Termíny - přidat do oblíbených
21.06.19- 07.07.1919CAN0102667 990 KčPřidat
17.07.19- 02.08.1919CAN0104669 990 KčPřidat
21.08.19- 06.09.1919CAN0103067 990 KčPřidat

Kanada, USA - Do srdce národních parků s lehkou turistikou

Náročnost 2 letecky bus trajekt - lodní doprava hotel turistika TIP CK Poznání

Objevíte pohoří Kordillery (Skalnaté hory), které se táhnou celou Severní Amerikou, a jejich národní parky s rozlehlými jezery a úchvatnými ledovci. Budete projíždět úchvatnou krajinou a shlížet dolů na zemi ze závratných výšek, budete si připadat jako na vrcholu světa. Vezmeme vás až do srdce národních parků, do kterých se nelze nezamilovat. Projdete si nejkrásnější pěší stezky, které nabízí kanadské provincie Britská Kolumbie, Alberta a americký stát Washington.


Úvod:

Kanada i USA, to jsou země s přátelským obyvatelstvem, obzvláště na americkém a kanadském západě, pro něhož jsou typické malebné vesničky a městečka. Zároveň ale mohou být obě tyto země drsné, v čemž ale spočívá jejich neutuchající krása. Objevíte pohoří Kordillery (Skalnaté hory), které se táhnou celou Severní Amerikou, a jejich národní parky s rozlehlými jezery a úchvatnými ledovci. Budete projíždět úchvatnou krajinou a shlížet dolů na zemi ze závratných výšek, budete si připadat jako na vrcholu světa. Vezmeme vás až do srdce národních parků, do kterých se nelze nezamilovat. Projdete si nejkrásnější pěší stezky, které nabízí kanadské provincie Britská Kolumbie, Alberta a americký stát Washington. Nezapomeneme ani na kulturu a památky v Seattlu, Vancouveru nebo Calgary. Pojeďte s námi objevit top místa kanadských a amerických národních parků. Provází Marek Bejr a Kamila Houhová.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
21.06.19- 07.07.19 19CAN01026 VYPRODÁNO 67 990 Kč Rezervovat
17.07.19- 02.08.19 19CAN01046 VYPRODÁNO 69 990 Kč Rezervovat
21.08.19- 06.09.19 19CAN01030 VYPRODÁNO 67 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do SEATTLU, hlavního města stále zeleného státu WASHINGTONU v severozápadním cípu USA. Dle času příletu večerní prohlídka centra Seattlu, města doslova obklopeného vodou.
 • 2. den: dopolední návštěva vyhlídkové věže SPACE NEEDLE (184 m) s otočnou restaurací a úžasným panoramatickým výhledem, procházka po náměstí PIONEER SQUARE, místě, kde se usadili první osadníci v r. 1852, návštěva první kavárny STARBUCKS z r. 1971, která stojí před neméně zajímavým tržištěm PIKE PLACE MARKET, procházky po náměstí s obřím ruským kolem GREAT WHEEL, možnost návštěvy mořského akvária SEATTLE AQUARIUM se žraloky. Odpoledne překročení hranice do Kanady a příjezd do hlavního města provincie BRITSKÁ KOLUMBIE - VANCOUVERU.
 • 3. den: prohlídka VANCOUVERU s dramatickými výhledy do zálivu, kvůli kterým se ihned do Kanady zamilujete. Městský STANLEY PARK a přilehlá laguna LOST LAGOON ve vás vyvolají pocit, jako kdybyste ve městě ani nebyli. Projdeme se po lese s obřími stromy a budeme pozorovat všudypřítomný okolní život a poletující volavky. Prohlédneme si místní ČÍNSKOU ČTVRŤ, která je povinnou zastávkou v každé americké a kanadské metropoli. Zdejší ČÍNSKÁ ČTVRŤ má opravdu pěknou vstupní bránu MILLENIUM GATE. Nejen pro sportovce bude jistě velmi zajímavá zastávka v OLYMPIJSKÉ VESNICI. Nenecháme si ujít ani velice zajímavý trh GRANVILLE ISLAND PUBLIC MARKET, který je doslova přehlídkou ryb a mořských živočichů, farmářských produktů, a je tedy ideálním místem k nákupu a následnému pikniku s výhledem na centrum města a kotvící lodě. Odpoledne odplujeme na vedlejší ostrov BOWEN ISLAND, kde podnikneme okružní túru kolem jezera KILLARNEY LAKE a užijeme si západ slunce s výhledem na ostrovy KEATS nebo PASLEY.
 • 4. den: po kanadské dálnici č. 1 se vydáme do KAŇONU ŘEKY FRASER, kde si ve státním parku ALEXANDRA BRIDGE prohlédneme monumentální historický most přes řeku z r. 1920. Pokračujeme dál na sever do městečka KAMLOOPS, kde navštívíme budovu nádraží, odkud vyjíždí stále ještě parní lokomotivy. Večer strávíme v lokálním minipivovaru u dobré večeře.
 • 5. den: po cestě do ALBERTY máme ještě státní park WELLS GRAY s životadárnou řekou Clearwater, která tvoří přirozenou hranici parku. Přestože se nejedná o národní park, má svým návštěvníkům co nabídnout. V parku se projdeme podél řeky CLEARWATER, dojdeme až k úchvatným vodopádům HELMCKEN FALLS na řece Murtle, které padají z výšky 141 m do propasti (4. nejvyšší vodopád v Kanadě). Odpoledne nás čeká dech beroucí příjezd do státního parku MT. ROBSON se stejnojmennou horou na hranicích s provincií ALBERTA. Pojedeme po YELLOWHEAD HIGHWAY, jedné z nejscéničtějších silnic v BRITSKÉ KOLUMBII s výhledy na JEZERA MOOSE, YELLOWHEAD a okolní hradbu SKALNATÝCH HOR.
 • 6. - 7.den: dnes navštívíme jeden z důvodů, proč vlastně jste na tomto zájezdu - NP JASPER, největší NP v kanadských SKALNATÝCH HORÁCH na území provincie ALBERTA. Park nabízí vše, co od horského národního parku očekáváte - vodopády, horké prameny, jezera, ale také ledovcovou oblast COLUMBIA ICEFIELD s rozlohou 325 km2. Taktéž je domovem divokých zvířat jako např. medvěda grizzly, baribala, losů či sobů. Lanovkou vyjedeme na horu WHISTLERS s překrásným výhledem na město JASPER a velkou část parku, vydáme se na LEDOVEC ATHABASCA, po kterém se projdeme, vykoupeme se v horkých pramenech MIETTE HOT SPRINGS.
 • 8. den: po SILNICI LEDOVCŮ, která je nejvýše položenou silnicí v Severní Americe, přejíždíme k oblíbenému cíli turistů, k JEZERU LOUISE v NP BANFF. Odsud se vydáme na ikonickou túru k jezeru MORAINE. Jakmile spatříte jezero MORAINE LAKE, vybaví se vám typický obrázek z Banffu, který jste už určitě v životě viděli Na jednoduchou túru kolem jezera se pak s radostí přímo rozběhnete. Pak zamíříme do NP YOHO, jehož název pochází z jazyku kmene Cree a znamená „úctu“. Budeme projíždět přes KICKING HORSE PASS - nejvyšší místo železnice CANADIAN PACIFIC RAILWAY (1 627 m). Vydáme se na túru k VODOPÁDŮM TAKAKKAW (384 m), k 2. nejvyšším vodopádům v Kanadě, a k tyrkysovému JEZERU EMERALD s PŘÍRODNÍM MOSTEM a výhledem na horu MT. BURGESS, kde si řeka našla cestu skrz stěnu. Velice zajímavá bude prohlídka oblasti BURGESS SHALES FOSSIL BEDS, legendární lokality kambrických fosilií. Nacházejí se tu otisky těl 505 milionů let starých živočichů.
 • 9. den: přijíždíme do srdce NP BANFF, nejstaršího NP v Kanadě (založen r. 1885). Věřte, že se dnes budete cítit jako na vrcholu světa. V BANFFU si projdeme pěší stezku HOODOOS TRAIL, při které budeme moci spatřit podivně tvarované špičaté skály, a také se vydáme na vyhlídku do STEWARTOVA CANYONU. Příjemný večer strávíme v městečku BANFF v alpském stylu, v typické kanadské hospůdce u dobrého steaku nebo lososa.
 • 10. den: vyrážíme do ústředního města v Albertě, do CALGARY, významného centra zimních sportů zasazeného v oblasti kanadských prérií. Prohlédneme si centrum města - ikonickou věž CALGARY TOWER (191 m) s úchvatným výhledem na město a okolí, náměstí OLYMPIC PLAZA, kde probíhalo slavnostní rozdělování medailí v r. 1988, OLYMPIJSKÝ PARK a zajímavý HERITAGE PARK HISTORICAL VILLAGE, kde můžete poznat, jak vypadalo Calgary do r. 1915.
 • 11. den: NP KOOTENAY, který dnes navštívíme, spojuje vysokohorské velikány s mírnějším prostředím příkopu ROCKY MOUNTAIN TRENCH a byl pojmenován po původních obyvatelích, indiánech kmene Kutenai. Budeme projíždět údolím řek Vermilion a Kootenay až dojedeme k MARBLE CANYONU, který vypadá jako z mramoru. Projdeme se skrz něj po naučené stezce, která přechází přes přírodní most. Při troše štěstí můžeme spatřit losy, jeleny nebo horské kozy, které jsou symbolem parku. Na stezce PAINT POTS prozkoumáme tůně, které vznikly usazováním minerálů po jejich okrajích a které jsou napájeny prameny bohatými na železo, probublávají na povrch a barví zemi doruda. Na konci parku se nachází malá vesnice RADIUM HOT SPRINGS s termálními prameny o teplotě cca 44 °C, které obsahují stopová množství radia a jsou tak prospěšné pro lidské tělo. V pramenech se budete moci vykoupat.
 • 12. den: po TRANSKANADSKÉ DÁLNICI pokračujeme ještě více na západ, do drsného, ale nádherného NP GLACIER, v překladu Ledovcový národní park. Na jeho území leží více než 400 ledovců. Tady si prohlédneme jeskyně NAKIMU CAVES, přejedeme skrz slavný průsmyk ROGERS PASS (1 330 m), pravděpodobně jeden z nejkrásnějších průsmyků, které ve svém životě uvidíte. Vyjdeme si na procházku po dřevěných chodnících HEMLOCK GROVE TRAIL skrz deštný les nebo třeba k JEZERU MARION. Hned vedle NP GLACIER objevíme krajinu bujných 600 let starých lesů s virginskými cedry v NP MOUNT REVELSTOKE. Samotné cedry si prohlédnete na stezce GIANT CEDARS TRAIL. Hlavním lákadlem tohoto parku je však jeho pestrobarevná květena na loukách, kterou uvidíme na stezce MEADOWS IN THE SKY. Večer dojedeme do KELOWNY, hlavního střediska ve vinařském údolí OKANAGAN VALLEY, které se táhne podél jezera Okanagan v délce 180 km a daří se tu nejen vínu, ale i meruňkám a broskvím.
 • 13. den: den začneme prohlídkou vinařského muzea BC WINE MUSEUM, které nás blíže seznámí s místním zpracováním a výrobou vína. Pro zájemce se rovněž nabízí ochutnávka zdejších vynikajících vín. Naše další cesta směřuje na jih, stále pojedeme vinařským krajem přes městečka PENTICTION, OLIVER nebo OSOYOOS, kde se na plážích stejnojmenného jezera naposledy rozloučíme s vinicemi i s celou Kanadou. Poté již překročíme hranice a ocitneme se zpět ve státě WASHINGTON v USA. Pojedeme dále podél hranice NP SEVERNÍ KASKÁDY a řeky Columbia až do impozantní jezerní kotliny vyhloubené ledovcem CHELAN na hranici lesa WENATCHEE NATIONAL FOREST.
 • 14. den: přejedeme do NP MOUNT RAINIER, kterému dominuje 4 392 m vysoký stratovulkán MT. RAINIER, nejvyšší hora KASKÁDOVÉHO POHOŘÍ. Vyšlápneme si na stezku SOURDOUGH RIDGE TRAIL, která nám poskytne nádherný výhled na subalpínskou květenu, majestátný Mt. Rainier a okolní hory. Také se projdeme po slavné dálkové trase PACIFIC CREST TRAIL, která vede napříč východní částí parku.
 • 15. – 16. den: v rámci dvoudenního poznávání NP OLYMPIC objevíme obrovské skály, balvany, projdeme se po dřevěných chodníčcích porostlých mechem, spatříme mývala, losy, bobry nebo jeleny wapiti. Užijeme si odpočinek na písečné pláži LA PUSH v INDIÁNSKÉ REZERVACI QUILEUTŮ, kde můžeme pozorovat v dálce hrající si delfíny, lachtany nebo dokonce i velryby. Prozkoumáme rybářskou vesnici FORKS a vrátíme se zpět do SEATTLU.
 • 17. den: odlet zpět do ČR.
 • Poznámka I: v případě nepříznivého letového řádu může být přílet do Prahy až 18. den.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Seattle vč. let. tax a poplatků 20 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minivan, autobus, taxi), 16x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (v některých se snídaní), lodní výlet na ostrov Bowen Island, vstupné do NP, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, ostatní vstupné, ochutnávka vína, registrace ESTA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 2lůžkový pokoj 9 500 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 935 Kč, do 80 000 Kč za 1 535 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 2 lůžkový pokoj - 9 500 Kč
 • registrace ESTA ke vstupu do USA - 450 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 935 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 535 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 750 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace USA USA
Kanada Kanada
Ubytováníturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
USA - zájezdy
Kanada - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Marta Pavlisovátermín: 22.6. - 9.7.2018

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat CK Poznání za krásné zážitky z cest po Kanadě a USA. Bylo to úžasné, průvodci Kamila a Marek byli taky úžasní – profesionálové a přitom i kamarádi.

Určitě s Vámi příští rok pojedu poznávat další krásná místa v Evropě nebo i ve světě.Děkuji, s pozdravem Marta Pavlisová

Jana Hlaváčkovátermín: 22.06. - 9.7.2018

Dobrý den,

po návratu ze zájezdu "USA, Kanada 22.6.-9.7.2018" jsme si konečně uvědomili, co všechno jsme zažili a viděli na dalším úžasném zájezdu s CK Poznání. Tentokrát to byly dvě země v celé své kráse s výjimečnými přírodními úkazy a nádhernými scenériemi - vodopády,řeky, lesy, hory se zasněženými vrcholky a také americká i kanadská města. Toto vše bylo okořeněné perfektní organizovanou prací průvodců. Moc díky Kamile i Markovi za provázení, odpovědné řízení aut, vyřešení všech záležitostí spojených s takovouto cestou.

Přeji hezký den

Jana Hlaváčková

TOPlist