Termíny - přidat do oblíbených
29.09.17- 06.10.1717TEE1402623 990 KčPřidat
06.10.17- 13.10.1717TEE1402523 990 KčPřidat

Španělsko, Kanárské ostrovy - Tenerife a La Gomera

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze bazén

Poznávací zájezd na Kanárských ostrovech - Tenerife a La Gomera


Úvod:

Tenerife nabízí fantastické přírodní scenérie: na severu rozsáhlá zelená údolí, na jihu polopouštní krajinu s kaktusy a sukulenty, v centru úchvatné borovicové lesy, členité kaňony a národní park, na pobřeží černé-vulkanické nebo saharské pláže. Vyjedeme na zelený ostrůvek La Gomera, který nabízí divoké vavřínové lesy v Národním parku Garajonay, palmová údolí a neskutečný pohled k bílé špičce vulkánu Pico del Teide, nejvyšší kótě nejen Tenerife, Kanárských ostrovů, ale i celého Španělska.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
29.09.17- 06.10.17 17TEE14026 VYPRODÁNO 23 990 Kč Rezervovat
06.10.17- 13.10.17 17TEE14025 VYPRODÁNO 23 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy na ostrov TENERIFE, největší a nejznámější z Kanárských ostrovů, transfer a ubytování v hotelu.
 • 2. den: individuální volno, procházka příjemným historickým centrem PUERTO DE LA CRUZ - „tenerifská šedá eminence“ jíž se turistika dotýkala už koncem 19. stol. a v současné době jedno z nejkrásnějších turistických letovisk na ostrovech, návštěva botanické zahrady Jardín Botánico, zahrad Casina Taoro nebo zahrady orchidejí. Odpočinek na vulkanické pláži PLAYA JARDÍN se subtropickou zahradou nebo koupání ve slavných přímořských bazénech s gejzíry LAGO MARTIÁNEZ.
 • 3. den: celodenní výlet do NP LAS CAŇADAS (UNESCO) s měsíční krajinou a nejvyšším vrcholem Španělska PICO DEL TEIDE (3 718 m). V případě pěkného počasí lze vyjet fakultativně lanovkou pod vrchol kráteru, odkud je nádherný pohled na Tenerife a okolní ostrovy. Průjezd kaňonem v gigantických monumentálních skalách LOS GIGANTES s půvabnou horskou vesničkou MASCA, prohlídka lávou zničeného města GARACHICO, výlet zakončíme v Icodu de los Vinos u údajně tisíciletého dračince.
 • 4. den: pobyt u moře a polodenní výlet místní dopravou (2,10 EUR) do krásného koloniálního města LA OROTAVA. Procházka kouzelným historickým centrem kolem radnice, kostelů, zahrad, návštěva katedrály a slavných „balkónových domů“. Město se právem řadí k nejpůvabnějším na Tenerife a k jednomu z nejvíce „kanárských“ míst na ostrově.
 • 5. den: celodenní výlet na poloostrov ANAGA. Projedeme hlavní město Tenerife SANTA CRUZ, pulzující, typicky španělskou metropoli s moderní výstavbou. Uvidíme jedinečnou budovu Auditoria a současně symbol města, náměstí Plaza de Espaňa s vládní budovou, množstvím nákupních zón a moderním přístavem. Nenecháme si ujít zastávku na nejkrásnější pláži Tenerife LAS TERESITAS, která se svým světlým saharským pískem a množstvím palem připomíná karibské pláže. Pokračujeme klikatou horskou silnicí prudce klesající k pobřežní vesnici TAGANANA (možnost koupání) ve stínu Skály duchů v zeleném a členitém pohoří. Přes vavřínové lesy projedeme poloostrovem Anaga do města LA LAGUNA (UNESCO), původní hlavní město ostrova, jedinečně dochovaná středověká architektura.
 • 6. den: pobyt u moře nebo fakultativní celodenní výlet trajektem na sousední ostrůvek LA GOMERA, malý kulatý ostrov plný přírodních krás. Pro vazby na slavného objevitele se mu také říká Isla Columbina neboli Kolumbův ostrov. V rámci výletu navštívíme městečko SAN SEBASTIAN, prohlídka historického jádra. Uvidíme dům, kde bydlel Kryštof Kolumbus cestou do Nového světa i kostel, kde se modlil za zdar výpravy. Přes vyhlídky na palmová údolí pokračujeme do NP GARAJONAY (UNESCO), jedinečné vavřínové lesy. Seznámíme se se specifickým místním nářečím (pískacím jazykem) během obědu, který je zahrnut v ceně výletu.
 • 7. den: pobyt u moře nebo fakultativní výlet katamaránem za velrybami, popř. návštěva vyhlášeného Loro Parku, kouzelná botanická a zoologická zahrada čítající přes 2000 papoušků, delfinárium, vystoupení kosatek, akvária s podmořskou faunou a flórou, tunelem se žraloky, iglů s největším umělým ostrovem tučňáků a dalšími zvířaty z celého světa.
 • 8. den: snídaně, individuální volno dle odletu z Tenerife. Transfer na letiště a odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha - Tenerife - Praha vč. let. tax a poplatků cca 10 500 Kč, transfer z/na letiště, doprava klimatizovaným autokarem (program 3. a 5. den), 7x ubytování v ****hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 7x polopenze, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 240 Kč.
 • Stravování: 7x polopenze
 • Ubytování: Hotel Turquesa Playa**** v Puerto de la Cruz, v blízkosti pláže Playa Jardín (cca 150 m) – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, TV/sat., centrální klimatizace (v omezených hodinách), fén, telefon, lednička, balkon nebo terasa. Venku 2 bazény, vířivka, snack bar a terasa na slunění s lehátky a slunečníky zdarma. WI-FI připojení zdarma v baru (v omezených hodinách). Internetový koutek za poplatek.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 12 000 Kč (B) - 240 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 3 900 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Tenerife Tenerife
Španělsko Španělsko
La Gomera La Gomera
Kanárské ostrovy Kanárské ostrovy
Typ zájezduPOBYTOVĚ POZNÁVACÍ
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Tenerife - zájezdy
Španělsko - zájezdy
La Gomera - zájezdy
Kanárské ostrovy - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

 

TOPlist