Francie - Korsika s pohodovou turistikou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika bazén

10denní poznávací zájezd s pohodovou turistikou na Korsice, na ostrově, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.


Úvod:

Zájezd je koncipován tak, abyste poznali nekrásnější kouty přírody Korsiky a zároveň si stihli vychutnat průzračné moře a překrásné pláže tohoto báječného ostrova. Dvě noci bydlíme v samém srci ostrova pod Corte, které je vstupní bránou do Restoniky a Tavignana. V Restonice a v přilehlém Tavignanu jsou jedny z nejúžasnějších přírodních scenerií Korsiky. Navíc v Corte máte jedinečnou možnost okusit místní speciality ve spoustě útulných hospůdek. Z tohoto důvodu první dva dny nebude možné přikoupit polopenzi. Po dvou dnech se přesuneme do kempu u moře do zátoky Valinco, kde jsou jedny z nejhezčích písečných pláži ostrova. Zde neuvidíte lesy slunečníků, ale několikakilometrový pás písečných pláží oddělených bizarními pruhy skalisek. Je pouze na vás, jestli se zúčastníte denního programu (je v ceně zájezdu) nebo si zalenošíte u moře.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Korsika - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odpoledne odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Příjemná túra s koupáním v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, přejezd do Corte, ubytování v kempu (2 noci na stejném místě). V případě denního trajektu se bude odpolední turistika odehrávat v překrásném údolí TAVIGNANA. Večerní život v CORTE.
 • 3. den: 1. varianta: největší horský skvost Korsiky, údolí RESTONICA, kterému vévodí mohutný velikán Monte Rotondo (2 622 m) (nedostupné pro bus, nutnost 9 km stopem, nebo za 25 EUR taxíkem), túra s fantastickými výhledy k překráným jezerům Lac de Melo (1 711 m) a Lac de Capitello (1 930 m) od chaty Bergerie de Grottele (1 370 m) patří k tomu «nej» na Korsice. 2. varianta: přejezd k Tattone, pěšky do malinké vesničky CANAGLIE (720 m), přes salaše Tolla k nádherným kaskádám MANGANELLO (cca 1 200 m), koupání, dovádění na přírodních skluzavkách na úpatí Monte Rotondo (2 622 m). Návrat do kempu v Corte, prohlídka města.
 • 4. den: brzy ráno snídaně, přejezd majestátným kaňonem řeky Golo do horského střediska EVISA (805 m), do soutěsky SPELUNCA (příjemný pozvolný celkem pětisetmetrový sestup), jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO. Cesta mezi bizarními skalami CALANCHE (Unesco). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu u moře s bazénem, 5x na stejném místě.
 • 5. den: koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva nedalekého městečka PROPRIANO.
 • 6. den: středně náročná turistika v oblasti ZONZY, ze sedla Bocca d´Illarta (991 m) na vrchol MONTE CALVA (1 377 m) s excelentní vyhlídkou nebo vodopád tzv. „čůrající kohoutek“, pozdě odpoledne se stihneme vykoupat v moři. V termínu od 8.6. bude následující program: autobusem do PIETRETO-BICCHISANO (450 m) a do sedla COL DE ST. EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou nad údolím Tarava na MONTE SAN PETRU (1440 m, celkem tam i zpět 3-4 hodiny). Půjdete krajinou, která ve vás vyvolá nadšení. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na věže Bavella a na záliv Valinco.
 • 7. den: výlet do perly Korsiky BONIFACIA, nejmalebnější pobřežní túra na ostrově (pohodová turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách, na pláž u ostrůvku St. Antoine - cca 3,5 hod i s koupáním u majáku), prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce místo turistiky nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR/os.).
 • 8. den: ráno pohodová turistika ze sedla Col de Bavella (1 218 m), pod siluetou nádherných skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE (1 290 m), pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Pozdě odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 9. den: brzy ráno do BASTIE, v případě času krátká prohlídka přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů). Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Zájezd je pořádán v kombinaci se zájezdem Korsika s lehkou turistikou a v termínu od 8.6. spolu se zájezdem Korsika na Kole v pohodě - stany. Svozy budou organizovány od 4 osob! Nástupní místo Bratislava od 6 osob jinak svoz do Brna.
 • Poznámka II: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně turistiky a připojištení storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 5x ubytování ve vlastních stanech v kempu u moře v zátoce Valinco, 2x v Corte v kempu ve vnitrozemí, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet (cca 20 euro), a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 5x česká polopenze 1 400 Kč (začíná 4. den večeří a končí 9.den snídaní)
 • Stravování: za příplatek
 • Ubytování: 5x ubytování ve vlastních stanech v kempu u moře v zátoce Valinco, 2x v Corte v kempu ve vnitrozemí
 • Umístění: Corte a Valinco

Korsika
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, svoz Ostrava, svoz Frýdek-Místek, svoz Nový Jičín, svoz Olomouc, svoz Prostějov, Břeclav, svoz do Brna: Lipník nad Bečvou

Užitečné odkazy

QrCode image

TOPlist