Itálie, Sicílie - Sopkami střední a jižní Itálie

Náročnost 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava apartmán vlastni strava

Poznávací zájezdy - Sicílie, Liparské ostrovy - Koho uchvacují přírodní živly, má jedinečnou možnost shlédnout a zdolat šest sopek v jednom zájezdu.


Úvod:

Hlavním magnetem Sicílie je přes všechny skvělé starořecké památky příroda. Koho navíc uchvacují přírodní živly, má jedinečnou možnost shlédnout a zdolat šest sopek v jednom zájezdu. Vesuv, Etna, Vulcano, Salina, Panarea, Stromboli, to je to, oč tu běží.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR do Itálie, výjezd a výstup na VESUV s prohlídkou kráteru, archeologické vykopávky v POMPEJÍCH, nocleh v kempu.
 • 3. den: přejezd přes Kalábrii, trajektem do Messiny. Krátký přejezd do Milazza a večerním trajektem na ostrov VULCANO (autobus zůstává na pevnině, na ostrovech by neměl využití), nocleh v apartmánech (5x na stejném místě).
 • 4. - 8. den: relaxace a koupání v moři nebo v termálním sirném jezírku, výstup k polovyhaslému sopečnému kráteru GRAN CRATERE, pozorování unikajících sopečných par, fakultativní turistika mezi ostrovy - překrásná subtropická PANAREA a dobytí vrcholu sopky Monte Fossa delle Felci (962 m) na SALINĚ (pro zájemce FILICUDI). Zlatý hřeb zájezdu - činná sopka STROMBOLI - v případě příznivých vulkanických podmínek výstup ke kráteru sopky a pozorování sopečných erupcí, které jsou nejpůsobivější v noci.
 • 8. den: trajektem na Sicílii, odpoledne fantastický kaňon sopečného původu ALCANTARA - „turistika“ korytem řeky nebo procházka nad kaňonem (podle aktuálního stavu vody), ubytování v apartmánech v oblasti Taorminy (2x na stejném místě).
 • 9. den: ráno přejezd pod Etnu. ETNA - výstup ke kráteru (možnost lanovky nebo terénních vozidel), v případě příznivých vulkanických podmínek prohlídka kráteru sopky, večer ubytování v apartmánech.
 • 10. den: sicilská perla pod Etnou - TAORMINA. Výjezd do historické části města lanovkou, prohlídka města, odkud jsou krásné výhledy na Etnu, individuální návštěva řeckého divadla, autobusem dále směr Elba, noční přejezd.
 • 11. - 12. den: fakultativně návštěva ostrova ELBA (trajekt 25-30 EUR), koupání na krásných plážích, individuálně návštěva Napoleonovy vily, středověkých hradeb, archeologického muzea. Zpět na pevninu, pokračování přes Itálii, noční přejezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (5 000 km), zpáteční trajekt na Sicílii a ostrov Vulcano, kyvadlová doprava na Vulcanu, 7x ubytování v 4lůžkových apartmánech, 1x tranzitní ubytování v bungalovech, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: trajekty během fakultativních výletů, vstupy, lanovka, terénní vozy a vše, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 900 Kč, 2lůžkový apartmán: 1. termín 2 500 Kč/os., 2. termín 3 600 Kč/os., 3. termín 2 400 Kč/os.
 • Stravování: bez stravy.
 • Ubytování: 1x ubytování v Pompejích v 4lůžkových apartmánech, 5x ubytování v 2lůžkových pokojích v 4lůžkovém apartmánu na Vulcanu, 2x ubytování v 4lůžkových apartmánech na Sicílii.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníApartmány
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, BřeclavQrCode image

TOPlist