Korsika - moře, paddleboardy a jóga

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov turistika bazén Novinka Náročnost 1.5


Úvod:

Ostrov Korsika je opravdová ,,hora v moři“, nachází se ve Středozemním moři, asi 200 km od Azurového pobřeží a 80 km na západ od Toskánska. Korsika je čtvrtý největší ostrov ve středozemním moři. Poplujete-li z Livorna, uvidíte na pravé straně nejdříve skalnatý ostrov Gorgonu, pak na levé Capraiu. Za ní při dobré viditelnosti Elbu, první místo Napoleonova exilu a v dálce Pianosu. Pak trvá hodnou chvíli, než rozeznáte první siluetu Korsiky… Sardínie je oddělena na jihu pouze 12 km průlivem. Rozlohou není ostrov Korsika příliš velký, jeho šířka od západu k východu je sotva 85 km, délka od severu k jihu 183 km. Pobřeží Korsiky je většinou skalnaté a kolem 1000 km dlouhé. Povrch Korsiky je většinou zalesněný a hornatý. Přírodní park, Parc Régional de la Corse, zaujímá 2/3 celkové plochy ostrova. Převažující horninou je žula (korsické krystalinikum) v nejrůznějších barevných kombinacích. Je tvarovaná větrem, sněhem a deštěm. Na jižním a částečně na západním pobřeží se objevuje i vápenec, na severu břidlice. Reliéf Korsiky tvarem připomíná zaťatou pěst levé ruky se zdviženým ukazováčkem, směřujícím k italskému pobřeží. Korsika má kolem 260 000 obyvatel. Oficiální jazyk je Francouzština, ale často se tu hovoří také italsky nebo korsicky. Monte Cinto (2 710 m) je nejvyšší horou ostrova. Korsika se pyšní místem narození Napoleona Bonaparte, v Ajacciu můžete navštívit jeho rodný dům. Pro své bělavé písečné pláže a divokou hornatou přírodu je Korsika vyhledávaným cílem turistů. Paddleboarding je sport, při kterém jezdec na prkně podobném surfovému boardu používá k pohybu vpřed dlouhého pádla. Rovněž je někdy zkráceně nazýván SUP (Stand Up Paddling = pádlování ve stoje). Paddleboarding je sportem, při kterém člověk rovnoměrně zapojuje celé tělo, zlepší smysl pro rovnováhu a fyzickou kondici. Při pádlování dochází k zapojení velké skupiny svalů od lýtkových na nohou, přes zádové a šikmé břišní, až po všechny svaly na rukou. Navíc se jedná o aerobní sport, je to tedy zdravé pro srdce i plíce. Jóga se necvičí jen na pevném povrchu, ale i na vodě. Jógu na paddleboardu si můžete vyzkoušet u nás nebo vyrazit na Korsiku. SUP Yoga nebo-li jóga na paddleboardu se cvičí na boardu - prkně podobném surfu a je vhodná jak pro začátečníky tak i pro pokročilé. Kdo není příznivcem jógy, zažije spoustu příjemného zdravého pohybu a pohledu "těsně nad vodou", prozkoumáním hlubin tyrkysového moře. Na paddleboardech vyjíždíme za klidného stavu vody, po okrajích, v blízkosti pobřeží. Z paddleboardu se dá potápět, šnorchlovat či jen tak plout a pozorovat podmořský svět a pevninu. Nejen jóga a odpočinek, ale také turistika a objevování vodní hladiny a její maximální blízkosti, nabízí paddleboarding. Zájezd se koná společně s se zájezdem Korsika - pobyt s výlety. Pro zpestření je možné se kdykoliv přidat ke skupině pěších turistů a poznat další krásy ostrova.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. - 2.den: odjezd z ČR (upřesnění času odjezdu v závislosti na novém jízdním řádu trajektů), trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány (tyto zastávky platí pro zájezdy s nočním trajektem). Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok Valinco u městečka Propriano, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice. Ubytování v bungalovech.
  • 3. den: ranní a večerní jóga, alt. vyjížďky na paddleboardech pod vedením zkušeného lektora, hry, závody, technika a zábava, možnost turistiky a pěších výletů v rámci zájezdu Korsika - pobyt s výlety, koupání u moře.
  • 4. - 8. den: ranní a večerní jóga, alt. vyjížďky na paddleboardech pod vedením zkušeného lektora, hry, závody, technika a zábava, možnost turistiky a pěších výletů v rámci zájezdu Korsika - pobyt s výlety, koupání u moře.
  • 9. den: ráno odjezd do BASTIE, prohlídka přístavního města (délka v závislosti na jízdním řádu trajektů), poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
  • 10. den: návrat do ČR.
  • Poznámka I: vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2017 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektů. Svozy se uskutečňují od 4 osob.
  • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní korsická daň, pobytová taxa, 7x ubytování v bungalovech včetně povlečení, vedoucí zájezdu, instruktor jógy a paddleboardingu, informační materiály.
  • Cena nezahrnuje: půjčovné paddleboardu na celý pobyt 1500 Kč, vstupy, lodní výlet, vratnou kauci na bungalov 30 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“. Příplatek: neobsazené lůžko 5 400 Kč, 6x česká večeře (3. - 8. den) 960 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 300 Kč.
  • Stravování: bez stravy, možnost připlacení české večeře.
  • Ubytování: jednoduché bungalovy v zátoce Valinco u Propriana, cca 250 m od pláže. Bungalov: dvě navzájem oddělené 2lůžková (s manželskou postelí) a 3lůžková ložnice - doporučujeme pro 2 dospělé osoby a dítě (palanda + samostatné lůžko). Oddělená společná kuchyňka (lednička, vařič, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa. Vratná kauce na bungalov 30euro na bungalov. Kemp je vybaven dětským a velkým bazénem. Bungalovy jsou zasazeny do krásné kaskádovitě řešené zahrady s množstvím zeleně a dvěma bazény. Je to skutečně příjemné prostředí a jedná se o jeden z nejoblíbenějších kempů na Korsice i kvůli jeho skvělé poloze. Kemp se nachází v blízkosti krásné pláže a také je to skvělé výchozí místo pro ty nejzajímavější výlety na ostrově.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Ubytováníkombinované
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav, svoz do Brna: Ostrava, svoz do Brna: Frýdek-Místek, svoz do Brna: Nový Jičín, svoz do Brna: Olomouc, svoz do Brna: Prostějov, svoz do Pardubic: Svitavy, svoz do Pardubic: Litomyšl, svoz do Pardubic: Vysoké MýtoQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist