Termíny - přidat do oblíbených
06.09.19 - 15.09.1919KON0181314 490 KčPřidat

Francie - Korsika na kole v pohodě

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov vlastni strava cyklistika bazén Last Minute

Korsika na kole - desetidenní cyklozájezd po ostrově Korsika


Úvod:

Desetidenní poznávací zájezd s lehkou cykloturistikou na Korsiku, ostrov, jehož překrásná subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. S možností místní francouzské polopenze.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
06.09.19 - 15.09.19 19KON01813 15 490 Kč 14 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika na kole - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Koupání v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, sjezd na kole z Col de Vizzavona (1 163 m) zajímavými poutavými vesnicemi do Corte (400 m), ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). Večerní život v CORTE s možností místních specialit v útulných hospůdkách. Na kole 34 km, ↑400 m, ↓1 000 m.
 • 3. den: po snídani se vydáme na kolech jednou z nejkrásnějších korsických dolin RESTONICA k salaším Grotelle (1370 m). Pohodový pěší výlet k jezeru MELO (1 711 m, tam a zpět 2 hod.), případně ještě k jezeru Capitello (1 911 m, dalších 1,5 hod.). Návrat do Corte. Na kole 2x15 km, ↑↓950 m.
 • 4. den: snídaně, ráno přejezd autobusem impozantním kaňonem řeky Golo - Scala di Santa Regina na nejvyšší silniční sedlo Korsiky COL DE VERGHIO (1 477 m). Sjezd na kolech úchvatnou horskou krajinou s borovým lesem. Výhledy do soutěsky SPELUNCA, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Možnost koupání v kaskádách v ústí soutěsky. Přes malebnou obec Ota do vyhlášeného letoviska PORTO. Stoupání k bizarním načervenalým skalním útvarům CALANCHE. Dojezd za PIANU - vesničku oceněnou jako nejkrásnější francouzská obec (55 km,↑450 m,↓1 400 m). Odtud se autobusem přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v příjemném kempu v jednoduchých bungalovech blízko pláže (5 nocí na stejném místě).
 • 5. den: odpočinkový den - koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry (cca 20 km tam i zpět, ↑100 m). Možnost prodloužit dle individuálního doporučení průvodce. Večer návštěva svérázného středověkého městečka SARTÈNE.
 • 6. den: autobusem do PIETRETO-BICCHISANO (450 m). Na kole přes COL DE ST. EUSTACHE (995 m) a DOL DE TANA do AULLÉNE (850 m). Pak nádherný sjezd přes LORETO DI TALLANO k řece RIZZANÉSE. Koupání u Janovského mostu SPIN A CAVALLU. Na kole cca 50 km, ↑600 m, ↓1 000 m. Busem nebo na kole (+20 km) do kempu.
 • 7. den: výlet autobusem do vyhlášeného BONIFACIA. Prohlídka Bonifacia, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy města (cca 20 EUR/os.).
 • 8. den: ráno odjezd autobusem do sedla pod siluetou skalních věží BAVELLA (1 218 m). Na kole sjezd přes Zonzu a Levii do zajímavého městečka STE LUCIE DE TALLA-NO, dále pak až do Propriana (na kole cca 40 km, ↑300 m, ↓1 200 m) Zájemci mohou dojet až do kempu (60 km, ↑250 m). V podvečer se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 9. den: brzy ráno (dle odjezdu trajektu) do BASTIE, prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2019 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.
 • Poznámka II: V případě nočních trajektů možnost připlacení kajuty (cca 30 EUR/os.). Svozy budou organizovány od 4 osob! Nástupní místa Poděbrady, Jihlava od 4 osob a Bratislava od 6-ti osob.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte se snídaní, povlečení, sportovní instruktor, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet, vratnou kauci na bungalov 30 euro/bungalov, stravování s výjimkou 2 snídaní při ubytování v hotelu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj v bungalovu 4 600 Kč, neobsazené lůžko v bungalovu 4 600 Kč, 5x polopenze 3 chodové francouzské menu se sklenkou vína 2 420 Kč (začíná 4. den večeří a končí 8. den večeří).
 • Stravování: bez stravy, 2x snídaně v hotelu Corte.
 • Ubytování: 5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte se snídaní. Bungalov : dvě navzájem oddělené 2lůžková a 3lůžková ložnice – doporučujeme pro 2 dospělé osoby a dítě (palanda + samostatné lůžko). Oddělená společná kuchyňka (lednička, vařič, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa. Vratná kauce na bungalov 30euro na bungalov. Kemp je vybaven dětským a velkým bazénem.Bungalovy jsou zasazeny do krásné kaskádovitě řešené zahrady s množstvím zeleně a dvěma bazény. Je to skutečně příjemné prostředí a jedná se o jeden z nejoblíbenějších kempů na Korsice I kvůli jeho skvělé poloze. Kemp se nachází v blízkosti krásné pláže a také je to skvělé výchozí místo pro ty nejzajímavější výlety na ostrově. s CK Poznání

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 600 Kč
 • 5x polopenze - 2 420 Kč

Korsika na kole
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Korsika Korsika
Francie Francie
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Ubytováníkombinované
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Liberec
Zájezdy do destinací
Korsika - zájezdy
Francie - zájezdy

Užitečné odkazy

QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist