Francie - Korsika - pobyt s výlety

Náročnost 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov vlastni strava Děti vítány bazén TIP CK Poznání

Korsika - pobyt s výlety - všechny autokarové výlety v ceně zájezdu. Ubytování v objektu s dětským a velkým bazénem.


Úvod:

Všechny autokarové výlety v ceně zájezdu 10 a *12denní pobytový zájezd s výlety na Korsiku. Na ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Korsika - dovolená - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR (upřesnění času odjezdu v závislosti na novém jízdním řádu trajektů), trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány (tyto zastávky platí pro zájezdy s nočním trajektem). Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok Valinco u městečka Propriano, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice. Ubytování v bungalovech.
 • 3. den: zátoka Valinco u PROPRIANA je vyhlášena svými plážemi, ale není přeplněná barevnými slunečníky s těly “smažících” se turistů. Dlouhá písčitá pláž, na jedné straně zakončená stejnojmenným městečkem a na druhé skalisky s janovskou věží, skýtá každému, co žádá. Dopoledne koupání a odpočinek u moře, odpoledne seznámení s městem.
 • 4. den: pro zájemce celodenní výlet. Navštívíme bizarní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, pokračujeme do nedalekého PORTA, další perly Korsiky. Pro zájemce místo koupání v moři soutěska SPELUNCA - z Evisy (805 m příjemný pozvolný sestup do Otty (334 m), cca 2-3 hod., jedna z nejznámějších atrakcí ostrova, možnost osvěžujícího koupání v kaskádách. Odpoledne navštívíme největší město Korsiky AJACCIO, vydáme se po stopách nejvýznamnějšího Korsičana NAPOLEONA BONAPARTA (rodný dům, památníky).
 • 5. den: koupání a pobyt u moře, pozdě odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry, večerní život „nejkorsičtějším“ městě SARTENE. Z úzkých romantických a křivolakých uliček Sartene na nás dýchne duch minulosti vendety a pirátských výprav.
 • 6. den: ráno pro zájemce výlet s turistikou překrásnou scenérií skalních věží BAVELLA, nejznámější atrakce ostrova. Dvě varianty obtížnosti. Mírnější variantu zvládne každý, aniž by byl o něco ochuzen.
 • 7. den: ráno přejezd do vyhlášeného BONIFACIA. Prohlídka města, které je svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 17 EUR/os.), možnost koupání u skalisek nebo fotogenické procházky po útesech až k majáku na pláž u ostrůvku St. Antoine. Návrat do kempu odpoledne.
 • 8. den: koupání a pobyt u moře.
 • 9. den: ráno odjezd do BASTIE, prohlídka přístavního města (délka v závislosti na jízdním řádu trajektů), poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: * termín s tímto označením je rozšířený o dva programové dny navíc. 1. programový den navíc: ráno pro zájemce odjezd na nejkrásnější kaskády Korsiky POLISCHELLU, lehká příjemná pěší túra s koupáním, která přímo vybízí k relaxaci a pikniku, odpoledne zpět do kempu. 2. programový den navíc: ráno pro zájemce krátký přejezd na nádhernou bílou pláž ROCCAPINA se skalními útvary zvanými Lví kameny (Rocher du Lion) s možností nenáročné pěší túry na vedlejší pláž d‘Erbaju s malými písečnými dunami, odpoledne zpět na ubytování. Termín od 1/7 a od 19/8 je spojedný s Korsikou s lehkou turistikou.
 • Poznámka II: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2016 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektů. Svozy se uskutečňují od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní korsická daň, pobytová taxa, 7x ubytování v bungalovech včetně povlečení (u termínu s * 9x ubytování v bungalovech včetně povlečení), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet, vratnou kauci na bungalov 30euro na bungalov a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: neobsazené lůžko: 1. termín 4 000 Kč, 2. a 3. termín 5 400 Kč, 4. termín 4 200 Kč, 6x česká večeře (3. - 8. den) 960 Kč, u termínu s * 8x večeře(3. - 10. den) 1 280 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 300 Kč/*360 Kč.
 • Stravování: bez stravy, možnost připlacení české večeře.
 • Ubytování: jednoduché bungalovy v zátoce Valinco u PROPRIANA, cca 300 m (dle vzdálenosti od recepce) od pláže. Bungalov : dvě navzájem oddělené 2lůžková (s manželskou postelí) a 3lůžková ložnice – doporučujeme pro 2 dospělé osoby a dítě (palanda + samostatné lůžko). Oddělená společná kuchyňka (lednička, vařič, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa.Vratná kauce na bungalov 30euro na bungalov. Kemp je vybaven dětským a velkým bazénem.Bungalovy jsou zasazeny do krásné kaskádovitě řešené zahrady s množstvím zeleně a dvěma bazény. Je to skutečně příjemné prostředí a jedná se o jeden z nejoblíbenějších kempů na Korsice i kvůli jeho skvělé poloze. Kemp se nachází v blízkosti krásné pláže a také je to skvělé výchozí místo pro ty nejzajímavější výlety na ostrově.

Korsika - dovolená
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOBYTOVĚ POZNÁVACÍ
UbytováníBungalov
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav, svoz do Brna: Ostrava, svoz do Brna: Frýdek-Místek, svoz do Brna: Nový Jičín, svoz do Brna: Lipník nad Bečvou, svoz do Brna: Olomouc, svoz do Brna: Prostějov

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist