Korsické hory a moře

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika


Úvod:

Korsika je proslulá svými přírodními pozoruhodnostmi. Ostrov s dramatickým mořským pobřežím, s fantastickými plážemi a tyrkysovým mořem. Kemping v městečku Evisa se nachází v nadmořské výšce 829 metrů na úpatí vrcholu Col de Verghio obklopené kaštanovými lesy. Evisa je vzdálena 20 km od vyhlášeného mořského letoviska Porto. Odtud budeme vyrážet k moři i do hor.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, noční přejezd do Itálie, trajektem do korsické BASTIE, prohlídka starobylého města. Přejezd proslulým divokým kaňonem Scala di Santa Regina podél řeky GOLO do horského městečka EVISA, ubytování v hotelu, prohlídka městečka, seznámení s okolím.
 • 3. den: po snídani jedna z nejznámějších atrakcí ostrova - soutěska SPELUNCA s koupáním v kaskádách (2,5-3 hod., ↑620 m, ↓130 m). Nejvytrvalejší mohou dojít pěšky až do PORTA (+7 km). Ostatní přejezd autobusem do Porta. Odpolední koupání a relaxace u moře, prohlídka tohoto atraktivního turistického centra západního pobřeží. Navečer krátký přejezd do kempu.
 • 4. den: krátká túra, starou honáckou stezkou ve fantastických červených skalních útvarech CALANCHE s kouzelnými výhledy na pobřeží. Milovníci moře stráví odpoledne na pláži. Ostatní pokračují dál výstupem na vrchol CAPU D‘ORTO (1 294 m n. m.). Je to jedna z nejkrásnějších túr na ostrově protkaná fantastickými pohledy do hlubin zálivu Porto (5-6 hod.,↑cca 800 m), odpoledne spojení obou skupin, zpět do kempu.
 • 5. den: základní varianta: příjemná túra údolím řeky TAVIGNANO s koupáním v kaskádách, která se dá ztížit přechodem z nadmořské výšky 1 000 m přes hřeben (1 650 m) do kouzelného údolí Restonica (950 m), nebo pro zájemce celodenní turistika v RESTONICE (8 km z Corte na túru místním busem za cca 15 EUR - náš autobus tam nesmí) nejkrásnějším horským údolím Korsiky. Výstup z Restonici (1 370 m n. m.) k horským jezerům LAC DE MELO (1 711 m n. m.) a CAPITELLO (1 950 m n. m.). Kdo nebude mít chuť na turistiku, užije si tento den koupáním v kaskádách, v útulných hospůdkách a malebných starobylých uličkách Corte. Navečer společná prohlídka města, návrat do kempu.
 • 6. den: krátký přejezd k hotelu Castel di Vergio (1 400 m n. m.), odtud celodenní túra ke kouzelnému horskému jezeru LAC DE NINO (1 800 m n. m.). Tento horský ráj leží uprostřed mělké kotliny orámován svěží zelení s trávníky pozzines. V okolí jezera se prolínají stáda krav, koní, ovcí, polodivokých prasat v poklidné symbiose nic nedělání. Milovníci moře mohou místo turistiky dojet taxíkem na pláže v Portu (cca 20 km), odpoledne zpět do kempu.
 • 7. den: dopoledne procházka k přírodním kaskádám PISCINE D‘AITONE, odpoledne relaxace a odpočinek u moře v Portu, pro zájemce lodní výlet do přírodní rezervace SCANDOLA (cca 32 EUR, UNESCO), odjezd zpět do hotelu. Navečer společná prohlídka města, návrat do kempu.
 • 8. – 9. den ráno odjezd, do BASTIE, trajektem do Itálie, noční přejezd, přes Rakousko, příjezd do ČR večer.
 • Poznámka I: Jízdní řády trajektů na sezónu 2019 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo na drobné úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.
 • Poznámka II: svozy jsou organizovány od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (3 200 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 1x ubytování v hotelu, 5x ubytování ve vlastním stanu v kempu, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, doprava mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY
Ubytovánívlastní stan
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz BratislavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist