Termíny - přidat do oblíbených
08.06.18- 17.06.1818KON0181213 690 KčPřidat
24.08.18- 02.09.1818KON0181314 990 KčPřidat

Francie - Korsika na kole v pohodě

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov vlastni strava cyklistika bazén Last Minute

Korsika na kole - desetidenní cyklozájezd po ostrově Korsika


Úvod:

Desetidenní poznávací zájezd s lehkou cykloturistikou na Korsiku, ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. S možností české polopenze.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
08.06.18- 17.06.18 18KON01812 DOOBSAZENÍ PRO ŽENU BEZ PŘÍPLATKU! 14 690 Kč 13 690 Kč Rezervovat
24.08.18- 02.09.18 18KON01813 POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA! 14 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika na kole - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Koupání v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, sjezd na kole z Col de Vizzavona (1 163 m) zajímavými poutavými vesnicemi do Corte (400 m), ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). Večerní život v CORTE s možností místních specialit v útulných hospůdkách. Na kole 34 km, ↑400 m, ↓1 000 m.
 • 3. den: po snídani se vydáme na kolech jednou z nejkrásnějších korsických dolin RESTONICA k salaším Grotelle (1370 m). Pohodový pěší výlet k jezeru MELO (1 711 m, tam a zpět 2 hod.), případně ještě k jezeru Capitello (1 911 m, dalších 1,5 hod.). Návrat do Corte. Na kole 2x15 km, ↑↓950 m.
 • 4. den: snídaně, ráno přejezd autobusem impozantním kaňonem řeky Golo - Scala di Santa Regina na nejvyšší silniční sedlo Korsiky COL DE VERGHIO (1 477 m). Sjezd na kolech úchvatnou horskou krajinou s borovým lesem. Výhledy do soutěsky SPELUNCA, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Možnost koupání v kaskádách v ústí soutěsky. Přes malebnou obec Ota do vyhlášeného letoviska PORTO. Stoupání k bizarním načervenalým skalním útvarům CALANCHE. Dojezd za PIANU - vesničku oceněnou jako nejkrásnější francouzská obec (12 km,↑450 m,↓1 400 m). Odtud se autobusem přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v příjemném kempu v jednoduchých bungalovech blízko pláže (5 nocí na stejném místě).
 • 5. den: odpočinkový den - koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry (cca 20 km tam i zpět, ↑100 m). Možnost prodloužit dle individuálního doporučení průvodce. Večer návštěva autobusem svérázného středověkého městečka SARTÈNE.
 • 6. den: autobusem do PIETRETO-BICCHISANO (450 m). Na kole přes COL DE ST. EUSTACHE (995 m) a DOL DE TANA do AULLÉNE (850 m). Pak nádherný sjezd přes LORETO DI TALLANO k řece RIZZANÉSE. Koupání u Janovského mostu SPIN A CAVALLU. Na kole cca 50 km, ↑600 m, ↓1 000 m. Busem nebo na kole (+20 km) do kempu.
 • 7. den: výlet autobusem do vyhlášeného BONIFACIA. Prohlídka Bonifacia, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy města (cca 20 EUR/os.) nebo pohodová pěší turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách až k majáku na písčitou pláž u ostrůvku St. Antoine (tam i zpět asi 12 km). Návrat navečer. Pro cyklisty možný individuální program v okolí zálivu Valinco.
 • 8. den: ráno odjezd autobusem do sedla pod siluetou skalních věží BAVELLA (1 218 m). Na kole sjezd přes Zonzu a Levii do zajímavého městečka STE LUCIE DE TALLA-NO, dále pak až do Propriana (na kole cca 40 km, ↑300 m, ↓1 200 m) Zájemci mohou dojet až do kempu (60 km, ↑250 m). V podvečer se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 9. den: brzy ráno (dle odjezdu trajektu) do BASTIE, prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.
 • Poznámka II: V případě nočních trajektů možnost připlacení kajuty (cca 25 EUR/os.). Svozy budou organizovány od 4 osob! Nástupní místa Poděbrady, Jihlava od 4 osob a Bratislava od 6-ti osob.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte se snídaní, povlečení, sportovní instruktor, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet, vratnou kauci na bungalov 30euro na osobu, stravování s výjimkou 2 snídaní při ubytování v hotelu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: neobsazené lůžko v bungalovu 4 000 Kč, 5x polopenze připravená českým kuchařem 1 400 Kč (začíná 4. den večeří a končí 9. den snídaní).
 • Stravování: bez stravy, 2x snídaně v hotelu Corte.
 • Ubytování: 5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte se snídaní. Bungalov : dvě navzájem oddělené 2lůžková a 3lůžková ložnice – doporučujeme pro 2 dospělé osoby a dítě (palanda + samostatné lůžko). Oddělená společná kuchyňka (lednička, vařič, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa. Vratná kauce na bungalov 30euro na bungalov. Kemp je vybaven dětským a velkým bazénem.Bungalovy jsou zasazeny do krásné kaskádovitě řešené zahrady s množstvím zeleně a dvěma bazény. Je to skutečně příjemné prostředí a jedná se o jeden z nejoblíbenějších kempů na Korsice I kvůli jeho skvělé poloze. Kemp se nachází v blízkosti krásné pláže a také je to skvělé výchozí místo pro ty nejzajímavější výlety na ostrově. s CK Poznání

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 000 Kč
 • 5x česká polopenze - 1 400 Kč

Korsika na kole
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Korsika Korsika
Francie Francie
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Ubytováníkombinované
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místasvoz Jablonec nad Nisou
Zájezdy do destinací
Korsika - zájezdy
Francie - zájezdy

Užitečné odkazy

QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist