Termíny - přidat do oblíbených
30.08.19 - 08.09.1919KOT0176213 490 KčPřidat

Francie - Korsika s lehkou turistikou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov vlastni strava turistika bazén TIP CK Poznání Last Minute

Francie, Korsika -- poznávací zájezd s lehkou turistikou.....Anglické kaskády, hrdé město Corte, Manganello kaskády se spoustou tůní a přírodních skluzavek, vyhlášená soutěska Spelunca, letovisko Porto, bizarní barevné skály Calanche, Napoleónovo rodiště Ajjacio, překrásná zátoka v okolí Propriana, pirátské město Sartene, menhiry ve Filitose, skalní veže Bavella a Trou de la Bombe, užasné Bonifacio, jeden z divů Evropy….


Úvod:

10denní poznávací zájezd s lehkou turistikou na Korsiku, ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
30.08.19 - 08.09.19 19KOT01762 DOOBSAZENÍ PRO ŽENU BEZ PŘÍPLATKU 14 490 Kč 13 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika s lehkou turistikou - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Odpoledne odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Příjemná túra s koupáním v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, přejezd do Corte, ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). V případě denního trajektu se bude odpolední turistika odehrávat v kaskádách překrásného údolí TAVIGNANA. Večerní život v CORTE.
 • 3. den: po snídani krátký přejezd do Tattone, lehká turistika v údolí říčky Manganello k salaším TOLLA (cca 5 km), na kterých je možné ochutnat vynikající korsické uzeniny. Případní zájemci mohou pokračovat dále až k vyhlášeným kaskádám Manganello (dalších cca 5 km). Kdekoliv je možné koupání. Z údolí jsou krásné výhledy na vrcholky Monte d´Oro a Monte Rotondo. Návrat do hotelu v Corte.
 • 4. den: brzy ráno snídaně, přejezd majestátním kaňonem řeky Golo do soutěsky Spelunca, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO. Cestou navštívíme bizarní skály CALANCHE. Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana. Pozdě večer ubytování v kempu v jednoduchých bungalovech, 5 nocí na stejném místě.
 • 5. den: koupání a pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva středověkého městečka SARTÈNE.
 • 6. den: autobusem na sedlo COL DE ST. EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou na vrchol MONTE SAN PETRU (1440 m), s krásným kruhovým rozhledem, nedaleké pietní místo obětem jedné z největších leteckých katastrof ve Francii. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na záliv Valinco a skalní věže Bavella. Odpoledne ještě stihneme koupání v moři.
 • 7. den: výlet do vyhlášeného BONIFACIA, prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR na osobu). Návrat do kempu.
 • 8. den: ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE, Pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 9. den: brzy ráno do BASTIE, v případě času krátká prohlídka přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů), poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezónu 2019 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů. Svozy budou organizovány od 4 osob! Nástupní místa - Poděbrady (od 4 osob), Jihlava (od 4 osob), Bratislava (od 6 osob).
 • Poznámka II: zájezd je kombinován se zájezdem Korsika s pohodovou turistikou.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně turistiky a připojištění storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytová taxa, 5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte s jednoduchou snídaní, povlečení, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet, vratnou kauci na bungalov 30euro na bungalov, stravování s výjimkou 2 snídaní v hotelu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: projížďka lodí cca 20 Euro/os, neobsazené lůžko: 1. termín 4 100 Kč, 2. termín 4 700 Kč, 5x polopenze - 3 chodové francouzské menu se sklenkou vína 2 420 Kč (začíná 4. den večeří a končí 8. den večeří).
 • Stravování: bez stravy. 2x snídaně v hotelu. Lze přikoupit polopenzi.
 • Ubytování: 5x ubytování v jednoduchých bungalovech, 2x v hotelu v Corte se snídaní. Bungalov : dvě navzájem oddělené 2lůžková (s manželskou postelí) a 3lůžková ložnice – doporučujeme pro 2 dospělé osoby a dítě (palanda + samostatné lůžko). Oddělená společná kuchyňka (lednička, vařič, základní nádobí), společná koupelna (WC, umyvadlo, sprcha) a terasa. Vratná kauce na bungalov 30euro na bungalov. Vzdálenost od moře 300 m (dle vzdálenosti od recepce). Kemp je vybaven dětským a velkým bazénem.Bungalovy jsou zasazeny do krásné kaskádovitě řešené zahrady s množstvím zeleně a dvěma bazény. Je to skutečně příjemné prostředí a jedná se o jeden z nejoblíbenějších kempů na Korsice I kvůli jeho skvělé poloze. Kemp se nachází v blízkosti krásné pláže a také je to skvělé výchozí místo pro ty nejzajímavější výlety na ostrově.

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 700 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 700 Kč
 • 5x polopenze - 2 420 Kč

Korsika s lehkou turistikou
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Korsika Korsika
Francie Francie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníkombinované
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, svoz Ostrava, svoz Frýdek-Místek, svoz Nový Jičín, svoz Olomouc, svoz Prostějov, Břeclav, svoz do Brna: Lipník nad Bečvou
Zájezdy do destinací
Korsika - zájezdy
Francie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist