Termíny - přidat do oblíbených
11.10.17- 21.10.1717VSE1463915 790 KčPřidat

Itálie, Sicílie, Liparské ostrovy - Velký okruh Sicílií a Egadské ostrovy

Náročnost 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel 3* snidane


Úvod:

Sicílie je skanzenem středomořského umění a architektury, jehož vývoj lze sledovat od perel klasického řeckého stavitelství v Segestě, Selinute až po středověkou Taorminu. Bohatství renesančního umění spatříme v Palermu, památky klasického Řecka se vzrušující romantikou antických mýtů v Údolí chrámů v Agrigentu či Syrakusách. Po celou dobu nás budou obklopovat přírodní krásy a rozmanitost zdejší krajiny, vč. zadumané Etny a sopečného žáru Liparských ostrovů.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
11.10.17- 21.10.17 17VSE14639 15 790 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: v odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.
 • 2. den: dopoledne příjezd do Kampánie - NEAPOL (UNESCO), krátká prohlídka historického centra - Centro Storico – Castel Nuovo, červený Palazzo Reale, čtvrť Santa Lucia. Večer nalodění na trajekt do Palerma – nocleh v kajutách.
 • 3. den: vylodění a prohlídka hl. města Sicílie Palerma. Město pod horou Pelegrino, je sondou do odvrácené orientální tváře Sicílie. Zatímco na východním pobřeží ostrova žijí potomci starověkých Řeků, tady na západě koluje v žilách obyvatel semitská krev Féničanů a Arabů. Normanské panovníky nám připomene Královský palác, kostel Jana Poustevníka – jenž v dobách Maurů býval islámskou modlitebnou, náměstí Quattro Canti – vyznačující střed města a symbolizující 4 roční období, kašna Pretoria, brána Porta Nuova aj. Návštěva Monreale na úpatí předhůří Zlaté mušle – Monrealská katedrála – chrám Panny Marie je jedním z umělecky nejhodnotnějších svatostánků na světě, proslulé mozaiky s výjevy ze stránek Starého a Nového zákona.
 • 4. den: dopoledne historické centrum TRÀPANI, které před lety proslavil filmový komisař Corrado Catani, jenž tady v televizním seriálu Chobotnice zahájil svůj boj se sicilskou mafií. Uvidíme především barokní památky ze španělské éry dějin ostrova. Možnost fakult. výletu na Egadské ostrovy, vyhlášené křišťálově čistou vodou - ostrov Favignana s tufovými útesy, dominanta Monte Santa Caterina. Návrat do Tràpani, průjezd přes SALINE DI TRÀPANI – bílá krajina mělkých nádrží (saline), třpytící se hromady soli. Po stopách semitských Féničanů a výdobytcích jejich starověké civilizace se vydáme na ostrůvek MÒZIA s archeologickým areálem.
 • 5. den: západní Sicílie – po stopách tajemného národa Elymů - starobylá a drsná, slunečná a temná. Městečko ÈRICE, založené na legendární hoře Eryx a navzdory puritánskému vzhledu, je známé z historie jako nechvalně proslulé centrum Venušina kultu. Na vrcholku Monte Barbaro navštívíme SEGESTU – prohlídka známého chrámu z 5 stol. př. n. l., vystavěného na okraji hlubokého kaňonu uprostřed divokých hor patří k nejpůsobivějším starověkým památkám na světě. Odpoledne turistický magnet Sicílie – chrámový komplex v ÚDOLÍ CHRÁMŮ u Agrigenta (UNESCO): Agora – obchodní centrum antického Akragasu, chrám Kastora a Poluxe, se základy 112 m dlouhého chámu Dia olympského, Herkulova svatyně, Héřin chrám…Po prohlídce bývalého nejbohatšího města Velkého Řecka odjedeme na nocleh.
 • 6. den: odjezd přes Hyblajské vrchy do oblasti jihovýchodní Sicílie. Půvabné NOTO, nejkompletněji dochované barokní město na Sicílii. Necháme se omámit teplým leskem zlata, růžovými odstíny místního vápence, spletencem strmých schodišť, barokních paláců a katedrál (San Nicolò) i svůdných karyatid v Palazzo Villadorata. SYRAKUSY, město s významnými památkami a bohatou minulostí, ostrovní stará část Ortygia, jenž je duchovním srdcem celého města - ruiny chrámu Apollóna a Artemis, Arethusin pramen, který oživuje báji o krásné vodní víle, antická čtvrť Neapoli, archeologický areál s řeckým divadlem, barokní katedrála.
 • 7. den: odjezd ze Syrakus k přírodní raritě Sicílie - nejvyšší činné sopce Evropy ETNĚ. Zájemci vyjedou fakult. lanovkou a terénním busem až do výšky 3000 m - obří lávová pole, výhledy na Catanii. Z vrcholu sopky prý házeli Kyklopové kusy skal po prchajícím Odysseovi a vytvořili tak malebnou Rivieru dei Ciclopi. V případě nepříznivého počasí při výstupu na Etnu se variantně zastavíme u přírodního unikátu na úpatí sopky, u kaňonu říčky AlcantAry.Tok dravé říčky zde opracoval bazaltové skály do neuvěřitelných podob. Odpoledne nejkrásnější sicilské letovisko TaormINA, aragonské domy v čele s palácem Corvaia, antická cisterna Naumachie, městský park Lady Florence se subtropickou zahradou, starověké řecké divadlo - Teatro Greco s vyhlášenou akustikou.
 • 8. den: pobyt u moře, individuální volno. Možnost fakult. výletu do vulkanického souostroví Liparských ostrovů - ostrov VULCANO, jenž je dle tradice považován za sídlo boha kováře a vládce sopek Hefaista, římského Vulkána, Porto Levante, vyhlášené sirné jezírko, možnost výstupu na hranu Velkého kráteru. Ostrov Lipari, největší ostrov celého souostroví, stejnojmenné městečko s katedrálou sv. Bartoloměje, vyhlídková plavba bárkou podél skalních útvarů, Jeskyně andělů a Jeskyně zamilovaných, písečné pláže s průzračným mořem.
 • 9. den: brzy ráno se s Sicílií rozloučíme, přejedeme k Messinské úžině, kde se odehrálo drama Homérovy Odysseji a pokračujeme do oblasti Apulie, rozeklaná krajina s průrvami, kruhové kamenné domy - trulli. Navštívíme město bílých krátkých špičatých střech Alberobello (UNESCO) - stará čtvrť Rione Monti s více než 1 000 trulli. Ubytování v oblasti.
 • 10. - 11. den: po snídani odjezd do republiky. Předpokládaný návrat do ČR v časných ranních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekt Neapol - Palermo, 8x ubytování (7x v ***hotelu - 2lůžkové pokoje se sociálním zařízením, 1x na trajektu - 4lůžkové kajuty), 7x snídaně, pobytová taxa, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultativní a lodní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, 6x večeře na Sicílii 2 290 Kč (3chodové menu), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 330 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 500 Kč
 • 6x večeře - 2 290 Kč
 • příplatek nástupní místo Olomouc - 250 Kč
 • příplatek nástupní místo Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice - 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 12 000 Kč (B) - 330 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Sicílie Sicílie
Liparské ostrovy Liparské ostrovy
Itálie Itálie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha, svoz Ostrava, svoz Frýdek-Místek, svoz Nový Jičín, svoz Olomouc, Vysoké Mýto, Svitavy, Litomyšl, Holice, Poděbrady (dálnice ÖMV), svoz Hranice
Zájezdy do destinací
Sicílie - zájezdy
Liparské ostrovy - zájezdy
Itálie - zájezdyQrCode image

 

TOPlist