Itálie, Sicílie - Liparské ostrovy - Ostrov Vulcano - letecky

Náročnost 1 letecky trajekt - lodní doprava apartmán vlastni strava bazén

Liparské ostrovy - letecký pobytově-poznávací zájezd na ostrov Vulcano - přírodní ráj UNESCO


Úvod:

Z tmavě modrých hlubin průzračného moře se zdvíhají dýmající krátery porostlé bujnou subtropickou vegetací. Krásné moře, léčebné koupele v sirném jezírku nebo geotermálních lázních, romantické plavby mezi ostrůvky, procházka malebnými uličkami městečka Lipari se zajímavým archeologickým muzeem, jednoduchá turistika či zdolání nejvyšších vrcholků činných sopek, to vše vás v tomto týdnu čeká. Hlavním hřebem bude dozajista pozorování nočních erupcí stále aktivní sopky Stromboli. Celý týden budete ubytováni v residenci Vulcano Blu, která se nachází v klidné části Vulcanello a je vybavena bazénem s mořskou vodou a hydromasážními tryskami a vlastní malou plážičkou s lehátky a slunečníky. Dvoulůžkové apartmánové suity jsou vybaveny manželskou postelí, sociálním zařízením se sprchou a bidetem, TV, kuchyňkou s ledničkou a terasou. Kontinentální snídaně formou bufetu se podává v baru u bazénu, tříchodové večerní menu v restauraci ve městečku, jejíž vynikající speciality sicilské kuchyně zcela jistě uspokojí vaše chuťové pohárky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Liparské ostrovy - Lipary - letecky - program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Catanie, transfer autobusem do přístavu Milazzo a odtud lodí na ostrov VULCANO, ubytování, večeře.
 • 2. den: procházka po městečku, možnost koupelí v léčebném sirném jezírku. Odpoledne výstup na malou zarostlou sopečku VULCANELLO, tvořenou třemi malými krátery, odtud je úchvatný pohled na celý ostrov i okolí. Poté sestoupíme do malebného ÚDOLÍ PŘÍŠER s řadou zajímavých lávových útvarů.
 • 3. den: ráno výstup na kouřící VELKÝ KRÁTER (391 m), odkud se naskýtá nádherný výhled na celé souostroví, možnost obejití kráteru a pozorování dýmajících fumarol a usazenin síry. Odpoledne relaxace u moře, fakultativně okruh kolem ostrova Vulcano lodí s koupáním (17 EUR).
 • 4. den: celodenní výlet na ostrovy PANAREA (koupání z lodi, procházka úzkými uličkami lemovanými bílými domky s kvetoucími ibišky a oleandry všech možných barev a odstínů) a STROMBOLI. Celý ostrov tvoří majestátní kužel činné sopky, jejíž charakteristické erupce je nejlepší pozorovat večer po setmění buď z lodi nebo při pěším výstupu do 400 m či přímo ze samotného vrcholu Stromboli (fakultativně výstup s autorizovaným průvodcem cca 28 EUR).
 • 5. den: volný den, koupání, relaxace u moře nebo v geotermálech.
 • 6. den: fakultativně lodní výlet na zelený ostrov SALINA (cca 27 EUR) - obeplujeme celý ostrov, vykoupeme se v zátoce propadlého kráteru POLLARA, a nakonec zastavíme v malebné vesničce LINGUA s majákem, kde si pochutnáme na vynikající granitě z čerstvého ovoce nebo se zasytíme místní specialitou „pane cunzato“ - obrovskou bruschettou obloženou sicilskými dobrotami.
 • 7. den: dopoledne lodí na prohlídku hlavního města LIPARI (cca 12 EUR) s archeologickým parkem a muzeem, kterému vévodí barokní katedrála Sv. Bartoloměje, nákupy suvenýrů.
 • 8. den: po snídani odjezd do Catanie a odlet do Prahy.
 • Fakultativní výlety: Jakým způsobem lze pozorovat sopečné erupce: 1. Z lodi: V rámci velkého lodního výletu z lodi 2. Výstup do 918 m: s italským akreditovaným průvodcem. 3. Výstup do 400 m: Individuálně.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Catania vč. let. tax a příplatků cca 9 500 Kč, zpáteční lodní lístek na ostrov Vulcano, transfery, 7x ubytování na ostrově Vulcano, 7x snídaně, 6x večeře, pěší výlety po ostrově Vulcano a lodní výlet na Panareu a Stromboli, kyvadlová doprava minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč
Hodnocení zájezdu

Liparské ostrovy - Lipary - letecky
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOBYTOVĚ POZNÁVACÍ
UbytováníApartmány
Stravabez stravy
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

Hodnocení

Jana Mrázková-Dostálovátermín: 10.6. - 17.6.2017

Dobrý,den,po návratu z Liparských ostrovů děkuji průvodkyni paní Jarce Pechové.Je ochotná,příjemná,znalá místa a prostředí,má spoustu poznatků a informací o které se ráda podělí.Je znát,že tuto práci vykonává s radostí a pro lidi. Jana Mrázková - Dostálová

Podobné zájezdy

TOPlist