Korsika - POZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY 2018/2019 s CK PoznáníFotogalerie destinace KorsikaFotogalerie destinace Korsika
Zajímavé a užitečné informace o Korsika
Zajímavá místa z destinace - Korsika


Korsika je nejhornatější ostrov Středomoří s průměrnou nadmořskou výškou 576 m (Sicílie 441 m, Sardinie 344 m). Proto bývá často nazývána jako Pohoří v moři nebo jako Hora v moři. Nejvyšší horou Korsiky je vrchol Monte Cinto, který je vysoký 2.706 m a nejdete ho jen 25 km od západního pobřeží. Na Korsice však najdete dalších 20 vrcholů, které přesahují nadmořskou výšku 2.000 m. Nejznámějšími z nich jsou Paglia Orba (2.525 m), Monte Rotondo (2.622 m), Monte d´Oro (2.389 m), Monte Renoso (2.352 m), Monte Padro (2.393 m) nebo Monte Incudine (2.136 m) v pohoří Bavella, kde můžete dosud vidět stopy zalednění. Proto je Korsika vyhledávána nejen milovníky slunce, ale i vyznavači vysokohorské turistiky.
Nejznámější turistická trasa Korsiky GR 20 ( Grande Randonnée ) vede po korsickém rozbrázděném hřebeni úžasnou přírodní scenérií a trvá obvykle 14-16 dnů. Severní část je náročnější, nejtěžší místa jsou zajištěna ocelovými lany. Lze slézt minimálně i čtyři hlavní vrcholy. Trasa GR 20 je většinou značena kamennými mužiky a červenými značkami. Je rozdělena do 15 etap o celkové délce 200 km.

Korsika - POZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:

Korsika - POZNÁVACÍ ZÁJEZDY SE STANY 2018/2019 s CK Poznání

Korsika- pobytově poznávací zájezdy a dovolená
Korsika a dovolená s námi, znamená průzračné moře, romantické pláže, překrásné přírodní scenérie, turistika s lidskou tváří, hrdě se tyčící starobylá horská města i vesnice, mohutné pobřežní skály a z nich vyrůstajicí města.....
Na Korsice nabízíme také další aktivity, kromě pobytů s výlety. Kdo má rád horskou turistiku a treking přijde si na své v kategorii Poznávací zájezdy s lehkou a střední turistikou do hotelu a bungalovu nebo také v kategorii Poznávací zájezdy se stany a turistikou. Horští draci si mohou vybrat v nabídce Horská turistika a treking. Korsika je taká rájem pro milovníky dovolené na kole a cykloturistiky.Z naší nabídky si snad vybere každý, proto neváhejte, čeká tu na Vás skvělá kouzelná Korsika.

Korsika na kole


Zájezdy v uplynulých termínech

TOPlist