Termíny - přidat do oblíbených
22.09.17- 30.09.1717WEN0104413 990 KčPřidat

Itálie - Venedig Radweg - Z Brennerského průsmyku k moři

klimatizovaný autobus hotel penzion snidane cyklistika Novinka


Úvod:

Jako novinku roku 2017 vám představujeme novou cyklostezku, která nás zavede z Brennerského průsmyku až k Jaderskému moři. Pojedeme převážně cyklostezkou podél nejznámějších řek a jezer jižního Tyrolska, cestou nás budou obklopovat fantastické vrcholky Dolomit. Projedeme i nejhezčími městečky jako je Bruneck či Cortina di Ampezzo, cestou zbyde čas i na to pokochat se atmosférou jedinečných údolí, ochutnat vynikající jihotyrolské víno či absolutně vyladěnou italskou zmrzlinu. Ukončení zájezdu po 370 km na kolech máme v blízkosti Benátek, takže bude možnost i nakouknout do tohoto světoznámého městečka. Po celou dobu vás bude doprovázet zkušený průvodce a pro ty, kteří nejsou tak zdatní bude možnost i zkrácení cyklotúr naším autobusem. Po cestě je dostatek míst, kde se lze občerstvit. Ubytování se snídaní máme vždy v blízkosti cyklostezky v útulných pensionech či hotelech.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
22.09.17- 30.09.17 17WEN01044 13 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
 • 2. den: ranní příjezd do BRENNERSKÉHO PRŮSMYKU. První etapu našeho putování zahájíme na Rakousko - Italském pomezí ve výšce 1 374 m n. m. Odtud po proudu řeky EISACK sklesáme 650 m výškových k vesničce AICHA. Dále nás cyklostezka proti proudu řeky RIENZ povede až do města BRUNECK, třetího největšího města Jižního Tyrolska. Zde budeme mít možnost návštěvy historického centra tohoto překrásného jihotyrolského městečka (75 km, 650 výškových metrů dolů na 45 kilometrech, poté 100 výškových metrů nahoru na 30 kilometrech). Ubytování a nocleh.
 • 3. den: po snídani pojedeme pozvolným stoupáním dále proti proudu řeky kolem jezer OLANGER SEE a TOBLACHER SEE vyjedeme až do sedla PASSO CIMABANCHE (1 530 m n. m.), odkud nás čeká sjezd do CORTINA DI AMPEZZO, nad kterým ční největší velikán dolomitských obrů a to TOFANA DI MEZZO (3 244 m). Městečko je také známo jako populární středisko zimních sportů, kde se v roce 1956 konaly zimní olympijské hry (60 km, 700 výškových metrů nahoru na 45 kilometrech, poté 300 výškových metrů dolů na 15 kilometrech). Ubytování, nocleh.
 • 4. den: snídaně, cyklostezka nás tentokrát povede údolím řeky BOITE k jezeru LAGO DI CENTRO CADORE, kde se napojíme na stezku podél známé řeky PIAVE, jejíž mohutný tok nás zavede do městečka PONTE NELLE ALPI (70 km, 800 m výškových metrů dolů). Ubytování, nocleh.
 • 5. den: snídaně, poté kolem jezer LAGO DI SANTA CROCE, LAGO MORTO a LAGO DELL RESTELLO až k říčce FIUME MESCHIO, kolem které dojedeme až k městu VITTORIO VENETO. Po vedlejších silnicích dojedeme do města CONEGLIANO, nad nímž se tyčí pozůstatky hradu z 10. století, který je výraznou dominantou města. Město samo je známé pro své kvalitní víno, především suché bílé Prosecco a je domovem nejstarší a nejprestižnější vinařské školy (55 km, 350 výškových metrů dolů). Ubytování, nocleh.
 • 6. den: po snídani nasedneme opět na kolo a s Alpami za zády se cyklostezka klikatí po místních silničkách a cestách tak, aby se vyhnula hlavním tahům. Budeme projíždět malebné italské vesničky, ještě jednou překročíme mohutnou řeku PIAVE a dojedeme do srdce hlavního města provincie Benátsko, do TREVISO. Historické město s mnoha pamětihodnostmi leží na soutoku dvou říček, proto řadu ulic tvoří kanály (50 km, 300 m výškových dolů). Ubytování, nocleh.
 • 7. den: po snídani nás čeká poslední etapa našeho putování pojedeme lesními parky po břehu meandrující říčky FIUME SILE, která nás doprovodí až k našemu vysněnému cíli, Jaderskému moři. Cyklostezka nás povede okolo Benátské laguny, která je společně s Benátkami zapsána na seznam dědictví UNESCO k městu JESOLO pyšnící se 15 km dlouhou písčitou pláží (60 km, rovina). Ubytování, nocleh.
 • 8. den: snídaně, celodenní relaxace u moře či návštěva BENÁTEK. Možnost individuální projížďky na kole po pobřeží na Caorle. Podvečerní odjezd přes Rakousko do ČR.
 • 9. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, 6x nocleh, 6x snídaně, pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 500 Kč.
 • Stravování: 6x snídaně.
 • Ubytování: 6x nocleh. Ubytování se snídaní máme vždy v blízkosti cyklostezky v útulných pensionech či hotelech.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 500 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Itálie Itálie
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Ubytováníkombinované
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha
Zájezdy do destinací
Itálie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

 

TOPlist