Termíny - přidat do oblíbených
06.09.19 - 15.09.1919KOM0181311 990 KčPřidat

Francie - Korsika na kole v pohodě - stany

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava cyklistika bazén TIP CK Poznání Last Minute

Korsikou na kole - desetidenní cyklozájezd s lehkou cykloturistikou na Korsiku, ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. Možnost dokoupení místní polopenze.


Úvod:

Korsikou na kole - desetidenní cyklozájezd s lehkou cykloturistikou na Korsiku, ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. Možnost dokoupení místní polopenze.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
06.09.19 - 15.09.19 19KOM01813 UZAVŘENO 12 990 Kč 11 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika na kole - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Koupání v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, sjezd na kole z Col de Vizzavona (1 163 m) poutavými horskými vesnicemi do Corte (400 m), ubytování v kempu (2 noci se snídaní na stejném místě). Večerní život v CORTE s možností místních specialit v útulných hospůdkách. Na kole 34 km (stoupání 400 m, klesání 1 000 m).
 • 3. den: po snídani se vydáme na kolech jednou z nejkrásnějších korsických dolin RESTONICA k salaším Grotelle (1370 m). Pohodový pěší výlet k jezeru MELO (1711 m, tam a zpět 2 hod.), případně ještě k jezeru Capitello (1911 m, +1,5 hod.). Návrat do Corte, prohlídka města. Na kole 2x15 km, převýšení 950 m.
 • 4. den: snídaně, ráno přejezd autobusem impozantním kaňonem řeky Golo na nejvyšší silniční sedlo Korsiky COL DE VERGHIO (1477 m). Sjezd na kolech úchvatnou horskou krajinou s borovým lesem. Výhledy do soutěsky SPELUNCA, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Možnost koupání v kaskádách v ústí soutěsky. Přes malebnou obec Ota do vyhlášeného letoviska PORTO (36 km, převýšení 120 m). Stoupání k bizarním načervenalým skalním útvarům CALANCHE. Dojezd do PIANY – vesnička oceněná jako nejkrásnější francouzská obec (55 km, převýšení +450 m). Odtud se autobusem přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v příjemném kempu v jednoduchých bungalovech blízko pláže (5 nocí na stejném místě).
 • 5. den: odpočinkový den - koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry (cca 20 km tam i zpět,stoupání 100 m). Možnost prodloužit dle individuálního doporučení průvodce. Večer návštěva autobusem svérázného středověkého městečka SARTÈNE.
 • 6. den: autobusem do PIETRETO-BICCHISANO (450 m). Na kole přes COL DE ST. EUSTACHE (995 m) a DOL DE TANA do AULLÉNE (850 m). Pak nádherný sjezd přes LORETO DI TALLANO k řece RIZZANÉSE. Koupání u Janovského mostu SPIN A CAVALLU. Na kole 50 km, stoupání 600 m, klesání 1000 m. Busem nebo na kole (20 km) do kempu.
 • 7. den: výlet autobusem do vyhlášeného BONIFACIA. Prohlídka Bonifacia, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy města (cca 20 EUR na osobu). Návrat navečer.
 • 8. den: ráno odjezd autobusem do sedla pod siluetou skalních věží BAVELLA (1 218 m). Na kole sjezd přes Zonzu a Levii do zajímavého městečka STE LUCIE DE TALLA-NO, dále pak až do Propriana a odtud do kempu (40 km, stoupání 300 m 1200 m klesání, Zájemci mohou dojet až do kempu (60 km, stoupání 250 m). V podvečer se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 9. den: brzy ráno (dle odjezdu trajektu) do BASTIE, prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Svozy budou organizovány od 4 osob! Poděbrady (od 4 osob), Jihlava (od 4 osob), Bratislava (od 6 osob).
 • Poznámka II: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2019 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů. V případě nočních trajektů možnost připlacení kajuty (cca 25 EUR/os.).
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem se speciálním krytým vlekem na kola, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 7x ubytování ve vlastních stanech v kempu bez stravy, sportovní instruktor, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet, stravování a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 5x místní polopenze - tříchodové menu se sklenkou vína 2420 Kč (začíná 4. den večeří a končí 8. den večeří).
 • Ubytování: ve vlastních stanech

Příplatky a slevy


 • 5x polopenze - 2 420 Kč

Korsika na kole
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Korsika Korsika
Francie Francie
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Liberec
Zájezdy do destinací
Korsika - zájezdy
Francie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist