Termíny - přidat do oblíbených
20.09.18- 26.09.1818LDL0195618 990 KčPřidat

Pohodový týden v Alpách - Itálie - Gurmánské Lago di Como - letecky

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika

Úvod:

Zažijete turistiku ve velmi zajímavém kraji Lepontýnských Alp mezi jezerem Lago di Como a Švýcarskem. Vyjímečností tohoto kraje je možnost turistiky ve výškách kolem 3 000 m, ale i relaxace na břehu jezera pod palmami se subtropickým podnebím. Projedeme se lodí po jezeře Lago di Como, navštívíme čokoládovnu u Lugána. Ubytováni jsme v ***hotelu přímo na břehu jezera Lago di Como v jeho severní části. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, telefonem, trezorem, fénem, sat.TV. Snídaně je podávána formou švédských stolů a večeře menu o 3 chodech s výběrem. Majitelé pro nás připravili také 1 x speciální večer z místních specialit. V tomto hotelu si vyrábějí sami těstoviny, které jsou vyhlášené v celém kraji již 60 let, a proto můžete každý den ochutnat z jiných těstovinových jídel i omáček.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
20.09.18- 26.09.18 18LDL01956 18 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy do Milana, přeprava mikrobusem do hotelu v CINQUE CASE (210 m) ubytování, večeře, možnost prohlídky vinného sklepa v prostorách hotelu s unikátní sbírkou historických i současných vín.
 • 2. den: snídaně, odjezd do MENAGGIO, přejezd lodí do BELLAGIO. Prohlídka městečka na břehu jezera LAGO DI COMO, dále lodí k vile CARLOTTA, prohlídka zahrad. Ostatní možnost výstupu na LA CROCETTA, odkud je nezapomenutelný výhled na jezero, dále přes IL DOSSONE až k vile (v závislosti na aktuálních podmínkách v destinaci přesun minibusem) prohlídka zahrad s ostatními pak odjezd do hotelu, večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd do průsmyku PASSO DEL MAJOLA (1 815 m), základní varianta (2 z 5; 6 hod., ↑100 m, ↓100 m): výstup k jezeru LAGO DA CAVLOS (1 907 m) a přes MOTA SLACINA kolem dalšího jezera LAGO DA BITABERGH (1 854 m) zpět do průsmyku, poté ještě možnost výstupu k ledovcovým mlýnům (1 900 m), odkud je jedinečný výhled do BREGAGTAL. Odjezd do hotelu, večeře místní speciality.
 • 4. den: snídaně, lehčí odpočinkový den, odjezd do světoznámého švýcarského italsky mluvícího LUGANA, krátká procházka po promenádě kolem jezera, pak výjezd pozemní lanovkou na SAN SALVATORE s překrásným výhledem na jezero, zpět do Lugana, přejezd do MELIDE, návštěva miniaturního světa SWISS MINIATUR, potom ještě zastávka v čokoládovně CASLANO, ochutnávka vyhlášené švýcarské speciality, odjezd do hotelu, večeře.
 • 5. den: snídaně, základní varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑300 m, ↓300 m): odjezd do COLICA, pěšky kolem trosek pevnosti FORTE DI FUNTES, krásnou cestou podél jezera LAGO DI COMO až do COLICA, poté lodí na druhou stranu do DOMASO (200 m). Odtud pěšky krátkým výstupem do VERCANA (500 m) a traverzem až do hotelu. Lehčí varianta je po přeplutí jezera prohlídka DOMASA a poté místním busem do hotelu (3 km), večeře.
 • 6. den: snídaně, dopoledne lehčí túra k nádherným vodopádům CASCATE DEL ACQUA FRAGGIA, odpoledne fakultativně návštěva vinařství NINO NEGRI (proslulého výrobou nejkvalitnějších italských vín) včetně ochutnávky, večeře.
 • 7. den: snídaně, dopoledne vyklizení pokojů, odjezd na letiště v Milaně, přelet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Milána vč. let. tax a poplatků cca 4 500 Kč, 6x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, 1x místní speciality, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: Snídaně je podávána formou švédských stolů a večeře menu o 3 chodech s výběrem. Majitelé pro nás připravili také 1 x speciální večer z místních specialit. V tomto hotelu si vyrábějí sami těstoviny, které jsou vyhlášené v celém kraji již 60 let, a proto můžete každý den ochutnat z jiných těstovinových jídel i omáček.
 • Ubytování: Ubytováni jsme v ***hotelu přímo na břehu jezera Lago di Como v jeho severní části. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, telefonem, trezorem, fénem, sat.TV.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 1 500 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Itálie Itálie
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Itálie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist