Termíny - přidat do oblíbených
14.09.19 - 21.09.1919LIL0110322 690 KčPřidat

Itálie, Sicílie - Liparské ostrovy - Ostrov Vulcano - letecky

Náročnost 1 letecky trajekt - lodní doprava apartmán vlastni strava bazén

Liparské ostrovy - letecký pobytově-poznávací zájezd na ostrov Vulcano - přírodní ráj UNESCO


Úvod:

Ostrov Vulcano je jedinečným darem přírody. Překrásné přírodní scenérie, kvetoucí muškáty, oleandry, kaktusy, palmy, fíkovníky. Pláže kamínkové, skalnaté i písečné (jemný černý písek), neskutečně čisté moře, romantická zákoutí a mnoho slunce. Raritou ostrova je přírodní bahenní koupel, sirné bahno s bublinkami plynů. Přisuzují se mu téměř zázračné účinky, léčí revmatické problémy, různé alergie a ekzémy. Hned vedle, přímo v moři, vyvěrá termální perličková koupel. V této lokalitě jsou k dispozici obchodníci se suvenýry, restaurace, taverny, bary, minimarkety, směnárna, škola pro potápěče, lékárna, půjčovna skútrů a jízdních kol. Geotermální lázně se třemi vyhřívanými bazény a hydromasážemi nabízí příjemnou relaxaci po aktivním poznávání ostrovů. Jenom ten, kdo navštíví ostrov VULCANO, může poznat jeho světoznámou černou pláž, léčivé sopečné bahno, oddechnout si v minerálních pramenech nebo podniknout výstup až ke kráteru vyhaslé sopky. A komu by se zdál ostrov příliš malý nebo ten, kdo rád cestuje, má možnost toulat se po okolních ostrovech. Liparské souostroví nabízí mnohé. Určitě byste neměli vynechat největší atrakci ostrovů - výlet na činnou sopku STROMBOLI. V roce 2000 byly Liparské ostrovy zapsány do seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
14.09.19 - 21.09.19 19LIL01103 NA OVĚŘENÍ LETENEK 22 690 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Liparské ostrovy - Lipary - letecky - program zájezdu

 • 1. den: let PRAHA - CATANIA s jedním přesedáním, transfer autobusem do MILAZZA (cca 2 hod.) a odtud lodí na ostrov VULCANO (plavba 45 min - 1,5 hod.), ubytování v apartmánech Vulcano Blu.
 • 2. den: dopoledne seznámení s městečkem Vulcano. Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO a návštěva ÚDOLĺ PŘĺŠER. Pro všechny dny na ostrově Vulcano platí možnost relaxace u moře, v geotermálních lázních (2 hod. od cca 12 EUR - dle sezóny), léčebné koupele v sirném jezírku.
 • 3. den: ráno výstup na GRAN CRATERE, budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology.
 • 4. den: pro zájemce velký lodní výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možností pozorování sopečných erupcí z lodi nebo pěší výstup nad Cestu ohně či až na vrchol Stromboli (loď cca 38 EUR, výstup na vrchol s akreditovaným průvodcem + cca 28 EUR).
 • 5. den: pobyt u moře, pro zájemce krátký výlet lodí kolem ostrova VULCANO (s úplným obeplutím ostrova, koupáním a návštěvou Koňské jeskyně, cca 12 EUR), pro zájemce plavba na kajaku kolem pobřeží cca 37 EUR.
 • 6. den: pobyt u moře, léčebné koupele, pro zájemce lodní výlet s koupáním kolem pobřeží ostrova LIPARI a na zelenou perlu souostroví SALINU (cca 27 EUR).
 • 7. den: pro zájemce lodní výlet do hlavního města souostroví - LIPARI - s prohlídkou katedrály a archeologického muzea, možnost nákupů (cca 12 EUR).
 • 8. den: ráno předání ubytovacích kapacit a odjezd z Vulcana do Catanie a odlet do Prahy.
 • Fakultativní výlety: Jakým způsobem lze pozorovat sopečné erupce: 1. Z lodi: V rámci velkého lodního výletu z lodi 2. Výstup do 918 m: s italským akreditovaným průvodcem. 3. Výstup do 400 m: Individuálně.
 • Cena zahrnuje: zpáteční trajekty na ostrov Vulcano, vedoucí zájezdu, informační materiály, kyvadlová doprava minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi. 7x ubytování na ostrově Vulcano v apartmánech Vulcano Blu, letecká doprava Praha-Catania-Praha vč. letištních tax a palivového příplatku cca 8 500 Kč.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: Při obsazení pokoje pouze 1 osobou (pouze u 4lůžkového apartmánu) je nutno vždy zaplatit příplatek za neobsazené lůžko: 1. termín 2 500 Kč, 2. termín 3 900 Kč, 3. termín 2 200 Kč. V případě doobsazení bude příplatek vrácen. V případě obsazení 2lůžkového apartmánu pouze 1 osobou je cena na vyžádání. 2lůžkový apartmán: 1. termín 2 000 Kč/os., 2. termín 3 100 Kč/os., 3. termín 1 900 Kč/os.
 • Stravování: 1/možnost vlastního vaření 2/možnost dokoupení polopenze za 25 EUR na den snídaně kontinentální, večeře v restauraci v městečku (menu o 3 chodech- výběr vždy ze 4 druhů jídel), odvoz tam i zpět zajištěn 3/ individuální stravování v místních restauracích a barech
 • Ubytování: Dvou až šestilůžkové apartmány v jednopatrových objektech v prostředí připomínajícím botanickou zahradu ve vzdálenosti cca 250 m od moře (malé romantické kamenité pláže), nová malá písčitá pláž v bezprostřední blízkosti areálu s lehátky a slunečníky - vstup zdarma, k dispozici bar, WC a sprchy, bazén s mořskou vodou a hydromasážemi za poplatek 5 EUR na osobu a den. Vzdálenost od centra městečka a hlavních písečných pláží cca 15-20 minut chůze. Apartmány jsou vybaveny lůžkovinami, kuchyňkou (lednička, sporák, základní nádobí), vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha), terasou a klimatizací. 2lůžkový apartmán: 1 ložnice (manželská postel + 1 lůžko), kuchyňka, sociální zařízení, terasa. 4lůžkový apartmán: 2 oddělené ložnice (1 s manželskou postelí, 1 se dvěma oddělenými lůžky), sociální zařízení, kuchyňka na terase. Mezi residencí a městečkem je zajištěno pravidelné spojení - u autobusových a leteckých zájezdů v ceně (jízdní řád je vyvěšen v recepci).

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 2 200 Kč
 • 1 lůžkový pokoj v apartmánu - 2 200 Kč
 • sleva za 3. lůžko v 2 lůžkovém apartmánu - -1 500 Kč
 • 2lůžkový apartmán - 1 900 Kč
Hodnocení zájezdu

Liparské ostrovy - Lipary - letecky
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Liparské ostrovy Liparské ostrovy
Vulcano Vulcano
Typ zájezduPOBYTOVĚ POZNÁVACÍ
UbytováníApartmány
Stravabez stravy
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Liparské ostrovy - zájezdy
Vulcano - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Jana Mrázková-Dostálovátermín: 10.6. - 17.6.2017

Dobrý,den,po návratu z Liparských ostrovů děkuji průvodkyni paní Jarce Pechové.Je ochotná,příjemná,znalá místa a prostředí,má spoustu poznatků a informací o které se ráda podělí.Je znát,že tuto práci vykonává s radostí a pro lidi. Jana Mrázková - Dostálová

Podobné zájezdy

TOPlist