Francie - Korsika s pohodovou turistikou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika bazén

Zájezd je koncipován tak, abyste poznali nekrásnější kouty přírody Korsiky a zároveň si stihli vychutnat průzračné moře a překrásné pláže tohoto báječného ostrova. Dvě noci bydlíme v samém srci ostrova pod Corte, které je vstupní bránou do Restoniky a Tavignana. V Restonice a v přilehlém Tavignanu jsou jedny z nejúžasnějších přírodních scenerií Korsiky. Navíc v Corte máte jedinečnou možnost okusit místní speciality ve spoustě útulných hospůdek. Po dvou dnech se přesuneme do kempu u moře do zátoky Valinco, kde jsou jedny z nejhezčích písečných pláži ostrova. Zde neuvidíte lesy slunečníků, ale několikakilometrový pás písečných pláží oddělených bizarními pruhy skalisek


Úvod:

Zájezd je koncipován tak, abyste poznali nekrásnější kouty přírody Korsiky a zároveň si stihli vychutnat průzračné moře a překrásné pláže tohoto báječného ostrova. Dvě noci bydlíme v samém srci ostrova pod Corte, které je vstupní bránou do Restoniky a Tavignana. V Restonice a v přilehlém Tavignanu jsou jedny z nejúžasnějších přírodních scenerií Korsiky. Navíc v Corte máte jedinečnou možnost okusit místní speciality ve spoustě útulných hospůdek. Z tohoto důvodu první dva dny nebude možné přikoupit polopenzi. Po dvou dnech se přesuneme do kempu u moře do zátoky Valinco, kde jsou jedny z nejhezčích písečných pláži ostrova. Zde neuvidíte lesy slunečníků, ale několikakilometrový pás písečných pláží oddělených bizarními pruhy skalisek. Je pouze na vás, jestli se zúčastníte denního programu (je v ceně zájezdu) nebo si zalenošíte u moře.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Korsika - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odpoledne odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Příjemná túra s koupáním v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, přejezd do Corte, ubytování v kempu (2 noci na stejném místě). V případě denního trajektu se bude odpolední turistika odehrávat v překrásném údolí TAVIGNANA. Večerní život v CORTE.
 • 3. den: krátký přejezd do Tattone, lehká turistika v údolí říčky Manganello k salaším TOLLA (cca 7 km), na kterých je možné ochutnat vynikající korsické uzeniny. Případní zájemci mohou pokračovat dále až k vyhlášeným kaskádám Manganello (dalších cca 5 km). Kdekoliv je možné koupání. Z údolí jsou krásné výhledy na vrcholky Monte d´Oro a Monte Rotondo. Návrat do kempu v Corte.
 • 4. den: brzy ráno snídaně, přejezd majestátným kaňonem řeky Golo do horského střediska EVISA (805 m), do soutěsky SPELUNCA (příjemný pozvolný celkem pětisetmetrový sestup), jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO. Cesta mezi bizarními skalami CALANCHE (Unesco). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu u moře s bazénem, 5x na stejném místě.
 • 5. den: koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva nedalekého městečka PROPRIANO.
 • 6. den: autobusem na sedlo COL DE ST. EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou na vrchol MONTE SAN PETRU (1440 m), s krásným kruhovým rozhledem, nedaleké pietní místo obětem jedné z největších leteckých katastrof ve Francii. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na záliv Valinco a skalní věže Bavella. Odpoledne ještě stihneme koupání v moři.
 • 7. den: výlet do BONIFACIA, návštěva města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR na osobu).
 • 8. den: ráno pohodová turistika ze sedla Col de Bavella (1 218 m), pod siluetou nádherných skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE (1 290 m), pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Pozdě odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 9. den: brzy ráno do BASTIE, v případě času krátká prohlídka přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů). Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Zájezd je pořádán v kombinaci se zájezdem Korsika s lehkou turistikou. Nástupní místo Bratislava od 6 osob jinak svoz do Brna.
 • Poznámka II: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně turistiky a připojištení storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 5x ubytování ve vlastních stanech v kempu u moře v zátoce Valinco, 2x v Corte v kempu ve vnitrozemí, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet (cca 20 euro), a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: projížďka lodí cca 20 Euro na osobu, 5x polopenze 3 chodové francouzské menu se sklenkou vína 2 940 Kč (začíná 4. den večeří a končí 8. den večeří).
 • Stravování: za příplatek
 • Ubytování: 5x ubytování ve vlastních stanech v kempu u moře v zátoce Valinco, 2x v Corte v kempu ve vnitrozemí
 • Umístění: Corte a Valinco

Korsika
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, svoz Ostrava, svoz Frýdek-Místek, svoz Nový Jičín, svoz Olomouc, svoz Prostějov, Břeclav, svoz do Brna: Lipník nad Bečvou

Užitečné odkazy

QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist