpoledních hodinách.
 • Poznámka I: v termín s * je program prodloužen o 1 den v Římě. Seznámíme se s dalšími památkami a jedinečnými muzei historického jádra města a na levém břehu se starobylou půvabnou čtvrtí Trastevere s nejstaršími kostely Říma, bazilika Santa Maria, kostel Santa Cecilia, Bramantova kruhová kaple, kostel San Francesco, dlážděné uličky, Piazza Santa Maria se svou fontánou aj.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 2x (* 3x) ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoj s příslušenstvím, 2x (* 3x) polopenze, pobytová taxa, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 1 200 Kč (* 1 800 Kč), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 150 Kč (* 180 Kč), vstup Galerie Borghese 330 Kč (18-25 let 200 Kč, do 18 let 70 Kč - nutné nahlásit rezervaci do CK min. 1 měsíc před odjezdem, v případně mimořádné výstavy se může cena vstupenky zvýšit, vzniklý rozdíl je hrazen na místě v pokladně), vstup do Vatikánských muzeí 590 Kč (do 18 let 350 Kč), vstup do Kolosea, Fora Romana a Palatinu 420 Kč (18-25 let 290 Kč, do 18 let 70 Kč).

Příplatky a slevy


 • jednolůžkový pokoj - 1 800 Kč
 • vstup do galerie Borghese 18-25 let - 200 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 12 000 Kč (B) - 180 Kč
 • příplatek nástupní místo Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice - 500 Kč
 • příplatek nástupní místo Olomouc - 250 Kč
 • vstup do galerie Borghese do 18 let - 70 Kč
 • vstup do galerie Borghese - 330 Kč
 • vstupenka do Vatikánských muzeí - 590 Kč
 • vstupenka do Vatikánských muzeí - do 18 let - 350 Kč
 • vstup do Kolosea, Palatiny a Fora Romana - 420 Kč
 • vstup do Kolosea, Palatiny a Fora Romana - 18-25 let - 290 Kč
 • vstup do Kolosea, Palatiny a Fora Romana - do 18 let - 70 Kč

Řím - poznávací
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Řím Řím
Itálie Itálie
Vatikán Vatikán
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, Vysoké Mýto, Svitavy, Ostrava, Litomyšl, Holice, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice
Zájezdy do destinací
Řím - zájezdy
Itálie - zájezdy
Vatikán - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

 

TOPlist