Pohodový týden v Alpách - Itálie - Klenot Dolomit - NP Stelvio - Ortler

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika sauna bazén Náročnost 2.5

Největší národní park v Itálii je jakousi branou do podivuhodně krásných, ledovci pokrytých, Dolomit


Úvod:

Největší národní park v Itálii je jakousi branou do podivuhodně krásných, ledovci pokrytých Dolomit. Nad více než padesáti ledovcovými jezery se zvedají rozeklané štíty jako například Gran Zebrú, Cevedale a nejvyšší hora tohoto parku, Ortler (3905 m). Právě přímo pod touto majestátnou horou máme zajištěno ubytování v ***hotelu, odkud se dá podnikat nespočet túr do nitra národního parku (většinou také s možností zkrácení lanovkou), ale i poznat trochu historie tohoto kouzelného kraje. Hotel v krásném malém horském středisku Sulden nám dodá zázemí, a snad i pohodu. Pokoje mají, samozřejmě, vlastní soc. zařízení, sat. TV, telefon, trezor. Snídaně je formou švédského stolu, večeře se skládá vždy z předkrmu (teplého nebo studeného), hlavního jídla a zákusku. Denně je také salátový švédský stůl, 1x místo večeře italská večeře, 1x typická jihotyrolská večeře a 1x večeře při svíčkách. Hotel dále nabízí relaxaci v krytém bazénu, sauně nebo whirlpool. Provází O. Lonský.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.
 • 2. den: ráno příjezd do SULDENU (1 860 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, základní varianta: (náročnost 2 z 5; 5 hod., ↑300 m,↓900 m): výjezd lanovkou k chatě KANZELHÜTTE (2 438 m), pěší túra lehkou cestou buď k chatě DÜSSELDORFHÜTTE (2 721 m) a poté zpět k hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod.,↓600 m): panoramatickou cestou zpět do údolí s fantastickými výhledy na východní stěny ORTLER (3905 m), třetí variantou je zpáteční cesta lanovkou, takže pro tyto „pohodáře“ zbude dost času na krátké procházky v okolí Kanzelhütte, večeře.
 • 3. den: snídaně, výjezd lanovkou do výšky 2 610 m, základní varianta: (2 z 5; 6 hod.,↑200 m,↓900 m): krásná a neopakovatelná túra pod severními svahy ORTLERU - nejdříve k chatě MADRITSCHHÜTTE (2 818 m)- jedinečné výhledy z panoramatické terasy, zpět k prostřední části lanovky, výstup na HINTERGRATHÜTTE (2 661 m), nové pohledy na údolí Suldenu z východního svahu Ortleru a mírným klesáním k chatě LANGENSTEIN (2 350 m), zpět do údolí a do hotelu lanovkou (možnost zkrácení túry s využitím kabinkové lanovky od Bergrestaurantu k prostřední stanici). Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod.,↑200 m,↓200 m): od chaty Madritschhütte zpět ke kabinkové lanovce, kterou se vrátíte zpět do údolí a pěšky k hotelu s možností podrobnějšího poznání městečka Sulden, italská večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd k jezeru HAIDERSEE, lanovkou na HAIDER ALM (2120 m), základní varianta: (2 z 5; 5 hod., ↑70 m,↓700 m): pohodlnou túrou na SCHÖNEBEL (2 087 m) a poté pěšky k autobusu. Těžší varianta: (2,5 z 5; 6 hod., ↑800 m,↓800 m): túra na ELFER (2 925 m), zpět přes SEEKÖPFL (2 635 m) a lanovkou zpět do údolí. Lehčí varianta s túrou kolem jezero HAIDERSEE (žádné převýšení), všichni odjezd do hotelu, večeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd autobusem do údolí MARTELLTAL (1 600 m), základní varianta: (2 z 5; 5 hod., ↑200 m,↓200 m): túra k chatě ZUFRITT u nádherného jezera ZUFRITTSEE, odjezd zpět do hotelu. Těžší varianta: (3 z 5; 7 hod.,↑600 m,↓1 500 m): výjezd lanovkou na SCHAUBACHHÜTTE (2 581 m), poté přechod přes sedlo MADRITSCHJOCH (3 128 m) po cestě č. 151 a okolo jezera Zufrittsee až k autobusu, možnost dojet na parkoviště místním busem, asi nejhezčí túra ve skupině Ortler s krátkým přechodem přes možný ledovcový jazyk, typická místní večeře.
 • 6. den: snídaně, autobusem do TRAFOI (1 532 m), odtud fakultativně místními mikrobusy do sedla STILFSERJOCH (2 838 m), základní varianta: (2 z 5; 5 hod.,↑50 m,↓680 m): po cestě č. 20 kolem jezera GOLDSEE (2 708 m) k chatě FÜRKELHÜTTE (2 153 m), jedinečné výhledy na Madatsch, Trafoier Eiswand a západní svahy Ortleru - pro zdatné prodloužení túry o výstup na RÖTLSPITZE (3 026 m). Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod.,↑50 m,↓50 m): bez mikrobusu, jen výjezd lanovkou k chatě FURKELHÜTTE (2 153 m), krátké procházky kolem této chaty a lanovkou zpět k autobusu, večeře při svíčkách.
 • 7. den: snídaně, cestou krátká zastávka u jezera RESCHENSEE - asi nejfotografovanější místo Dolomit, a potom už odjezd do ČR, příjezd do ČR v nočních hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí jen při ubytování s 2 dospělými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 2x večeře, 1x jihotyrolská večeře, 1x italská večeře, 1x večeře při svíčkách, volný vstup do hotelového bazénu a sauny, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 210 Kč.
 • Stravování: Snídaně je formou švédského stolu, večeře se skládá vždy z předkrmu (teplého nebo studeného), hlavního jídla a zákusku. Denně je také salátový švédský stůl, 1x místo večeře italská večeře, 1x typická jihotyrolská večeře a 1x večeře při svíčkách.
 • Ubytování: ***hotel v krásném malém horském středisku Sulden nám dodá zázemí, a snad i pohodu. Pokoje mají, samozřejmě, vlastní soc. zařízení, sat. TV, telefon, trezor. Hotel dále nabízí relaxaci v krytém bazénu, sauně nebo whirlpool.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Beroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, svoz Brno, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájezdy

 

TOPlist